Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Fínsko Savonlinna

Letenka Fínsko Savonlinna


Fínsko je krajina, ktorá je známa svojou prírodou a kultúrou. Jedným z jej najkrajších miest je Savonlinna - malé mestečko, ktoré sa nachádza uprostred jazera Saimaa v juhovýchodnej časti krajiny. Príroda v tejto oblasti je nádherná - jazerá, lesy, hory a rieky tvoria krajinu, ktorá láka turistov z celého sveta.

Ak sa chcete dostať do Savonlinny, najlepšie je kúpiť letenky. Naše letiská v Bratislave, Viedni a Budapešti ponúkajú mnoho možností letov na miesta po celom svete, vrátane Fínska. Letisko v Savonlinne sa nachádza len 15 km od centra mesta, takže preprava sa nezdarí veľmi rýchlo a ľahko.

Fínske letecké spoločnosti ponúkajú lety do Savonlinny v rôznych cenových reláciách. V závislosti od dátumu, počtu zostupujúcich a dĺžky pobytu sa cena môže pohybovať od 100 do 300 eur. Najlepšie je vopred si oboznámiť sa s ponukami a diskontami, ktoré sú k dispozícii na internete, aby ste našli najlepšiu cenu.

A čo sa týka dôležitosti? Savonlinna je malá obec, ale má veľa kúziel. Hlavnou atrakciou je Linnansaari Národný park, ktorý sa nachádza v obrovskom jazere Saimaa, ktorý je tiež chránený UNESCO. Národný park je domovom mnohých vzácnych zvieratníkov, ako sú rysy, medvede a poľovníky, ale aj rybárov, ktorí sa sem vydávajú na rybolov.

Savonlinna je tiež známa pre svoje kultúrne akcie, medzi ktorými patrí Metropolitná opera, ktorá sa každý rok koná v letnej opernej školástve. Táto akcia je jedným z najväčších letných festivalov v Európe a láka tisíce turistov z celého sveta.

Okrem toho, v Savonlinne nájdete aj mnoho historických pamiatok a atrakcií, ako je hrad Olavinkaupunki, ktorý bol postavený v 15. storočí a je pôsobivým zvyškom kedysi mocnej pevnosti. Mesto ponúka aj mnoho možností na prechádzky po jazerách a lesách, jazdu na bicykli a vodné športy.

V každom prípade, ak máte radi prírodu, históriu a kultúru, Savonlinna je miesto, ktoré by ste určite mali navštíviť. A kúpiť letenky je rýchly a pohodlný spôsob, ako sa dostať tam!


Počasie Fínsko Savonlinna


Fínsko Savonlinna je oblast, ktorá leží v južnej časti Fínska a je známa svojou krásnou prírodou a historickými pamiatkami. Savonlinna sa nachádza na severe Európy, a preto tu predovšetkým panuje kontinentálne podnebie s chladnými a suchými zimami a teplými letami.

Zima v Savonlinne prináša so sebou typické zimné počasie s minimom slnečného svitu a veľmi nízkymi teplotami. Teploty v zime sa pohybujú medzi -5°C a -15°C. Aj keď teploty sú nízke, zima v Savonlinne je často suššia ako iné oblasti Fínska, takže sa určite vyplatí navštíviť miesto aj v tomto ročnom období.

Leto v Savonlinne je krásne a ideálne na vonkajšie aktivity. Teploty sa pohybujú priemerne okolo 20°C a je tu dostatok slnečného svitu. Letné mesiace sú často veľmi krátke v porovnaní s inými oblasťami Fínska, ale stále sú dostatočne dlhé na to, aby sa tu dobre zrelaxovalo. V čase letného slnovratu sa na oblohu v Savonlinne neprináša tma a oblasť zostáva osvetlená po celú noc.

Savonlinna má aj svoje typické mikroklíma, ktoré sú ovplyvnené jazerami a riekami, ktoré sa nachádzajú v blízkosti tohto miesta. V závislosti od polohy a nadmorskej výšky sa počasie v rôznych častiach Savonlinnu môže líšiť. Tieto faktory môžu ovplyvniť ako teploty, tak aj množstvo zrážok.

Celkovo možno povedať, že počasie v Savonlinne je v zime chladné a suché a v lete teplé a slnečné. Bez ohľadu na ročné obdobie, Savonlinna ponúka návštevníkom množstvo aktivít a výletov, ktoré sa dajú vychutnať v prírodnom prostredí tohto krásneho miesta.


Ubytovanie Fínsko Savonlinna


Fínsko Savonlinna je krásny región, ktorý je známy pre svoje stredoveké hradby a krásnu krajinu. Táto oblasť ponúka množstvo aktivít pre turistov, ako napríklad návštevu histórických pamiatok, turistiku a zimné športy. Ak plánujete navštíviť Savonlinnu, je potrebné si ujasniť aj otázku ubytovania. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete viac o možnostiach ubytovania v Savonlinne.

Ubytovanie v hoteloch

V Savonlinne nájdete množstvo hotelov a penziónov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov. Hotel Lumiukko a Hotelli Pietari Kylliäinen sú jednými z najpopulárnejších a luxusnejších hotelov v Savonlinne. Tieto hotely sa nachádzajú v blízkosti historického centra a okrem ubytovania ponúkajú aj množstvo ďalších služieb. Ak hľadáte niečo lacnejšie, môžete si vybrať z množstva lacnejších hotelov a penziónov.

Ubytovanie v apartmánoch a chatach

Ak preferujete súkromie a nezávislosť, možno by pre vás bolo lepšie zvoliť si ubytovanie v apartmánoch alebo chatách. Väčšina apartmánov a chat sa nachádza v blízkosti jazera Saimaa, čo zaručuje úžasný výhľad a relaxačnú atmosféru. Ak hľadáte niečo skutočne špeciálne, môžete si zvoliť ubytovanie v saune. Fínska sauna je jedným z najznámejších svetových symbolov kultúry a tradičnej fínskej pohostinnosti.

Ubytovanie v kempoch

Pre turistov, ktorí hľadajú niečo viac prírodné a autentické, sú kempy výbornou voľbou. V Savonlinne sa nachádza množstvo kempov rozmiestnených po celom regióne. Najznámejším z nich je Karvio Camping, ktorý sa nachádza v blízkosti jazera Saimaa. Tento kemp ponúka plávanie, turistiku, rybolov a množstvo ďalších aktivít. Kempy majú výhodu v tom, že sú zvyčajne lacnejšie ako hotely a apartmány.

V Savonlinne nájdete množstvo možností, ako si zabezpečiť svoje ubytovanie počas návštevy. Bez ohľadu na vaše preference a rozpočet si určite nájdete niečo, čo bude vyhovovať vašim potrebám. Ak sa chystáte navštíviť krásny región Savonlinny, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie vopred, aby vaša dovolenka bola dokonalá.


Dovolenka Fínsko Savonlinna


Fínsko je krajina tajomne krásy a netturisticky vyspelá oblasť Savonlinna vychádza z toho konceptu. Je to jeden z najkrajších regiónov v tejto rozmanitej krajine, plnej prirodzených scenérií, krásnych jazier a iných nádherných miest. Savonlinna je ideálnym cieľom pre tých, ktorí hľadajú pokoj, pôvab a oddych.

Savonlinna je veľmi populárna turistická destinácia a hlavnou atrakciou regiónu je majestátny hradu Olavinlinna, ktorý oplýva dlhou históriou a mnohomiliónmi príbehov. Hrad sa datuje až do 15. storočia a bol postavený medzi dvoma Ďumbieroma, v krásnej scenérii ostrova Kyrönsalmi v jazere Saimaa, ktorý je najväčším jazerom v krajine.

Hrad je dnes otvorený pre návštevníkov, ktorí si tu môžu prezrieť jeho mnohé zákutia, nádherné záhrady a vežu, ktorá ponúka úžasný výhľad na celý Savonlinna. Okrem toho môžete vychutnať množstvo kultúrnych podujatí a festivalov, ktoré sa tu konajú po celý rok.

Medzi ďalšie atrakcie Savonlinny patrí mnohojazycný Muzeum Saimaa, ktorý ponúka zaujímavé informácie o histórii regiónu a jeho prírodných scenériách. Záhrada Saihitei je tiež plná kvetov a zeleného rastlinstva, ktoré urobia váš pobyt tu nepoznanou zápletku. Skúsení turisti si vychutnávajú jazdu malých špeciálnych plavidiel s pohľadom na zaujímavosti Severnej Európy a krásne scenérie ostrova Kyrönsalmi.

Savonlinna je tiež ideálnym miestom pre turistov, ktorí sa radi venujú rôznym outdoorovým aktivitám. Zážitky roku si môžete z neho vziať počas vašej cesty – môžete si prenajať cyklo alebo vodné športové vybavenie, ktoré vám umožnia objavovať tento krásny región a preskúmať jeho mnohé zákutia. Ak sa radi horúcejšiem klímam niektoré z jazier v regióne majú podmienky pre kupanie.

Dovolenka v Savonlinne je ideálna pre každého, kto hľadá kľudné a pokojné prostredie, ktoré sa oplatí objavovať. S priateľmi alebo rodinou sa budete môcť oddýchnuť, opaľovať sa na slnku, obdivovať miestne krásy a plne prírodné scenérie, ktoré tento región ponúka. A k tomu, voľný čas môžete stráviť prechádzkami po krásnych, historických uliciach Savolinnu.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Savonlinna


1. Kam sa môžem ísť pozrieť v Savonlinne?

V Savonlinne sa môžete ísť pozrieť na St. Olafov hrad, Národné múzeum Kerimäki, múzeum Savonlinna a čaro viech.

2. Koľko stojí vstup do St. Olafovho hradu?

Vstup do St. Olafovho hradu stojí približne 12 eur pre dospelých a 6 eur pre deti.

3. Aké aktivity ponúka Savonlinna v lete?

Savonlinna ponúka v lete množstvo aktivít, ako sú festival opery a hudby, rôzne outdoorové aktivity, plavby po jazere Saimaa a mnoho ďalších.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Savonlinny?

Najlepší čas na návštevu Savonlinny je v lete, kedy môžete využiť množstvo aktivít, ktoré ponúka.

5. Aké sú najlepšie reštaurácie v Savonlinne?

Niektoré z najlepších reštaurácií v Savonlinne sú Restaurant Wanha Kasino, Ravintola Nokka a Valo.

6. Ako sa dostanem z letiska do Savonlinny?

Z letiska sa môžete dostať do Savonlinny autobusom, taxíkom alebo si môžete prenajať auto.

7. Koľko stojí ubytovanie v Savonlinne?

Ceny ubytovania sa v Savonlinne pohybujú od približne 40 eur za noc a vyššie v závislosti od typu ubytovania.

8. Aké sú najlepšie pláže v Savonlinne?

Niektoré z najlepších pláží v Savonlinne sú Riihisaari, Kylpyla Spa a u Krügera.

9. Aké sú najlepšie miesta na nakupovanie v Savonlinne?

Niektoré z najlepších miest na nakupovanie v Savonlinne sú Kauppatori námestie, Market Square a Lidl Savonlinna.

10. Ktoré iné miesta mimo Savonlinny sa oplatí navštíviť?

Mimo Savonlinny sa oplatí navštíviť miesta ako Helsinki, Turku a Rovaniemi, kde sa nachádza domov dedka Mráza.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky