Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Fínsko Koli národný park

Počasie Fínsko Koli národný park


Fínsko je krásna krajina s mnohými národnými parkmi a turistickými atrakciami. Jedným z najkrajších národných parkov v tejto krajine je Koli národný park.

Koli národný park sa nachádza v severovýchodnej časti Fínska, v blízkosti mesta Joensuu. Park sa nachádza na ploche 30 000 hektárov a je domovom mnohých druhov rastlín, živočíchov a vtákov.

Počasie v Koli národnom parku býva celý rok chladné a zrážky sú pomerne bežné. Toplia sa tu len v letných mesiacoch, kedy teploty dosahujú okolo 20-25 stupňov Celzia. Zimy sú tu studené a snehovo-až do mája môžete očakávať sneh, ktorý pritiahuje zimné športy.

Na jeseň môžete vidieť krásnu farebnú paletu lístia, ktoré padá zo stromov. Je to skvelá príležitosť pre turistov, aby si užili túto krásnu krajinu.

Najlepšie obdobie na návštevu Koli národného parku je v lete, keď sa teploty vyšplhajú na úrovne, ktoré umožňujú turistické aktivity. Turisti si môžu vychutnať krásu parku pri prechádzke po značených turistických chodníkoch alebo vo vyhliadkových vežiach. K dispozícii sú aj vodné športy ako kanoistika, potápanie a rybolov v jazerách parku.

Okrem vychádzok a turistiky, tu môžete nájsť aj množstvo zaujímavých miest na fotografovanie, napríklad výhľad z Veže Ukko, alebo tiché jazero Herajärvi a je to tiež vynikajúce miesto na pozorovanie nočnej oblohy.

Koli národný park ponúka skutočne jedinečnú skúsenosť a turisti si tu môžu vychutnať krásy fínskej prírody. So širokou škálou turistických aktivít ponúkaných po celý rok, je to skutočne skvostná destinácia na návštevu v každom ročnom období.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Koli národný park


1. Aké sú otváracie hodiny národného parku Koli?
Otvorený je 24 hodín denne, 7 dní v týždni, celý rok.

2. Kde je najlepšie parkovať, keď chcem navštíviť národný park Koli?
Najlepšie je zaparkovať na parkoviskách v oblasti Ristijärvi, Kiviniemi alebo Ukko-Koli.

3. Je potrebný vstupný poplatok do národného parku Koli?
Nie, vstup do národného parku Koli je bezplatný.

4. Aké aktivity sú v národnom parku Koli k dispozícii?
Sú tam stopy na turistickú chôdzu, cyklotrasy, jazdu na koni, člnkovanie, rybolov a zimné športy ako lyžovanie, snowboarding a turistiku.

5. Musím sa pripraviť na horolezecké výzvy, ak sa chystám navštíviť národný park Koli?
Nie, národný park Koli nie je známy ako horolezecká destinácia, ale stále sa odporúča dodržiavať bezpečnostné pokyny a vyvarovať sa rizikových situácií.

6. Sú v parku možnosti na stravovanie?
Áno, existujú reštaurácie a kaviarne v blízkosti parku, ktoré ponúkajú miestnu kuchyňu.

7. Môžem si prenajať chatu alebo ubytovanie v národnom parku Koli?
Áno, existuje niekoľko možností prenájmu chát a ubytovaní v oblasti Koli National Park.

8. Aké sú zvieračie zákazy v národnom parku Koli?
Zvieratá v národnom parku Koli sú chránené a návštevníci sú povinní dodržiavať pravidlá ochrany prírody, ktoré zahŕňajú zákaz kŕmenia zvierat, poškodzovania ich prostredia a parazitovania zvierat.

9. Aké sú fotografové príležitosti v národnom parku Koli?
Park ponúka množstvo krásnych scenérií vrátane výhľadov na jazerá, hory a lesy, ktoré ponúkajú skvelé príležitosti pre návštevníkov a fotografov hľadať dokonalý záber.

10. Je národný park Koli prístupný pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou?
Áno, park má prístupné trasy a reštaurácie pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou.


Letenka Fínsko Koli národný park


Najlepšou cestou, ako objaviť prírodné krásy Fínska a Koliho národného parku, je kúpiť si letenku do tohto kúzelného kúta sveta. Nachádza sa na východe Fínska, v blízkosti mesta Joensuu a je jedným z najspectakulárnejších a najviac navštevovaných národných parkov celej krajiny.

Národný park Koli je známy pre svoje nádherné jazerá, tmavozelené lesy a rozľahlé hory. Táto oblasť poskytuje odpočinok pre turistov a milovníkov prírody, ktorí túžia po pokoji a relaxácii v čistom a prírodnom prostredí. Jeho neobvyklý tvar hôr a skalných útvarov vytvára v Koli národnom parku jedinečný a neopakovateľný krajinný ráz.

S letenkou do Fínska môžete jednoducho a rýchlo doraziť na letisko v Joensuu, ktoré sa nachádza iba niekoľko kilometrov od národného parku Koli. Po príchode na letisko môžete vyskúšať originálne fínske jedlá, ako sú ryby a mäso pripravené na otvorenom ohni a okrem toho môžete ochutnať aj miestne alkoholické nápoje.

Ako sa priblížite k národnému parku Koli, budete obklopení zelenými lesmi a čistými jazerami. Koli ponúka mnoho možností voľného času, vrátane turistiky, cyklistiky, jazdy na koni a podobne. Turistické trasy vedú k hlavným vrcholom tejto oblasti, ako sú Ukko-Koli a Paha-Koli. Tieto hory ponúkajú nádherné výhľady na jazerá a okolitú krajinu, a sú tak základnou úlohou každého návštevníka parku Koli.

Existujú tiež mnohé rôzne aktivity v tomto národnom parku, ktoré sú zamerané na udržanie prírodnej krásy Koliho. Národný park Koli má rozmanitú flóru a faunu vrátane vzácnych druhov rastlín a zvierat, ktoré sú chránené zákonom, aby nevyhynuli. Môžete sa zapojiť do sledovania vtákov, fúkania skla a výroby keramiky.

Koli národný park je miestom, kde sa cítite, akoby ste boli sami so sebou a prírodou, kde môžete zbaviť všetky svoje starosti. Nachádza sa tam aj malá dedinka, kde si môžete zahrať golf, vyskúšať tradičné fínske sauny alebo si kúpiť miestne dareky, aby ste si vždy pamätali svoju nádhernú dovolenku v Koli národnom parku.

Môžete si byť istí, že po vašej návšteve tohto prírodného krásneho miesta si odnesiete nezabudnuteľné spomienky a ocitnete sa v jednom z najkrajších národných parkov na svete. Preto neváhajte a rezervujte si letenku do Fínska a objavte krásu Koli národného parku.


Dovolenka Fínsko Koli národný park


Fínsko Koli národný park – Oáza pre milovníkov prírody

Fínsko Koli národný park je pokojné miesto uprostred krásnej prírody a nezabudnuteľných zážitkov. Tento národný park je jedným z najobľúbenejších miest milovníkov prírody a turizmu. Nachádza sa v strednom Fínsku a jeho plocha zaberá viac ako 30 tisíc hektárov. Oblasti národného parku pokrývajú roviny, vrchy, jazerá a rieky. Preto je toto miesto ideálne pre turistické výlety a prázdniny v prírode.

Prírodné bohatstvo

Fínsko Koli národný park stráži symbolický kopec Koli, známy pre svoje magické a nádherné výhľady. Vystúpenie na vyhliadky vo výške 347 metrov nad morom je pre turistov jedným z najväčších zážitkov. V národnom parku sa nachádza aj veľa iných prírodných krás, ako sú rieky a jazerá. Medzi najväčšie jazerá patrí Pielinen, ktoré je ideálne pre jazdu na člne alebo na skútroch. Ďalšie prírodné krásy národného parku sú Kamenný labyrint a hory Koli, ktoré sú ideálne pre horskú turistiku.

Aktivita pre každého

Turisti, ktorí navštívia Fínsko Koli národný park, môžu si zvoliť z mnohých aktivít. Pre horolezcov sú ideálne hory Koli a Paha-Koli, ktoré sú vysoké 347 metrov nad morom. Pre milovníkov cykloturistiky je v okolí mnoho cyklotrás, ktoré umožňujú nádherné výhľady na prírodu. Na jazerách sa môžete prepravovať na člne alebo skútroch, ale aj vyskúšať vodné športy, ako sú windsurfing alebo kajakárstvo. Pre tých, ktorí uprednostňujú pešiu turistiku, národný park ponúka mnoho prirodzených trás priamo v srdci zelenej prírody.

Tradičná fínska kuchyňa

Národný park Fínsko Koli ponúka aj tradičnú fínsku kuchyňu. V tejto oblasti nájdete mnoho kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne jedlá, ako sú losos alebo salašnícke jedlá s varenej diviny. Výbornou pochúťkou sú tiež tradičné ryby Karjalanpiirakka, ktorej chuť vám zostane na jazyku ešte dlho po skončení jedla.

Dovolenka, ktorú nezabudnete

Fínsko Koli národný park ponúka nezabudnuteľné zážitky pre všetkých milovníkov prírody a dobrodružstva. Toto miesto vám poskytne ideálnu príležitosť na oddych a relax v prírode, ale aj na objavovanie nových miest a kultúr. Pre milovníkov nekončiacej zimy je toto miesto ideálne aj na lyžovačku alebo snowboarding v okolí hôr Koli. Aby ste mohli prežiť dovolenku v tomto mieste naplno, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie včas a nechať sa uniesť krásou a prírodnými úlovkami tohto krásneho miesta.


Ubytovanie Fínsko Koli národný park


Fínsko je krajina, ktorá ponúka nádherné prírodné scenérie a Koli národný park je jeden z najkrajších národných parkov v tejto krajine. Pre turistov poskytuje výborné možnosti na prechádzky, turistiku, cyklistiku a iné aktivity na čerstvom vzduchu. Aby sa turisti mohli pohodlne ubytovať po dlhom dni strávenom v prírode, ponúka Koli národný park rôzne druhy ubytovania.

Chatky a chalupy sú asi najpopulárnejším druhom ubytovania v Koli národnom parku. Sú ideálne pre skupiny a rodiny, ktoré sa chcú ubytovať a stráviť tie najlepšie chvíle v spoločnosti svojich blízkych. Chatky a chalupy sú často vybavené kuchynkou a obývacou izbou, takže hostia si môžu pripraviť vlastné jedlá a pohodlne oddychovať v komfortných priestoroch.

Pre tých, ktorí preferujú viac komfortu, je k dispozícii viacero hotelov severského typu. Tieto hotely sú vybavené tak, aby ustáli chladnejšie počasie a jasné nočné nebo poskytne ideálny priestor na sledovanie severného svetla. Hotely však ponúkajú aj ďalšie pohodlie, ako napríklad kúpeľne so saunou a vírivkou a kvalitné izby s výhľadom na nenarušenú prírodu.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú pre ešte väčšie dobrodružstvo, sú tu tzv. "glamping" stany. Táto forma ubytovania kombinuje komfort predajných miest a kempovanie. Nájdete tu výborný kompromis pre tých, ktorí sa nechcú vzdať pohodlia domova, ale zároveň si chcú vychutnať nádherný výhľad na prírodu.

Celkovo, Koli národný park ponúka širokú škálu ubytovania, ktoré vyhovuje rôznym preferenciám turistov. Výber závisí od preferencií každého návštevníka - nech už preferujete chalupu, hotel alebo glamping stan, Vaša dovolenka v Koli národnom parku bude nezabudnuteľný zážitok s nádhernou prírodou, ktorá Vás obklopuje.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky