Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Grécko Lefkada

Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Lefkada


1. Potrebujem vízum na návštevu Lefkady ako Slovák?

Nie, ako slovenský občan nepotrebujete vízum na návštevu Grécka a teda ani Lefkady. Stačí mať platný cestovný pas alebo občiansky preukaz.

2. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska do Lefkady?

Najlepšie je najať si auto alebo taxi, ktorým sa dostanete k vašej destinácii priamo a bez stresu. Mohli by ste vyskúšať aj autobus, ktorý premáva medzi letiskom a hlavným mestom ostrova, ale táto možnosť trvá oveľa dlhšie.

3. Kedy je najlepší čas, aby som Lefkadu navštívil?

Najlepšie obdobie na návštevu Lefkady je od mája do októbra. V týchto mesiacoch je príjemné počasie, voda v mori sa stáva dostatočne teplou na plávanie a je tu menej turistov ako počas letnej sezóny.

4. Kam by som mal ísť, ak chcem vidieť najlepšie pláže na Lefkade?

Medzi najlepšie pláže na ostrove patria Porto Katsiki, Egremni a Kathisma. Všetky tri sú krásne a ideálne pre kúpanie, opaľovanie alebo surfovanie. Tiež si nezabudnite prezrieť skalnaté zátoky a malé tiché zátoky na severnej časti ostrova.

5. Aké jedlá by som mal ochutnať v Lefkade?

Grécka kuchyňa je plná chutí, ktoré stojí za vyskúšanie. Medzi najznámejšie jedlá patria gyros, tzatziki a sufláki. Skúste aj tradičné grécke jedlo, ako sú napríklad zeleninové placky s fetou a olivami alebo bravčové karé s čerstvým šalátom. Nezabudnite na zeleninu s grilovačkou a na čerstvé ryby z miestnych rybárskych osad.

6. Aké miesta by som mal navštíviť, ak sa zdržím na Lefkade iba niekoľko dní?

Priamo v hlavnom meste Lefkada sa nachádza historický hrad Agia Mavra, kde by ste si mali pozrieť stredovekú architektúru a vynikajúce výhľady na celý ostrov. Inou zaujímavou atrakciou je monastier Faneromeni, ktorý sa nachádza na vrchole kopca a ponúka prekrásny výhľad na hlavné mesto a okolitú krajinu. Nezabudnite tiež na návštevu niektorých z najlepších pláží ostrova, ktoré sa nachádzajú na južnej a západnej časti ostrova.

7. Aké sú ceny za ubytovanie na Lefkade?

Ceny sa môžu líšiť v závislosti od umiestnenia a typu ubytovania (napríklad hotel, apartmány alebo vily). Všeobecne platí, že ceny v sezóne sú vyššie ako mimo sezóny. Za ubytovanie v apartmáne alebo výhodnom hotely mimo sezóny môžete zaplatiť od 30-50 eur za noc a v sezóne sa ceny môžu zvýšiť až na 100 eur a niekedy aj vyššie.

8. Je Lefkada turistické miesto aj pre rodiny s deťmi?

Áno, Lefkada je ideálna dovolenková destinácia aj pre rodiny s deťmi, pretože ponúka širokú škálu aktívnych a odpočinkových aktivít. Okrem prekrásnych pláží si môžete užiť aj vodné športy, prechádzky a túry v prírode, ale tiež je tu mnoho kaviarní a reštaurácií s detskými kútikmi a atrakciami. Väčšina pláží je tiež pomerne plytká, čo je ideálne pre deti, ktoré sa rady kúpu.


Počasie Grécko Lefkada


Grécko leží na juhu Európy a súčasťou neho je aj ostrov Lefkada, ktorý sa nachádza v Jónskom mori. Tento ostrov je obľúbeným letoviskom nielen pre svoje nádherné pláže, ale aj pre svoje priaznivé podnebie počas celého roka.

Letné mesiace na Lefkade sa vyznačujú horúcim slnečným počasím, kedy teploty dosahujú až 35 °C. Vodou sa môžete osviežiť až do 25 °C, takže je to ideálne miesto pre kúpanie sa a vodné športy. Najlepšie pláže na ostrove sú Agios Nikitas, Kathisma a Egremni, kde si môžete užiť jemný piesok, krištáľovo čistú vodu a skvelé gastronomické zážitky.

Jesenné mesiace sú na Lefkade mierne teplejšie ako v zime, ale stále dosť príjemné na prechádzky. Teploty sa zvyčajne držia okolo 20-25 °C a voda je ešte stále dostatočne teplá na plávanie.

V zimnom období, od decembra do marca, na Lefkade vládne chladnejšie a vlhkejšie počasie. Teploty sa pohybujú okolo 10-15 °C a ostrov zvyčajne trpí dažďovými zrážkami. Aj tak je to však stále pekné miesto na vyhliadanie si výhľadov a prechádzku po okolí.

Celkovo je teda počasie na Lefkade veľmi príjemné počas väčšiny roka. Tento ostrov je skutočným zákutím Grécka s množstvom atraktívnych pláží, odtiaľto tak často putujú do sveta fotografie s nádhernými panoramami a je možné vidieť aj mnoho delfínov v mori. Ak sa chystáte na dovolenku, Lefkada môže byť vašou perfektnou voľbou.


Ubytovanie Grécko Lefkada


Grécko je krásna krajina s množstvom turisticky atraktívnych miest a ostrov Lefkada je medzi nimi jedným z najnavštevovanejších. Tento ostrov sa nachádza v Jónskom mori a svojim návštevníkom ponúka nádhernú prírodu, krištáľovo čisté more a starobylé dedinky. Ak plánujete návštevu Lefkady, potrebujete kvalitné ubytovanie a v tomto článku vám predstavíme niekoľko možností.

1. Luxusné hotely

V Lefkade nájdete množstvo luxusných hotelov, ktoré sú ideálne pre náročnejších návštevníkov. Tieto hotely sa nachádzajú najmä v okolí turisticky atraktívnych miest, ako sú Nidri, Vasiliki alebo Nikiana. Ich výhodou je vysoká kvalita služieb a vybavenia a často aj krásna poloha na pobreží, kde máte nádherný výhľad na more.

2. Apartmány

Ak hľadáte ubytovanie, kde si môžete uvariť vlastné jedlo a pohodlne si oddýchnuť, sú pre vás ideálne apartmány. Nájdete ich v rôznych cenových reláciách a umožňujú vám viac súkromia a voľnosti v porovnaní s hotelovými izbami. Niektoré apartmány sa nachádzajú priamo na pláži, čo je pre mnohých návštevníkov zaujímavou možnosťou.

3. Ubytovanie v súkromí

Pre skutočných dobrodruhov a ľudí, ktorí sa radi zoznamujú s miestnymi obyvateľmi, je najlepšou možnosťou ubytovanie v súkromí. Môžete si nájsť izbu u miestnych obyvateľov alebo prenajať celý dom alebo vilu. Táto možnosť je často oveľa lacnejšia ako hotelové ubytovanie a umožňuje vám lepšie spoznať kultúru a životný štýl Grékov.

4. Kempingy

Ak máte radi prírodu a radi sa oddávate rôznym outdoorovým aktivitám, môže byť pre vás ideálnym riešením kempovanie. Na Lefkade nájdete viacero kempov, ktoré ponúkajú jednoduché ubytovanie v stanoch alebo karavanoch. Mnohé z nich sú umiestnené priamo na pláži, čo umožňuje návštevníkom nádherný výhľad a príjemné okolie.

Lefkada ponúka široké spektrum možností pre ubytovanie a vašu voľbu ovplyvní najmä vaša finančná situácia a preferencie. V každom prípade sa môžete tešiť na nádhernú prírodu a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Ak sa rozhodnete pre Lefkadu ako vašu dovolenkovú destináciu, bude vaše ubytovanie jednou z najdôležitejších súčastí vašej návštevy a výber je na vás.


Letenka Grécko Lefkada


Ak hľadáte príjemné letovisko na dovolenku v Grécku, ktoré má možnosť ponúknuť relaxáciu aj dobrodružstvo, potom je Lefkada tou správnou voľbou. S udivujúcimi plážami, krásnymi podmorskými scenériami a mnohými turistickými atrakciami, ste si iste, že nebudete ľutovať svoju cestu na túto úchvatnú destináciu.

Ak plánujete cestu do Lefkady, letenka do tejto destinácie môže byť dosť zložitá záležitosť. V tejto príručke vám poskytneme všetky informácie, ktoré potrebujete pred cestou:

1. Kedy navštíviť Grécko Lefkada?

Lefkada je krásna po celý rok. Ak hľadáte letnú dovolenku, ideálny čas na návštevu je od mája do septembra. V tomto období sa môžete tešiť rôznym druhom vodných športov a iných dobrodružných aktivít.

Ak však hľadáte pokojnejšiu dovolenku a vyhnúť sa davom turistov, môže byť dobrá voľba jet počas jarnej alebo jesennej sezóny.

2. Ako sa tam dostať?

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na Lefkadu, je lietadlom. Lefkada má vlastné letisko, ktoré sa nachádza asi 15 km od mesta Lefkada. Môžete sa sem dostať z rôznych európskych miest ako sú: Viedeň, Praha, Budapešť, Miláno, Bergamo a ďalšie.

Ďalšou možnosťou je lietanie do Atén a následne cestovať autobusom, alebo najímať si auto.

3. Kde zakúpiť letenky?

Letenky na Lefkadu sa dajú získať v mnohých letoviskách a mestách v celom svete, ale najlepšou možnosťou je použiť internet. Ceny lístkov sú v závislosti na termíne cesty, preto je dobré sledovať akcie a letenky kupovať s vopred. K dispozícii sú rôzne porovnávače leteniek na internete, kde môžete porovnať ceny a vybrať si najlepšiu ponuku.

4. Čo robiť na Lefkade?

Lefkada je známa svojimi krásnymi plážami, ktoré sú obklopené tyrkysovým morom. Najznámejšou a najkrajšou plážou na Lefkade je Porto Katsiki, ktorá je veľmi populárna medzi turistami.

Okrem pláží môžete tiež oceniť výlety na miestne atrakcie, ako sú hory, ktoré ponúkajú nádherné výhľady a možnosti pre turistiku a cykloturistiku.

Pri ceste na Lefkadu sa určite pripravte na to, že to bude nezabudnuteľná dovolenka. Pláže a turistické atrakcie vám ponúknu relaxáciu a dobrodružstvo v jednom a ciesta z dištancie sa určite vyplatí.


Dovolenka Grécko Lefkada


Grécko je krásna a veľmi obľúbená dovolenková destinácia, s množstvom malých ostrovov, ktoré sú ideálne pre milovníkov pláží a prirodzeného scenéru. Jedným z týchto ostrovov je aj Lefkada. Tento ostrov leží na západnej strane Grécka a je známy pre svoje jasné, modré vody, bielu piesok a kryštálové pláže. Lefkada sa postupne stáva stále populárnejšou dovolenkovou destináciou pre turistov, ktorí si chcú užiť nádherné pláže a pohľad na azúrové Jónske more.

Prvým krokom pre návštevu Lefkady je samozrejme letenka a hotel. Do Lefkady môžete letieť z mnohých miest Európy, vrátane Athén, Londýna, Berlína, Milána alebo Viedne. Po prílete sa môžete rozhodnúť pre prenájom auta alebo motocykla, aby ste sa dostali k vybranému hotelu a ďalej preskúmali ostrov po vlastnej ose.

Ak určite hľadáte krásne pláže a upokojujúcu atmosféru, Lefkada je ideálnym miestom pre vás. Najkrajšie a najnavštevovanejšie pláže ostrova sú Porto Katsiki, Egremni a Kathisma. Tieto pláže sú čisté a jemné, so strmými útesmi a nádhernými skalnatými útesmi v pozadí, sú obklopené kryštálovými modrými vodami, ktoré sú ideálne na plávanie a potápanie. Pre tých, ktorí majú radi aktívny oddych, sú tu rôzne plátené školy a možnosti pre kajak, potápanie a windsurfing.

Okrem pláží a vody, Lefkada ponúka aj množstvo zaujímavých miest na návštevu. Západné pobrežie ostrova je zdobené malými rybárskymi prístavami a malými osadami, ako sú napr. Agios Nikitas, Sivota, Vasiliki a Nidri. Tam nájdete množstvo taverien, kaviarní a obchodov so suvenírmi, ktoré sú ideálne pre obľúbený grécky štýl. Mnoho týchto osád organizuje aj tradičné grécke večery s hudbou a tancom, ktoré vám doprajú nezabudnuteľný zážitok z Grécka.

Ak ste milovníkom histórie a kultúry, Lefkada má pre vás mnoho miest na návštevu. Kráľovský hrob v Kardamyle je jedným z najstarších miest, kde boli nájdené pozostatky gréckych vládnucich dynastií. Staroveké mesto Levkas ponúka impresívne architektonické a historické skvosty, vrátane starodávnej rímskej cesty a pevnosti Santa Maura z 14. storočia, ktorá stála na ostrove na ochranu proti pirátom.

Ako môžete vidieť, Lefkada je nádherný ostrov, ktorý ponúka nádherné pláže a zaujímavé miesta na návštevu. Je to ideálne miesto pre letnú dovolenku, kde si môžete užívať množstvo aktivít, zatiaľ čo si medzi tým oddýchajete a relaxujete v krásnom prostredí. Takže neváhajte a zarezervujte si svoju dovolenku na Lefkade už teraz!


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky