Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Filipíny Mount Apo

Dovolenka Filipíny Mount Apo


Filipíny množstvom svojich ostrovov a prírodných krás ponúkajú mnoho možností pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a oddych v krásnom prostredí. Jedným z najpopulárnejších cieľov na Filipínach je Mount Apo, najvyšší vrchol v krajine s nadmorskou výškou 2 954 metrov.

Mount Apo sa nachádza v regióne Davao na ostrove Mindanao a patrí medzi najznámejšie turistické atrakcie Filipín. V horách sa skrýva široká škála fauny a flóry, s viac ako 2700 druhmi rastlín, 600 druhmi vtákov a veľkým počtom endemických druhov, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť. Táto jedinečná prírodná biodiverzita robí z Mount Apo ideálne miesto pre turistiku a outdoorové aktivity.

Cestovanie na Mount Apo ponúka vysokohorské túry v prírodnom prostredí. Existuje mnoho rôznych trás, ktoré si môžete zvoliť podľa svojich schopností a času. Najpopulárnejšie sú trasy Kidapawan a Magpet, ktoré vám umožnia vidieť niektoré z najkrásnejších prírodných scenérií ako sú vodopády, horské rieky, jazerá a zeleň. Turistické trasy sú dobre označené a vedú po pohodlnej ceste, ktorá však vyžaduje istú fyzickú kondíciu.

Okrem turistiky je Mount Apo aj populárne miesto pre lezenie, záťahy, skalné lezenie a iné outdoorové aktivity. Tí, ktorí sa rozhodnú vyraziť na horu, pozorujú horské scenérie po ceste na vrchol, uvidia v závere najväčší kráter na Filipínach, ktorý je asi 500 metrov priemeru a 100 metrov hlboký.

Na Mount Apo je možné sa dostať po ceste z Davaa alebo Kidapawan. Cesta na horu zväčša začína v dedinke Tamayong v Davao či Magsaysay v Kidapawan. Môžete si prenajať odborného sprievodcu, ktorý vás počas celého výstupu po horách sprevádza.

Celkový čas na ceste na Mount Apo sa líši v závislosti od veľkosti skupiny a ďalších faktorov. Cesta na vrchol trvá zvyčajne dva až tri dni, a tak si pred odchodom treba pripraviť dostatok potravín a vybavenia, ako napríklad stan, spacák a oblečenie.

Dovolenka na Mount Apo je pre tých, ktorí hľadajú prírodné krásy a dobrodružstvo, perfektnou voľbou. Filipínske ostrovy sú plné krásnych miest a krajín, ktoré sa sústreďujú na prírodnú krásu a jedinečnú kultúru. Ak sa chystáte na tieto ostrovy, nevynechajte cestu na Mount Apo, najvyšší vrchol Filipín, ktorý ponúka niečo pre každého.


Letenka Filipíny Mount Apo


Mount Apo je najvyšším vrchom Filipín. Nachádza sa na južnej časti ostrova Mindanao a je zároveň aj jedným z najbližších aktívnych sopiek na svete. Je obklopený krásnou prírodou, ktorá prilákala množstvo turistov z celého sveta. Preto ak sa chcete vydať na dobrodružnú cestu a spojiť turistiku a krásne prírodné scenérie, Mount Apo na Filipínach je ideálne miesto na návštevu.

Ak máte záujem o návštevu Filipín a navštívenie Mount Apo, najjednoduchším spôsobom ako sa dostať do regiónu je zakúpiť si letenku na tieto destinácie. Potrebujete letovisko, ktoré sa nachádza najbližšie k sopke, a to letisko Davao. Letenky sa dajú kúpiť online alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie.

Pri prílete na letisko Davao, môžete využiť rôzne druhy dopravy na cestu na vrchol sopky. Najpopulárnejšie možnosti dopravy sú vlakom alebo letiskovým autobusom, ktoré vás prevezú do samotného mesta Davao. Následne sú k dispozícii rôzne druhy dopravy, ako je napríklad tradičná inakulug vynášaná (bambová) nosítkami, motorky alebo autá.

Keď sa dostanete na samotný vrchol sopky, budete ohromení nádherným výhľadom na okolitú krajinu. Môžete sa prechádzať po krásnych lúkach, šplhať na vrchol sopky, alebo sa osviežiť v jazierkach, ktoré sa nachádzajú na vrchole hory. Ak ste dobre vybavení, môžete sa rozhodnúť aj pre nočný výstup na sopku, odkiaľ môžete sledovať východ slnka a pozorovať hviezdy a zaujímavý nočný život ohromujúcej prírody.

Na Mount Apo sa oplatí vydať v období od decembra do mája, keď je najlepšie počasie, a taktiež sa v tomto období očakáva najvyššia návštevnosť. Ak sa teda rozhodnete pre návštevu, nezabudnite si kúpiť letenku na Filipíny a pripraviť sa na úžasnú cestu.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Mount Apo


Otázky a odpovede týkajúce sa Filipín a hory Mount Apo:

1. Čo je Mount Apo?
- Mount Apo je najvyššia hora Filipín, ktorá sa nachádza na ostrove Mindanao.

2. Aká je výška hory Mount Apo?
- Výška hory Mount Apo je 2 954 metrov nad morom.

3. Kde sa nachádza Mount Apo?
- Mount Apo sa nachádza na juhu ostrova Mindanao, v provincii Davao del Sur.

4. Ako sa dostať na Mount Apo?
- Na Mount Apo sa dá dostať pešo alebo pomocou horských kôl. Existuje niekoľko turistických trás, ktoré vedú až na vrchol hory.

5. Môže sa na Mount Apo vyliezť sám?
- Áno, môže sa na neho vyliezť samostatne. Je však lepšie vyliezť na horu s licencovaným horským sprievodcom.

6. Koľko trvá výstup na Mount Apo?
- Výstup na Mount Apo môže trvať od 2 do 4 dní, v závislosti od počasia a turistickej trasy.

7. Aké je počasie na Mount Apo?
- Počasie na Mount Apo sa môže meniť, pretože je v horách. Je dôležité sledovať predpovede počasia a pripraviť sa vopred na rôzne poveternostné podmienky.

8. Ako sa dostať do Davao del Sur?
- Do Davao del Sur sa dá dostať pomocou letu z hlavného mesta Manila alebo Cebu, alebo pomocou trajektu z iných miest Filipín.

9. Aké atrakcie sa nachádzajú okolo hory Mount Apo?
- Okolo hory Mount Apo sa nachádza niekoľko turistických atrakcií, ako napríklad termálne pramene, vodopády a národný park.

10. Je nebezpečné vyliezť na Mount Apo?
- Výstup na Mount Apo môže byť nebezpečný, ak sa nepríjme primeraná príprava a bezpečnostné opatrenia. Je dôležité mať licencovaného horského sprievodcu a správne vybavenie na výstup.


Ubytovanie Filipíny Mount Apo


Mount Apo je jedným z najvyšších vrcholov na Filipínach a nachádza sa v samom srdci ostrova Mindanao. Tento nádherný masív stojí na pomedzí troch provincií - Davao del Sur, North Cotabato a Davao City.

Ak hľadáte ubytovanie na Mount Apo, môžete si vybrať z rôznych možností. Jednou z nich je táborovanie, ktoré je veľmi populárnym spôsobom prechádzky po vrchole. Existuje niekoľko stanovísk na trase, kde môžete bezpečne prespať a získať skvelý výhľad na celé okolie.

Ďalšou možnosťou ubytovania na Mount Apo sú ubytovacie zariadenia v okolí. Táto možnosť poskytuje pohodlie a komfort, ktoré si mnohí cestovatelia vyhľadávajú. Väčšina týchto ubytovaní ponúka vnútorné zariadenia, ako sú posteľné prádlo, osvetlenie a súkromné kúpeľne.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré ponúka viac súkromia a samostatnosti, môžete si tiež prenajať chatky alebo lacnejšie vily pre seba a svojich spoločníkov. Väčšina týchto zariadení ponúka vlastnú kuchyňu a rôzne turistické aktivity, ktoré si môžete vyskúšať.

Ak plánujete prejsť Mount Apo, je dôležité mať na pamäti, že niektoré oblasti sú prísne reglementované a vyžadujú predtým povolenia od miestnych orgánov. Preto odporúčame kontaktovať svojho miestneho cestovného agenta alebo poskytovateľa ubytovania, aby vám pomohli s koordináciou vášho výletu.

Nezáleží na tom, ktorú možnosť ubytovania si vyberiete, jednou vecou je istá - Mount Apo je jedným z najkrajších miest na Filipínach na objavovanie a o to väčší zážitok budete mať vďaka skvelému ubytovaniu. Dajte si pozor na to, aby ste si vybrali miesto, ktoré vám najviac vyhovuje a aby ste si následne čo najviac užili z tohto krásneho prostredia.


Počasie Filipíny Mount Apo


Dych berúci Mount Apo je najvyššou horou Filipín a enigmatickým prírodným zázrakom. Je to významná turistická atrakcia na južnom ostrove Mindanao, ktorá ponúka návštevníkom pohľad na nádhernú krajinu a ryšavú stenu sopky.

V priebehu celého roka sa na Mount Apo udržiava stabilné, mierne a vlhké podnebie, ktoré je ovplyvnené tropickým monzúnom. Klima v regióne sa vyznačuje dvoma sezónami: suchou a daždivou.

Suchá sezóna na vrchole Mount Apo trvá od marca do mája, kedy svieti slnko a teploty môžu dosiahnuť až 40 °C. V kvetni a júni sú nocami chladné a teploty sa pohybujú v rozmedzí 18 až 22 °C.

Daždivá sezóna trvá od septembra do decembra. V tomto období sa dá očakávať, že bude padať viac ako 3500 mm zrážok. Hoci sa jedná o daždivú sezónu, stále sa predpovedá, že v tedkej dobe bude pristup k sopke ťažký.

Od januára do marec vyzerá počasie slnečne a teplota sa pohybuje v rozmedzí 25 až 32 °C. Poludníky sú dostatočne dlhé, aby sa na vrchole ukázalo slnko, no v noci sa často vyskytuje hmlovité a zamračené počasie.

Zatočíte sa s akýmkoľvek počasím, keď sa dostanete na vrchol Mount Apo, takže návštevníci by mali byť pripravení na všetky varianty a vedieť, ako sa pripraviť na nezaraditeľné počasie.

V horách je klima vždy nezvyčajná, čo znamená, že každý deň sa môže meniť. Návštevníci by sa mali obliekať do vankúšov, lebo môže byť chladné a v lete sa nezriedka vyskytujú búrky. Návštevníci by však nemali zabudnúť na opaľovacie krémy a slnečné okuliare, pretože slnko v horách je stále nepríjemné a užitočné.

Celkovo je počasie vo Filipínach nedôverihodné a nestále, no spolu s majestátnymi prírodnými krásami, ako je napríklad Mount Apo, si návštevníci môžu užívať krásu a fascinujúce scenérie, až sa z nich zatočí hlava.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky