Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Holandsko Leiden

Počasie Holandsko Leiden


Leiden je malé historické mesto nachádzajúce sa v južnej časti Holandska. Leiden je známe veľkým množstvom kanálov a unikátnou architektúrou, ktorá vytvára krásnu atmosféru v meste. Ak sa chystáte navštíviť Leiden, mala by ste si pozrieť predpoveď počasia v meste.

Leiden má mierny oceánsky podnebí, s mierne chladnými zimami a miernymi letami. Počas jari a jesene je počasie v Leidene mierne a prevažne vlhké. Podnebie v zime je chladné a vlhké, s priemernými teplotami okolo 2 - 5 °C a minimálnymi teplotami okolo -2 °C.

Leto v Leidene je miernou a teploty sa pohybujú okolo 20 - 23 °C, s minimálnymi teplotami okolo 12 - 16 °C. Letné dni sú najdlhšie v roku, sú to dni, kedy sa mesto zapaľuje a plné farieb. V noci je však často chladné a vlhké.

Jeseň v Leidene je niečo medzi letom a zimou. Dni sú kratšie a teploty klesajú na okolo 15 - 18 °C, s minimálnymi teplotami okolo 8 - 11 °C. Jeseň v Leidene je obvykle vlhká a daždivá, takže by ste mali mať pri sebe pekné oblečenie a dažďovú bundu.

Zima v Leidene môže byť chladná a môže trvať od novembra až do marca. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 2 - 5 °C, s minimálnymi teplotami okolo -2 °C. Je dôležité si priniesť teplé oblečenie, aby ste sa dokázali zahriať.

Celkovo možno povedať, že počasie v Leidene je celkom mierny a daždivý. Najlepší čas na návštevu mesta je v lete, keď sa mesto zaplní farbami a udalosťami. Ak plánujete návštevu Leidene v zime, nezabudnite si zobrať teplé oblečenie a obuv a dažďovú bundu, aby ste sa mohli ochrániť pred vlhkosťou. Bez ohľadu na to, kedy prídete do Holandska, budete si môcť užiť krásy Leidene a holandskej krajiny ako celku.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Leiden


1. Ako sa dostanem z letiska Schiphol do Leidenu?

Odpoveď: Z letiska Schiphol sa môžete dostať do Leidenu vlakom alebo autobusom.

2. Aké turistické atrakcie má Leiden?

Odpoveď: V Leidene nájdete množstvo historických budov, múzeí, univerzitu, parky, člny,

3. Kde možno kúpiť suveníry v Leidene?

Odpoveď: Suveníry si môžete kúpiť v obchodoch so suvenírmi v centre mesta.

4. Aké sú miestne jedlá v Leidene?

Odpoveď: V Leidene si môžete vychutnať tradičné holandské jedlá, ako sú haring, poffertjes, panenkoek.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Leidenu?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Leidenu je na jar a na jeseň, keď je mesto krásne farebné a teploty sú príjemné.

6. Kde si môžem vypožičať bicykel v Leidene?

Odpoveď: V Leidene je množstvo miest, kde si môžete vypožičať bicykel. Niektoré z nich sú Fietsverhuur Leiden, Rent a Bike Leiden, Leiden Bike Rental.

7. Aké sú verejné dopravné prostriedky v Leidene?

Odpoveď: V Leidene sú k dispozícii autobusy a vlaky, ktoré spájajú mesto s ostatnými časťami Holandska.

8. Aké sú miestne festivaly v Leidene?

Odpoveď: V Leidene sa každoročne koná množstvo festivalov, medzi ktoré patria napríklad Leiden International Film Festival, Leiden Jazz Weekend, Leiden Culinair.

9. Kde sa nachádza mesto Leiden?

Odpoveď: Leiden sa nachádza v Holandsku, v provincii Južné Holandsko.

10. Ktoré múzeá sú v Leidene?

Odpoveď: V Leidene máte na výber z množstva múzeí, ako sú Rijksmuseum van Oudheden, Museum Volkenkunde, Naturalis Biodiversity Center.


Ubytovanie Holandsko Leiden


Holandsko je krásna krajina, ktorú určite niekedy v živote stojí za to navštíviť. Pre mnohých turistov sa v poslednej dobe stala veľmi populárnou destináciou aj Leiden - mesto s bohatou históriou, ktoré sa nachádza v Zuid-Holland. Ak plánujete cestu do tohto mesta, bude pre vás užitočné vedieť niečo o ubytovaní.

V Leidene nájdete množstvo možností ubytovania - od malých hotelov cez penzióny až po apartmány a hostely. Vybrať si môžete zo širokého spektra cenových a kvalitatívnych možností, a tak si prispôsobiť ubytovanie vašim finančným možnostiam.

Ak patríte medzi tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, môžete sa ubytovať napríklad v hoteli Golden Tulip Leiden Centre. Tento hotel je umiestnený v centre mesta, takže máte všetky turistické atrakcie na dosah ruky. Pokoje sú kvalitne zariadené a ponúkajú fantastický výhľad na mesto a okolie. V nákladnejšom ubytovaní rozhodne nebudete sklamaní.

Ak preferujete skôr nižšie ceny, ponúka sa vám ubytovanie v jednom z miestnych penziónov, ktoré sú vzhľadom na svoju lokalitu tiež veľmi výhodné. Asi najlepšiu povesť medzi penziónmi má City Resort Hotel Leiden, ktorý ponúka pohodlné izby a základné služby.

Ak vám nevadí hromadné ubytovanie, je tu možnosť zvoliť si z množstva hosteľov. O Francouzskej ulici, ktorá sa nachádza v samotnom centre Leidenu, sa nachádza niekoľko hosteľov, ktoré sú celkom výhodné. Jedným z týchto hosteľov je Naptime Hostel, ktorý svojim hostom ponúka jednoduché, ale čisté ubytovanie za veľmi dobré ceny.

Nezáleží na tom, či sa ubytujete v hoteli, penzióne alebo hosteli - pred cestou by bolo vhodné sa nechať ovplyvniť odporúčaním a recenzií od ostatných turistov. Tak už len nastaviť si vaše priority a vybrať to najlepšie možné ubytovanie pre vašu cestu do krásneho mesta Leiden!


Dovolenka Holandsko Leiden


Leiden je nádherné holandské mesto, ktoré sa nachádza v provincii Južné Holandsko. S plným právom sa môže pýšiť svojím bohatým kultúrnym a historickým dedičstvom, ktoré si návštevníci môžu vychutnať počas celoročných osláv festivalov a podujatí. Ak plánujete dovolenku v Holandsku, Leiden by mal byť určite na vašom zozname.

Kultúrne dedičstvo

Leiden má množstvo kultúrneho dedičstva, ktoré sa oplýva historickou a kultúrnou hodnotou. Mesto má jednu z najstarších a najväčších univerzít v Holandsku, kde niekedy v minulosti prednášali slávne osobnosti, napríklad René Descartes a Albert Einstein. Pre milovníkov umenia je tu Museum De Lakenhal, kde je možné vidieť práce okolo 200 holandských a iných európskych autorov. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, sa budú tešiť, keď navštívia množstvo historických budov a ulíc, ktoré sa zachovali z 17. storočia.

Festivaly a podujatia

Leiden sa oplývajú celoročne rôznymi festivalmi a podujatiami. Najslávnejším z nich je Štvrtý Žart – dutch: Leidse Vierdaagse Marssen, ktorý sa koná počas leta. V priemere sa zúčastní 40 000 návštevníkov táto viacdňová aktivita, kde sa môžu vychutnávať pochody a kde si môžete užiť životného štýlu Holanďanov. Ďalšie podujatia sú napríklad Leidens Ontzet, ktorým sa oslavuje víťazstvo mesta nad španielskymi vojskami v 1574, alebo nádherný Vánočný jarmok v decembri.

Pamiatky

Jednou z najznámejších pamiatok ako Leides ale aj Holandska je vodným mlyn z 18. storočia De Valk Windmill, ktorý je otvorený pre turistov. Môžete si pozrieť stroje, ktoré používali na zpracúvanie obilí a dozvedieť sa o histórii pred-industriálnej éry. Pre milovníkov kávy a čaju, návšteva Dodo prodejny kávy a čaju predstavuje nevyhnutnosť. Mesto tiež ponúka nádherné parky, ako napríklad Hortus Botanicus Leiden, ktorý ponúka rastlinné druhy z celého sveta.

Kde sa ubytovať

Leiden má množstvo ubytovacích zariadení, ktoré sú rôznych kategórií. Najvyššími cenovými kategóriami sú luxusné hotely, ktoré sú ideálne pre turistov, ktorí hľadajú pohodlie a servis. Pre tých, ktorí chcú ušetriť, je možné si zarezervovať pobyt v hosteli alebo v menších hoteloch.

Záver

Leiden je krásne holandské mesto, ktoré ponúka celý rad aktivít pre návštevníkov. Hlavnými zaujímavosťami sú množsvo kultúrnych a historických pamiatok, ale aj rôzne festivaly a podujatia. Mesto má množstvo ubytovacích zariadení, ktoré sú dostupné pre rôzne cenové kategórie. Ak plánujete dovolenku v Holandsku, určite by ste nemali nechať zájsť hoci aj na pár dní o tomto nádhernom meste.


Letenka Holandsko Leiden


Holandsko je zemou s mnohými kúskami histórie a kultúry, ktoré privádzajú turistov z celého sveta. Ak hľadáte destináciu, ktorá ponúka mnoho zaujímavostí a príjemnú atmosféru, určite stojí za návštevu mesto Leiden.

Leiden je takmer perfektné miesto pre turistov. Nachádza sa len niekoľko kilometrov od svetoznámeho Amsterodamu, ale ponúka oveľa spríjemnenú a pokojnejšiu atmosféru. Toto mesto je známe mnohými histórickými budovami, múzeami a najmä bohatou kultúrou.

Ak idete do mesta Leiden z iného mesta v Holandsku ale aj z iných krajín, najlepšou možnosťou pre vás bude letenka. Z Prahy trvá let cez Amsterodam len okolo 1 hodín a 30 minút. Pre porovnanie, ak by ste cestovali autom alebo vlakom, do Leidenu by ste sa dostali viac ako 10 hodín. Vďaka letenke si môžete ušetriť veľa času a energie na ceste. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Amsterodamu a potom stačí si zobrať návazný let do Leidenu.

Po prílete do mesta Leiden určite navštívte niektoré jeho atrakcie a pamiatky. Jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií je univerzita v Leidenu. Je to jedna z najstarších univerzít v Holandsku a ponúka mnoho vzdelávacích programov v oblastiach ako medicína, právo a iné. Okrem toho si turisti určite nechcú nechať ujsť krásu mesta s jeho kanálmi a historickým centrom. V samotnom centre nájdete celkom 88 mostov. Pre milovníkov umenia sú tu príležitosti, ako navštíviť Museum de Lakenhal alebo Rijksmuseum van Oudheden.

Čo sa týka ubytovania v meste Leiden, existuje mnoho hotelov a apartmánov pre rôzne potreby a ceny. Ak chcete zistiť viac o ubytovaní v meste, môžete sa pozrieť na stránku booking.com alebo na stránku mesta.

Výlet do mesta Leiden je určite nezabudnuteľnou skúsenosťou pre každého turistu, ktorý miluje kultúru a históriu. A ak chcete ušetriť na čase a usporiadať si let do mesta, bude pre vás najlepšou voľbou letenka.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky