Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Guatemala Antigua Guatemala

Letenka Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala je krajina, ktorá sa nachádza v strednej Amerike a je obklopená Mexikom, Belize, Hondurasom a Tichým oceánom. Pokiaľ chcete spoznať krásu tejto krajiny, nemôžete vynechať návštevu jej najkrajšieho a najnavštevovanejšieho mesta Antiguy Guatemaly.

Ak sa rozhodnete vycestovať do Antiguy Guatemaly, existuje množstvo možností, ako sa tam dostať. Najrýchlejším a najefektívnejším spôsobom, ako sa tam dostať, je letenka.

Možnosti leteniek do Antiguy Guatemaly závisia od vašej polohy a cestovnej agentúry, ktorú si vyberiete. Najbežnejšie lety sú z hlavných medzinárodných letísk, okrem toho existujú aj lety z menších miest. Spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky do Antiguy Guatemaly, zahŕňajú Aeromexico, Copa Airlines, Delta Airlines a United Airlines.

Pri nákupe letenky sa odporúča ísť jednoducho a vopred plánovať. Ak máte plány cestovať v období veľkej turistickej sezóny, bude zvyčajne drahšie zohnať letenku. Preto sa odporúča rezervovať letenku aspoň šesť až osem týždňov vopred, aby ste mohli získať najlepšiu cenu.

Let do Antiguy Guatemaly trvá približne 10 hodín, podľa leteckej spoločnosti a trasy, ktorú si vyberiete. Po prílete na letisko v hlavnom meste Guatemaly, alebo inom letisku, budete musieť prejsť pasovou a colnou kontrolou a odletieť do Antiguy Guatemaly.

Antigua Guatemala je považovaná za jeden z najkrajších turistických cieľov v ​​Guatemale a okrem množstva historických pamiatok a kultúry ponúka návštevníkom aj veľa prírodných krás, ktoré nezostanú neuveriteľné. Celkovo povedané ide o krásnu destináciu pre každého, kto má radi historické pamiatky a aj krásy prírody.

Väčšina väčších cestovných kancelárií ponúka balíčky, ktoré zahŕňajú let, ubytovanie a prehliadky, takže vám neostáva nič iné, ako si len zarezervovať letenku a užiť si dovolenku v Antigue Guatemale.

Vychutnajte si krásu a starobylú históriu kvetúceho mesta Antigua Guatemala a spoznajte jednu z najkrajších destinácií na svete. Svoju dovolenku v tejto krajine nebudete nikdy môcť zabudnúť.


Dovolenka Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala, krajina s bohatou históriou a kultúrou, je obklopená rôznorodou prírodou, ktorá učarovala mnohým cestovateľom z celého sveta. Ak patríte k tým, ktorí hľadajú iný druh turistiky a chcú sa ponoriť do koloniálneho šarmu, pretože máte radi dejiny krajiny, máme skvelý tip na dovolenku - Antigua Guatemala.

Antigua Guatemala, bývalé hlavné mesto Guatemaly, sa nachádza asi 40 kilometrov juhozápadne od súčasnej metropoly. Toto mesto má zachovaný koloniálny šarm a je obklopené vulkánmi a tiež má mnoho historických a kultúrnych pamiatok.

Ak sa rozhodnete navštíviť Antigua Guatemala, nezanedbajte návštevu hlavných atrakcií: katedrály, ktoré nájdete na hlavnom námestí, ruiny starého kostola La Merced či palácov z bohatej histórie novoveku. Čím väčšiu pozornosť venujete každej uličke, tým viac objavíte historických, kultúrnych a významných pamiatok.

Ak ste fanúšikmi umeleckej tvorby, stanete sa veľkými fanúšikmi ateliérov, kde môžete vidieť diela miestnych umeleckých nadšencov. Ak sa vydáte v noci, môžete navštíviť nočné kluby, kaviarne a bary, kde sa ponúka široký výber gurmánskych jedál.

Antigua Guatemala je obkolesená tiež mnohými krásami prírody, ktoré vám umožnia vychutnávať si krajiny zblízka, ako je vulkán Acatenango alebo hornej alebo alebo pohorí Bala-Sanataria-Cortez. Pre tých, ktorí milujú zástupy, môžu využiť cestu cez horu Volcánde Agua, ktorá sa nachádza iba kúsok od mesta.

Okrem prírodných krás, sa v meste uskutočňujú významné kultúrne slávnosti, ktoré sa uskutočňujú po celý rok. Najväčšou z týchto slávností je Guatemalský Velký Týždeň (Semana Santa), počas ktorej sa konajú rôzne procesie, ktoré oživujú históriu krajiny a pôvodnú kultúru.

Antigua Guatemala je ideálna pre tých, ktorí hľadajú dovolenku, ktorá im ponúka skutočný zážitok. Je to jedno z najvyhľadávanejších miest na svete, s fascinujúcim mixom histórie, kultúry a prírody, v ktorej sa nebudete nudiť a budete si robbijeť príjemné chvíle pre ďalšie spomienky.


Ubytovanie Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala je jednou z najkrajších krajín v strednej Amerike a jej hlavné mesto Antigua Guatemala dokáže prekvapiť turistov svojou kultúrou, históriou, krásou a jedinečnou atmosférou. Či už hľadáte jednoduché alebo luxusné ubytovanie, Antigua Guatemala má pre vás niečo vhodné.

Ak ste na ceste s obmedzeným rozpočtom, určite by ste sa mali pozrieť po lacných hosteliach alebo penziónoch. V Antigua Guatemala ich nájdete v hojnom počte, takže nie je problém nájsť ubytovanie za prijateľné ceny. Hostely sú zvyčajne preplnené mladými turistami a backpackermi, ktorí na cestách trávia čo najmenej peňazí za ubytovanie, ale máte tu možnosť sa stretnúť s rôznymi ľuďmi z celého sveta. Penzióny taktiež sú skvelou možnosťou pre tých, ktorí sú radi v "domácom" prostredí a potrebujú nezávislosť počas ich pobytu.

Ak ste však na dovolenke a chceli by ste sa ubytovať na luxusnejšom mieste, stačí ísť do jedného z týchto hotelov. B&B Casa Santa Rosa sa nachádza iba pár minút chôdze od centra mesta a ponúka luxusné izby s výhľadom na západné hory. Jeho ochotní personál, terasy na streche a rôzne salóniky uprostred záhrady sú dielom toho, čo priťahuje turistov k rezidencii. Tiež sú tu k dispozícii aj vyššie kategórie hotela - Hotel El Convento, Hotel Museo Spa Casa Santo Domingo - kde každý komerčný ubytovací objekt ponúka niečo iné, ale s jedným spoločným prvkom - luxusné prostredie s vysokými cenami.

Okrem toho, nájdete tu stovky rôznych típov ubytovania, od apartmánov a domov v blízkosti bazárov a obchodov, až po farmárske záhrady a haciendas s tradičnou kuchyňou a architektúrou.

Antigua Guatemala je miestom pre každého, kto má radi krásne miesta a chcú sa naučiť niečo nové. Jeho jedinečná kultúra a históriu vás nechávajú určite s nezabudnuteľnými zážitkami. A s ubytovaním v blízkosti centra mesta, nevynecháte ani jednu z atrakcií. Takže neváhajte dlhšie a vyberte si ubytovanie, ktoré bude pre vás ako stvorené.


Počasie Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala je krásna krajina v Strednej Amerike s bohatou kultúrou a nádhernými pohľadmi na vulkány a jarabiny. Antigua Guatemala, bývalé hlavné mesto krajiny, je jedným z najatraktívnejších turistických miest na svete a ponúka množstvo zaujímavých aktivít. Avšak, vzhľadom na svoju polohu v horskej oblasti, počasie v Antigua Guatemala môže byť veľmi premenné a ovplyvnené sezónou.

Ak si plánujete návštevu Antigue Guatemaly, najlepšou sezónou je suché obdobie od decembra do mája, kedy je počasie najstabilnejšie s miernejšími teplotami. Teploty počas dňa sa priemerne pohybujú od 22°C do 27°C, zatiaľ čo v noci klesajú na chladnejších 10°C až 15°C. Toto obdobie ponúka prekrásne a slnečné dni, ktoré sú ideálne na prechádzky, výlety do okolitých krajín a na ochutnávanie miestnej kuchyne.

Na konci mája začína obdobie dažďov a trvá až do novembra. Tento obdobie je ovplyvnené hurikánmi v Karibiku a na južnom pobereží Tichomoria, ktoré prinášajú občasné búrky a silné dážde. Teploty môžu byť vyššie ako v suchom období, ale počasie je často zmrazené kvôli dažďom a vetrom. Avšak, mnohí turisti navštívia Antigua Guatemala počas dažďového obdobia kvôli dramatickým zmenám počasia, ktoré poskytujú krásne fotografické príležitosti.

Ak sa rozhodnete navštíviť Antigua Guatemala počas dažďovej sezóny, odporúča sa priniesť so sebou náhradné oblečenie a obuv. Vzhľadom k mokrým povrchom a prekážkam na cestách odporúčame nosenie peknej a pohodlnej obuvi.

Všeobecne platí, že Antigua Guatemala je fantastickým turistickým cieľom, bez ohľadu na ročné obdobie. Avšak, ak chcete byť istí, že si užijete krásne počasie a neobmedzené turistické aktivity, najlepšie zvoliť návštevu počas suchého obdobia. A ak si chcete vychutnať nezvyčajne krásne scenérie, naplánujte svoju cestu počas dažďového obdobia, kedy Antigua Guatemala divákom poskytuje úchvatný pohľad na oblohu s nevídaným počasím.


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Antigua Guatemala


Otázka: Kde sa nachádza Antigua Guatemala?
Odpoveď: Antigua Guatemala sa nachádza v stredozápadnej Guatemale, asi 40 km juhozápadne od hlavného mesta Guatemala City.

Otázka: Čo je to Antigua Guatemala?
Odpoveď: Antigua Guatemala je historické mesto, ktoré bolo kedysi hlavným mestom Guatemaly. Mesto je známe svojou koloniálnou architektúrou a je považované za jedno z najkrajších miest v Strednej Amerike.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Antigua Guatemala?
Odpoveď: Medzi najlepšie miesta na návštevu v Antigua Guatemala patrí Plaza Mayor, katedrála sv. Jána Krstiteľa, cerkev La Merced, Palacio de los Capitanes a Cerro de la Cruz.

Otázka: Je Antigua Guatemala bezpečné miesto na návštevu?
Odpoveď: Áno, Antigua Guatemala je relatívne bezpečné miesto na návštevu. Avšak, turisti by mali dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a byť opatrní, najmä v noci.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Antigua Guatemala?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Antigua Guatemala je v suchom období, ktoré trvá od decembra do marca. Počas tohto obdobia sú teploty príjemné a mesto zostáva suché a slnečné.

Otázka: Čo by som mal vedieť o kuchyni Antigua Guatemala?
Odpoveď: Kuchyňa Antigua Guatemala sa veľmi líši od kuchyne zvyčajnej pre ostatnú časť Guatemaly. Miestne jedlá sú ovplyvnené španielskou kuchyňou a obsahujú mnoho korenín a bylín, ako aj mäsové jedlá a vychladené nápoje, ako je napríklad horchata.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky