Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Fínsko Helsinki

Ubytovanie Fínsko Helsinki


Ak hľadáte miesto na ubytovanie vo Fínsku, Helsinki je ideálnou voľbou. Helsinki je hlavné mesto Fínska a jedno z najrušnejších miest v krajine. Toto mesto ponúka širokú škálu rôznych možností na ubytovanie – od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely.

Luxusné hotely

V Helsinki sa nachádza množstvo luxusných hotelov, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a zariadenia. Medzi najpopulárnejšie hotely v meste patrí Hotel Kämp. Tento luxusný hotel sa nachádza priamo v centre Helsinki a ponúka skvelé zariadenia, ako je napríklad spa a wellness centrum, kúpeľne so saunou, kaviareň a reštauráciu. Ďalším populárnym hotelom je Hotel Haven. Tento hotel ponúka útulné a elegantné zariadenie, ako aj skvelú polohu v centre mesta. Tento hotel sa tiež vyznačuje vynikajúcou reštauráciou, kde si môžete vychutnať tradičné fínske jedlá.

Cenovo dostupné hotely

Ak hľadáte cenovo dostupnejšiu možnosť, Helsinki má pre vás mnoho hosteľov a lacných hotelov. Jednou z najpopulárnejších možností na ubytovanie je Hostel Erottajanpuisto. Tento hostel sa nachádza blízko centra mesta a ponúka jednoduché a útulné zariadenie s bezplatným Wi-Fi pripojením a spoločenskou miestnosťou. Ďalšími cenovo dostupnými možnosťami sú napríklad Hotel Finn a Forenom Hostel Helsinki Kruununhaka. Tieto hotely sa nachádzajú v pohodlnej polohe v centre mesta a ponúkajú jednoduché a útulné zariadenie.

Airbnb

Poslednou možnosťou na ubytovanie vo Fínsku, Helsinki môže byť Airbnb. Na stránke Airbnb nájdete mnoho útulných bytov a izieb, ktoré majú byť v reálnom svete lepšie, ako by ste mohli očakávať z fotografií. Airbnb môže byť skvelou možnosťou, ak hľadáte jedinečné zariadenie alebo chcete zažiť fínsku kultúru z prvej ruky.

Voľba ubytovania v Helsinkách závisí od vašich potrieb a preferencií. Nech už vyberiete ktorúkoľvek z vyššie uvedených možností, určite si užijete krásy hlavného mesta Fínska.


Dovolenka Fínsko Helsinki


Dovolenka v Fínsku môže byť úžasným zážitkom pre každého, kto túži po pokoji, prírode a kultúrnych zážitkoch. Hlavné mesto Fínska, Helsinki, je skvelým miestom na začatie zoznamovania s touto krajinou.

Helsinki sa nachádza na juhovýchode Fínska a je obklopené vodou. Štýlová architektúra mesta môže byť vidieť všade a známa katedrála Helsinského Dómu a budova parlamentu sú určite nevynechateľné miesta, ktoré musíte navštíviť. Veľkou atrakciou pre turistov je Torgová hala, kde nájdete množstvo trhov a stánkov s miestnymi potravinami a suvenírmi.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, Helsinki ponúka nespočetné množstvo parkov, lesov a pláží. Ranné prechádzky okolo jazera Töölö a návštevy prekrásneho Kiasma moderného múzea sú zážitky, ktoré vám na dlhú dobu zostanú v pamäti. Ak sa chcete z dôvodu relaxu potápať, Uunisaari a Seurasaari sú ideálnymi miestami, kde môžete stráviť pár hodín oddychu a posledné slnečné lúče.

Kultúrni nadšenci sa iste stanú fanúšikmi opery a baletu v Národnom divadle a návšteva Fínskeho múzea prírody s jeho bohatými zdrojmi informácií o fínskej prírode určite stojí za to.

Jedlo v Helsinkách je tiež obrovským zážitkom. Tradičné jedlá, ako napríklad karjalanpaisti alebo riista (jelenina), sú omamné a musíte ich skúsiť. Talianska, grécka a ázijská kuchyňa sú tiež zastúpené a ponúkajú širokú škálu možností.

Celkovo bol náš pobyt v Helsinkách veľmi príjemný a zábavný. Odchoďte s prístupom s otvorenými očami, obdivujte každý kúsok tohto mesta a nezabudnite si zobrať domov kúsok fínskej kultúry. Uvidíte, že návrat sem v budúcnosti bude istým plánom.


Letenka Fínsko Helsinki


Fínsko Helsinki je krajina, ktorá láka na cestovanie svojimi krásnymi prírodnými scenériami, architektúrou a kultúrou. Ak ste ešte Fínsko nenavštívili, letenky do Helsínk sú skvelou príležitosťou, ako objaviť túto krásnu časť sveta.

Cesta do Fínska

V dnešnej dobe sú letenky do Helsinki relatívne lacné a môžu byť získané pohodlne online. Väčšina letov do Helsínk odchádza z nášho hlavného mesta, Bratislavy, pričom trvanie letu závisí od mnohých faktorov, ako napríklad počasia a umiestnenia vašej letu.

Ako pri ktoromkoľvek lete, je dôležité si zabezpečiť si miesto vopred a uistiť sa, že máte v tekutej podobe dostatočný počet predĺžení a pohodlia na letisku.

Okrem toho však zvážte, že Helsinki má skvelé verejné dopravné a kam tak o ceste mestom nebudete mať problém. Zároveň, ak budete cestovať po celom Fínsku, odporúčame si prenajať auto.

Kam sa vybrať v Helsinkách

Helsinki je hlavné mesto Fínska a poskytuje nekonečné možnosti pre návštevníkov. Najlepšie miesta, ktoré navštíviť, sú: Helsinský katedrála, unikátna a zaujímavá architektúra v Centre dizajnu, múzeá, ako je Finnish National Gallery, Helsinki Art Museum a Lennusadam (morské múzeum) a trh Kauppatori.

Okrem týchto miest je veľa prírodných krás, ktoré sú prístupne novým cestovateľom, vrátane botanickej záhrady Kaisankoto a bystriny Keimola (Keimolan Virta).

Záver

Fínsko Helsinki je krajina, ktorá ponúka zážitky pre každého. Akonáhle ste si zabezpečili svoju letenku do Helsínk, môžete sa pokojne tešiť z cesty a jedinečných zážitkov, ktoré tento krásny kúsok sveta ponúka.


Počasie Fínsko Helsinki


Fínsko je známe svojou krásnou a divokou prírodou. Jeho hlavné mesto Helsinki je na rovnakej zemepisnej šírke ako mesta ako Oslo, Stockholmu a Petrohradu, čo znamená, že má podnebie s výraznými sezónnymi rozdielmi. Počasie v Helsinkách je ovplyvnené jeho priamym blízkosťou ktorej k moru a napriek tomu, že je tu skôr studené a vlhké počasie, Helsinki má niekoľko príjemných mesiacov v roku, kedy by sa tam určite malo ísť.

Jar

Jar v Helsinkách je ešte stále dosť studená, ale všetko sa postupne otepľuje. Teploty sú stále chladné, čo znamená, že v ňom môžete očakávať medzi 5-10 stupňami a v apríli a máji sa priemerná teplota zvyšuje na približne 10-12 stupňov.

Leto

Letá sú v Helsinkách krásne. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 20 stupňov Celzia, čo znamená ideálne teploty pre vonkajšie aktivity. Väčšina letných dní je vo Fínsku svetlá, čo znamená, že sa môžete tešiť z maximálnej dĺžky dní a minimálnej dĺžky noci. Letá v Helsinkách sú taktiež zvláštne kvôli svojmu javu White Nights, nazývaný aj Biela noc, keď slnko nezapadá na niekoľko dní za sebou, čo umožňuje vychutnať si mesto aj po zotmení.

Jeseň

Jeseň v Helsinkách je často zamračená, daždivá a chladná. Teploty sa pohybujú medzi 5 a 10 stupňami Celzia a mnoho dní je zamračených a s občasnými dažďami. Aj keď to znie ponuré, krajina sa mení na opačný spôsob, takže ak sa rozhodnete navštíviť Helsinki počas jesene, mali by ste sa pripraviť na množstvo farebných listov a zaujímavých scenérií.

Zima

Zima v Helsinkách je studená a tmavá, ale zároveň krásna. Teploty sa dostanú pod nulu, priemerná teplota je približne -5 stupňov, ale často sú tu aj dni, keď teplota klesne až pod -20 stupňov. Napriek tomu, že má totiž Fínsko množstvo krásnych miest, čo je skutočným klenotom Helsinki, v zime sa návštevníci môžu tešiť na magické scenérie ako napríklad sneženie, ktoré dotvárajú tento kúsok krajiny.

Výber ideálneho obdobia návštevy Helsínk závisí na to, na čo sa chcete pozerať. Leto ponúka žiarivé dni a vonkajšie aktivity, zatiaľ čo zima má svoje kúzlo a jedinečný svetlý deň na Bielu noc. Nezáleží na tom, aké je počasie, Helsinki má na to, aby Vás nadchlo počas celej návštevy.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Helsinki


1. Ako sa dostanem do Helsínk?

Odpoveď: Existuje niekoľko možností, ako sa dostať do Helsínk – letom, vlakom, autobusom alebo lodou.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Helsínk?

Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Helsínk je medzi májom a septembrom, keď sú teploty príjemné a môžete si vychutnať vonkajšie aktivity.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Helsínk?

Odpoveď: Hlavnými turistickými atrakciami v Helsínk sú Katedrála Helsínskeho námestia, Námestie Senátu, Katedrála Uspenskij, Veľvyslanectvo Spojených štátov amerických, Helsinský zámok a mnoho ďalších.

4. Kam môžem ísť, aby som sa pozrel na fínske umenie?

Odpoveď: Najlepšími miestami na obdivovanie fínskeho umenia sú Fínska národná galéria, múzeum Ateneum a Designmuseum.

5. Aké sú populárne jedlá v Helsínk?

Odpoveď: Populárne jedlá v Helsínk sú rôzne rybie pokrmy, korenené mäsové guláše, zemiakové koláče a tradičné fínske ražné krekry.

6. Kde môžem nakupovať v Helsínk?

Odpoveď: Najlepšími miestami na nakupovanie v Helsínk sú trhy v Kauppatori a Hakaniemi a obchodné centrá Kamppi a Forum.

7. Aké sú tradičné fínske spôsoby zabíjania voľne sa pohybujúcich sobomotoríkov?

Odpoveď: Táto otázka je nevhodná a nesúvisí s turistikou v Helsínk. Zásady usmrcovania zvierat vo Fínsku sú dané zákonom a majú dodržiavať špecifikácie EÚ.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky