Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Ghana Busua Beach

Ubytovanie Ghana Busua Beach


Ak hľadáte krajiny plné exotiky a nádherných pláží, Ghana je tou správnou voľbou. Jednou z najpopulárnejších pláží v tejto krajine je Busua Beach. Táto pláž sa nachádza na západe Gany, východne od mesta Takoradi. Busua Beach je pláž so zlatým pobrežím, jasnou modrou vodou a množstvom kokosových palmov.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré vám poskytne pobyt na tejto krásnej pláži, existuje množstvo možností pre každého. Na pláži nájdete množstvo ubytovacích zariadení rôzneho typu a cenových relácií.

1) Busua Beach Resort

Jedným z najlepších hotelov na Busua Beach je Busua Beach Resort. Hotel ponúka rôzne možnosti ubytovania vrátane štandardných izieb, rodinných apartmánov a bungalovov. Všetky izby sú vybavené súkromným balkónom alebo terasou. Hotel ponúka aj reštauráciu s typickou ghanénskou kuchyňou, fitnescentrum, bazén s výhľadom na pláž a množstvo iných služieb.

2) African Rainbow Resort

African Rainbow Resort je ďalšou skvelou voľbou ubytovania na Busua Beach. Tento rezort ponúka izby s výhľadom na oceán a súkromnou terasou, kde si môžete vychutnať raňajky s výhľadom na oceán. V rezorte nájdete aj reštauráciu s africkou a európskou kuchyňou a bar pri bazéne.

3) Busua Inn

Busua Inn je ďalším veľmi populárnym ubytovaním na Busua Beach. Tento menší hotel ponúka izby s vlastnou kúpeľňou a balkónom s výhľadom na oceán. Na mieste sa nachádza reštaurácia s jedlami v stredomorskom štýle a bar.

4) Green Turtle Lodge

Green Turtle Lodge je príjemný a bezpečný hotel s krásnym výhľadom na oceán. Hotel ponúka izby v bungalovoch s vlastnou kúpeľňou a súkromnou terasou. Na mieste sa nachádza reštaurácia, ktorá ponúka jedlá z miestnych surovín. Hotel tiež ponúka výlety do okolitých miest a dedín.

Nakoniec, ak hľadáte ubytovanie na Busua Beach v Gane, máte na výber z množstva možností. Nech už sa rozhodnete pre akékoľvek ubytovanie, užite si krásu tejto pláže a užite si relaxačný pobyt v Gane.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Busua Beach


Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu Busua Beach?
Odpoveď: Najlepším obdobím na návštevu Busua Beach je od decembra do marca.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii na Busua Beach?
Odpoveď: Na Busua Beach môžete robiť plážové aktivity ako sú surfovanie, plachtenie, kajakárstvo, potápanie a ďalšie vodné športy. Môžete si tiež prejsť po miestnej dedine a navštíviť trhy alebo sa vydať na jednodennú výlety do okolitých miest.

Otázka: Kde sa nachádza Busua Beach?
Odpoveď: Busua Beach sa nachádza v regióne Western Region v Ghane, vzdialenom asi 20 km od mesta Takoradi.

Otázka: Aký je priemerný počet dní, ktoré by som mal stráviť na Busua Beach?
Odpoveď: Priemerný počet dní, ktoré turisti strávia na Busua Beach, je 3 až 4 dni.

Otázka: Aké je miestne jedlo, ktoré by som si mal vyskúšať v Busua Beach?
Odpoveď: V Busua Beach by ste si mali určite vyskúšať miestne jedlo ako je banku a okro, fufu, jollof rice a ďalšie typické jedlá Ghany. Môžete to ochutnať v miestnych reštauráciách alebo v dedinských trhoch.

Otázka: Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti na Busua Beach?
Odpoveď: Na Busua Beach sú k dispozícii rôzne ubytovacie možnosti, od luxusných hotelov po hostely a kempe. Niektoré z najlepších ubytovacích možností zahŕňajú Busua Beach Resort, The Green Zion Garden Lodge a African Rainbow Resort.


Letenka Ghana Busua Beach


Ghana Busua Beach je jedným z najkrajších miest v Gane. Tento plážový rezort sa nachádza v nadmorskej výške 30 metrov a ponúka krásne výhľady na oceán.

Ak plánujete navštíviť Ghana Busua Beach, najlepšia možnosť pre vás bude zakúpenie letenky. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o letenkách do Busua Beach.

Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Gany, ale najlepší spôsob, ako nájsť najlepšiu ponuku, je použiť online vyhľadávač leteniek. Môžete porovnať ceny a zistiť najlacnejšiu letenku.

Ak hľadáte časovo flexibilné lety, ideálnou možnosťou sú priame lety zo zahraničia do Akry, hlavného mesta Ghany. Odtiaľ môžete zobrať taxík alebo prenajať auto do Busua Beach, čo je asi 4 hodiny jazdy.

Ak hľadáte najlacnejšie letenky, môžete sa rozhodnúť pre lety s medzipríletmi cez iné miesta, ako sú Lagos alebo Abidjan. Potom si musíte zobrať ďalší let alebo ísť autobusom do Busua Beach.

Letenky na Ghana Busua Beach bývajú najlacnejšie v mesiacoch mimo hlavnej sezóny, ktorá trvá od decembra do februára. Ak chcete najlepšiu cenu, skúste zarezervovať letenku aspoň mesiac pred vašou plánovanou cestou.

Celkovo je návšteva Ghana Busua Beach zážitkom, ktorý nikdy nezabudnete - od bledomodrého mora až po nekonečné piesočnaté pláže. Nezabudnite si kúpiť letenku a užite si toto pobrežie z prvej ruky.


Počasie Ghana Busua Beach


V Ghanai, je Busua beach jedným z najobľúbenejších turistických miest v krajine. Toto pobrežie priťahuje návštevníkov svojou nádherou, vodnými športmi a slnečným počasím.

Busua beach má celoročne teplé a vlhké klima. Teploty sa pohybujú medzi 25 a 35 stupňami Celzia takmer po celý rok. Oceán je teplý s teplotou vody okolo 27 stupňov Celzia.

Počas obdobia sucha od decembra do marca, sa zvyčajne vyskytujú extémne horúčavy a niekedy aj suchá sezóna. Ako sa ale blíži apríl a máj, začínajú sa objavovať ranné mraky s dobre predpovedanými silnými dažďami, ktoré držia pôdu upravenú pre rozkvet rastlín a živočíchov.

Od júna do augusta, je zvyčajne prvá fáza dažďovej sezóny tzv. “minor rains” (menej silné dažde), s teplotou a vlhkosťou okolo 29 stupňov Celzia. Druhá fáza dažďovej sezóny, ktorá začína v septembri a končí v novembri, sa nazýva “major rains” (silnejšie dažde).

Aj keď je počasie vynikajúce po celý rok, obdobie najlepšieho počasia na pláži v Busua nastáva v období sucha - v januári až marca. Počas tohto obdobia, teploty sú vďaka jasnej oblohe a minimálnej vlhkosti zvyčajne na maximálnych teplotách.

Mimo tohto obdobia, aj keď môže dôjsť k silnejším dažďom a vlhkosti, Busua Beach ponúka stále krásne a teplé počasie s príjemnými vodami pre kúpanie.

No matter the time of year, a trip to Busua Beach is sure to provide visitors with plenty of warmth, sunshine, and relaxation.


Dovolenka Ghana Busua Beach


Ghana sa pýši svojimi prirodzenými krásami a úchvatnými plážami. Jednou z najlepších plážových lokalít v krajine je Busua Beach, ktorá sa nachádza na západnom pobreží. Táto exotická destinácia ponúka niekoľko možností pre turistov, ktorí sa chcú zrelaxovať a užiť si kúpanie v mori a slnenie na pláži.

Busua Beach sa vyznačuje bielym pieskom, ktorý sa spája s tyrkysovou vodou a vytvára nádherný kontrast. Okrem toho má táto pláž veľa služieb, ako sú reštaurácie, bary, živá hudba a rôzne vodné aktivity, napríklad surfovanie a potápanie. Busua Beach je tiež obľúbenou lokalitou pre rybárčenie, takže turisti majú možnosť ochutnať miestnu kuchyňu s čerstvým morským ovocím.

V blízkosti Busua Beach sa nachádza viacero zaujímavých miest, ktoré si turisti môžu pozrieť počas svojho pobytu. Napríklad môžu navštíviť mestečko Dixcove, kde sa nachádza tradičné pevnostné mesto. Toto miesto ponúka zaujímavú históriu o objavovaní Afriky Európanmi a o obchodovaní s otroky. Ďalšou nevyhnutnou destinačnou miestnosťou je mesto Takoradi, ktoré ponúka rôzne možnosti nakupovania a nočného života.

Ak radi objavujete a skúmate rôzne kultúry, Ghana je pre vás ten správny výber. Okrem toho, že disponuje exotickými miestami, ako je Busua Beach, táto krajina má aj zaujímavú históriu a kultúrnu dedičinu. Turisti môžu navštíviť niekoľko osád a získajú tak skúsenosti s miestnou kultúrou a životným štýlom miestnych obyvateľov.

Všeobecne povedané, Busua Beach je ideálnou plážovou destináciou pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu a zároveň chcú zažiť miestnu kultúru a zvyky. Ponúka možnosti aktivít aj pre tých, ktorí sú závislí na vode a radšej trávia čas surfovaním alebo potápaním. Ghana poskytuje viac ako len krásne pláže, takže pre tých, ktorí sa neobmedzujú len na plážové aktivity, je to skvelá voľba na dovolenku.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky