Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Estónsko Kuressaare

Letenka Estónsko Kuressaare


Ak hľadáte malebné a tiché miesto na oddych, Kuressaare na estónskom ostrove Saaremaa je ideálnou voľbou. Toto mestečko vás očarí krásnym prístavom, živou poľnohospodárskou krajinou a mnohými historickými pamiatkami.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kuressaare, najlepším spôsobom, ako tam cestovať, je letenka. Môžete si ju kúpiť priamo cez internet alebo s pomocou cestovnej kancelárie.

Lietajte do letiska Kuressaare, ktoré sa nachádza asi 3 km od mesta. Letisko sa pôvodne používalo len pre miestne lety, ale v súčasnosti sa sem lietajú aj medzinárodné lety z mnohých európskych destinácií.

Ak ste na tom s financiami, odporúčame si vybrať priamy let z centrálnych európskych miest, ako je napríklad Viedeň, Riga alebo Stockholm. Naopak, ak máte limitovaný rozpočet, môžete zvoliť let s medzipristátím v jednom z týchto miest.

Po prílete na letisko v Kuressaare vás privíta malebné mestečko s bohatou historiou a romantikou starých čias. Na prechádzke ulicami mesta sa budete cítiť ako v čase minulom, keď tu žili rytieri a drevené domčeky boli prvými domovmi obyvateľov.

Najväčšou atrakciou Kuressaare je nepochybne hrad, ktorý bol postavený v 14. storočí. Hrad ponúka fascinujúce expozície, ktoré vám dokážu ukázať, ako sa žilo na ostrove Saaremaa v minulých storočiach.

Okrem toho, môžete sa prejsť po pláži, navštíviť miestne múzeum, kultúrne a umelecké stredisko, alebo len relaxovať v niektorom z mnohých miestnych hotela.

Pamätajte si, že najlepším časom na návštevu mesta je od mája do septembra, keď je teplota okolo 20 stupňov a príroda je v plnej kráse. V zime je mesto oveľa tichšie a pokojnejšie, ale je tu menej turistov a možností na nejakú aktivitu.

Celkovo, letenka do Kuressaare je jedným zo spôsobov, ako si môžete užiť kúsok Estónska a objaviť jeho krásy. Precestujte týmto krásnym mestečkom, a jeho okolí, a objavte svoje vlastné kúzlo.


Počasie Estónsko Kuressaare


Kuressaare, hlavné mesto Estónskej ostrovné provincie Saaremaa, sa nachádza v západnej časti Estónska, blízko pobrežia Baltského mora. Toto miesto je obľúbeným letoviskom pre turistov, vďaka svojmu krásnemu prostrediu a miernemu podnebiu.

Kuressaare má pomerne mierny kontinentálny podnebný typ, s typickými zimnými teplotami okolo -2 až 2 stupňov Celzia. Leto je však teplé a príjemné, s priemernými teplotami okolo 18 až 20 stupňov Celzia. Toto miesto tiež zaznamenáva relatívne veľa slnečných dní v lete, čo robí z tohto miesta ideálne miesto na dovolenku.

Ale ako každé miesto, aj Kuressaare zažíva miestami extrémne počasie. V minulosti bolo tamojšie počasie známe pre jeho silné búrky a intenzívne zrážky začiatkom augusta. Nedávno sa tiež zaznamenali silné zrážky a búrky v iných mesiacoch, napríklad v júni alebo júli. Okrem toho, zimu môže byť náročná, s vysokými nárazmi vetra a možnými snehovými prehánkami.

V posledných rokoch sa však počasie stalo stabilnejším a predvídateľnejším vďaka zlepšeniu meteorologických prognóz. Toto zlepšenie umožnilo miestnemu obyvateľstvu i turistom využívať viac vonkajších aktivít a užiť si krásy tohto miesta v každom ročnom období.

Celkovo, Kuressaare poskytuje priaznivé počasie, ktoré umožňuje celoročné aktivity a turistiku. Okrem toho, zlepšenie meteorologických prognóz pomáha minimalizovať nepríjemné počasie a umožňuje turistom prežiť toto miesto bez problémov, bez ohľadu na ročné obdobie.


Dovolenka Estónsko Kuressaare


Dovolenka v estónskom meste Kuressaare je určite jedinečným zážitkom pre každého, kto túži po oddychu od ruchu veľkomiest. Toto malebné mesto s historickým pôvabom sa nachádza na ostrove Saaremaa a každoročne pritiahne množstvo turistov, ktorí hľadajú pokojné a príjemné prostredie na dovolenku.

Kuressaare je známe pre svoje krásne pláže, ktoré sú jednými z najkrajších v Estónsku. Práve preto je to často miesto, kde si turisti užívajú plávanie v jasnej a teplej vode, opaľovanie na piesočných plážach, ale aj prechádzky po okolí. V meste nájdete aj množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne špeciality ako ryby a morské plody.

Ak máte radi históriu, nevynechajte kuressaarský hrad. Stojí uprostred mesta a patrí medzi najdôležitejšie historické pamiatky v Estónsku. Hrad má pôvod až z 14. storočia a bol postavený nemeckými rytiermi. Dnes slúži ako múzeum a ponúka výstavy z obdobia stredoveku až po modernú dobu.

Okrem každodenného odpočinku ponúka Saaremaa aj množstvo aktivít a výletov v okolí. Najobľúbenejšie sú prechádzky v prirodzených krásach - po lesných chodníkoch, cez pláže a zapadnuté bokory. Pre milovníkov cyklistiky existuje veľa cyklotrás, ktoré obsahujú najlepšie miesta Saaremaa.

Kuressaare a Saaremaa sú aj dobrou voľbou pre ľudí, ktorí majú radi wellness a relax. V meste nájdete množstvo wellnescentier a spa, ktoré ponúkajú rôzne druhy masáží, sauny alebo liečebné progrma. Nezabudnite tiež vyskúšať miestnu špecialitu - liečivý kúpeľ George.

Návšteva Kuressaare na dovolenke si vyžaduje aspoň niekoľko dní na objavenie krás a lákadiel tohto miesta. Pokojne sa tu môžete zúžitkovať niekoľko týždňov, pretože návšteva Kuressaare je garantovaná relaxácia a skutočný pocit odpočinku od každodenného zhonu.


Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Kuressaare


1. Ako sa dostanem z letiska do mesta Kuressaare?
- Z letiska v Kuressaare je možné využiť autobusovú dopravu, taxi alebo si prenajať auto.

2. Kedy sa konajú trhy v Kuressaare?
- Trhy v Kuressaare sa konajú každú sobotu ráno na trhovisku v centrálnom parku.

3. Kde sa nachádza najstarší hrad v Estónsku?
- Najstarší hrad v Estónsku, hrad Kuressaare, sa nachádza v meste Kuressaare na ostrove Saaremaa.

4. Aké sú populárne turistické atrakcie v Kuressaare?
- Populárne turistické atrakcie v Kuressaare zahŕňajú Kuressaare hrad, spomienkovú izbu Alexandra Puškina, park červených brehov alebo rozsiahly park Kaali kráterov na juhu ostrova Saaremaa.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Kuressaare?
- Najlepší čas na návštevu Kuressaare závisí od preferencií návštevníka. Letná sezóna je obzvlášť obľúbená, ale mnoho turistov preferuje návštevu v zime kvôli kludnejšiemu prostrediu a zimným športom.

6. Aké sú miestne zvyky a kultúrne podujatia v Kuressaare?
- Miestne zvyky a kultúrne podujatia v Kuressaare zahŕňajú výrobu keramickej keramiky, tradičné tance a hudbu, karnevalové oslavy a tradičné estónske kuchyne.

7. Ako sa dostanem na ostrov Saaremaa z pevniny?
- Ostrov Saaremaa je dostupný pomocou trajektov zestátnenej spoločnosti Saaremaa Laevakompanii. Je tiež možné prenajať si auto alebo skúter a preskúmať ostrov po vlastnej osi.


Ubytovanie Estónsko Kuressaare


Estónsko je nádherná krajina s množstvom skvostov. Jedným z nich je aj mesto Kuressaare, ktoré sa nachádza na ostrove Saaremaa. Svojimi historickými pamiatkami, krásnymi plážami a prekrásnou prírodou má čo ponúknuť nielen turistom, ale aj ľuďom, ktorí sa rozhodnú v tomto meste ubytovať.

Kuressaare ponúka množstvo možností pre ubytovanie - od luxusných hotelov až po útulné penzióny, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú lacnejšiu alternatívu. Medzi najobľúbenejšie možnosti patrí napríklad hotel Schlossle, ktorý je jedným z najluxusnejších hotelov v meste. Jeho elegantné interiéry, ktoré sa skladajú z historických prvkov a moderných nápadov, spolu so špičkovým servisom robia z tohto hotela skutočne výnimočnú voľbu.

Ďalšou populárnou voľbou pre ubytovanie je hotel Arensburg Boutique, ktorý je umiestnený v krásnom historickom dome uprostred Kuressaare. Tento butikový hotel má v ponuke štýlové izby, kde sa prepojili tradičné prvky s moderným dizajnom. Hosťom zaručuje dokonalý zážitok najmä svojím wellness centrom, ktoré je vybavené rôznymi masážnymi tryskami, súkromným kasínom a vynikajúcou reštauráciou.

Ak hľadáte niečo menej náročné, ale zároveň útulné a príjemné, môžete zvoliť penzión Posti Hostel a Apartments. Tento penzión ponúka rôzne izby a apartmány, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt. Jeho najväčšou výhodou je však umiestnenie v centre mesta, čo znamená, že sa ľahko dostanete k mnohým atrakciám a pamiatkam.

Kuressaare má teda mnoho možností pre ubytovanie, ktoré sú vhodné pre rôzne typy cestujúcich. Ubytovanie v tomto krásnom meste vám umožní objaviť jeho krásy a historické pamiatky. Odvážne sa ponořte do oblasti plnej tajomnej histórie, lučných lúk a zelených lesíkov. Okrem toho, že si tak budete môcť užiť oddychu v nádhernom prostredí, dostanete príležitosť zistiť aj odkiaľ pochádza slávna estónska kultúra. Využite teda všetky možnosti, ktoré vám toto mesto ponúka.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky