Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Ekvádor El Imbabura

Ubytovanie Ekvádor El Imbabura


Ekvádor je krajina nachádzajúca sa v Južnej Amerike, ktorá láka mnohých turistov exotickou kultúrou a fascinujúcou prírodou. Jedným z najkrajších miest určite patrí El Imbabura - údolí ležiace v severnom regióne, ktoré ponúka návštevníkom neprekonateľný zážitok z pobytu v úplnom súlade s prírodou.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú stráviť svoj čas v tomto kraji, je tu nespočetné množstvo možností na ubytovanie. Väčšina hotelov a penziónov sa nachádza v mestečku Otavalo, ktoré je známe pre svoje tradičné trhy a ručne vyrábané produkty.

Hotel Otavalos Inn je jedným z najkrajších ubytovaní v tomto regióne, ponúka elegantné izby a napriek tomu nevysiela korporátnu atmosféru. Svojim hostiam ponúka aj bezplatné parkovanie a Wi-Fi pripojenie na internet. Stravovanie vo vnútri hotela je možné v reštaurácii, kde si môžete vychutnať tradičné ekvádorské jedlá.

Iným príkladom ubytovania v oblasti El Imbabura je Hotel Doña Esther. Nachádza sa v mestečku San Pablo a ponúka množstvo atrakcií vo svojom okolí, ako je turistický výlet po sopke Imbabura alebo návšteva rímsko-katolíckeho kostola v mestečku kúzelníkov-Ibarra. Hotelové izby sú priestranné a zariadené sú v rustikálnom štýle. Ideálnym miestom na relaxáciu Alebo zážitky z prírody.

Ak hľadáte ubytovanie na vidieku, La Mirage Garden Hotel & Spa vám zaručene ponúkne nezabudnuteľný zážitok. Tento luxusný hotel sa nachádza medzi zelenými poliami, záhradami a jazerami. Každý majestátny pokoj vás vtiahne do prírody a dá vám pocit ako v stredoveku. Spoločné priestory sú vybavené štýlovou eleganciou, a tak vytvárajú dokonalé prostredie na relaxáciu a oddych.

Keď prídu na rad penzióny, Pensión Santa Ana určite zaujme svojou krásou, umiestnením a pohodou. Tento penzión ponúka 13 izieb vybavených súkromným kúpeľňami a so štýlovým menu zameraným na ekvádorskú kuchyňu. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú pohodlie za dobrú cenu.

El Imbabura a okolitá oblasť ponúkajú návštevníkom množstvo možností na ubytovanie, ktoré uspokoja každého cestovateľa. S množstvom luxusných hotelov, penziónov a hostincov, kam mužete vyberať, bude vaša dovolenka v Ekvádore plná zážitkov a pamiatok. Určite nezmeškajte príležitosť stráviť svoj voľný čas v tomto nádhernom kúsku sveta, očakáva vás tam všetko, čo potrebujete pre dokonalý pobyt vo voľnej prírode a spokojnosť.


Dovolenka Ekvádor El Imbabura


Dovolenka v Ekvádore El Imbabura: Objavujte krásy And

Ecuador je krajina s bohatou históriou, ktorá ponúka návštevníkom neuveriteľné zážitky. Nachádza sa v Južnej Amerike a domovom mnohých pôvodných národov, ktoré zostávajú veľmi súčasťou kultúry a spoločnosti. Jedným z najkrajších miest v Ekvádore je El Imbabura - pohorie, ktoré ponúka príležitosť objavovať nádherné prírodné scenérie, ako aj kultúrne a historické pamiatky.

El Imbabura sa nachádza na severe Ekvádoru a je súčasťou horského pásma Andes. Táto oblasť je domovom mnohých ľudí, ktorí dodnes zachovávajú ich pôvodné kultúry a tradície. V El Imbabure sa nachádza mnoho mestečiek a dediniek, ktoré ponúkajú návštevníkom možnosť vidieť, ako žijú miestni ľudia a objaviť ich tajomstvá.

Jedným z najkrajších a najznámejších miest v oblasti El Imbabura je jazero Cuicocha. Toto krásne jazero sa nachádza v kráteri sopky a je obkolesené zelenými kopcomi a lemované hustým lesom. Návštevníci môžu stráviť čas relaxáciou na brehu jazera alebo podniknúť plavbu po jazere s miestnymi loďkami. V blízkosti jazera sú tiež mnohé turistické trasy, ktoré vedú cez horské kopce a viedu k miestam s nádhernými výhľadmi.

Ďalšou veľmi obľúbenou atrakciou v oblasti El Imbabura je mestečko Otavalo. Toto mestečko je známe svojim tradičným trhom, kde miestni obyvatelia predávajú svoje domáce výrobky a remeslá. Návštevníci tu môžu vidieť mnoho tradičných krojov a rôznych druhov textilových výrobkov. Okrem tradičných trhov, mestečko Otavalo ponúka aj mnoho historických pamiatok a kostolov, ktoré sú trvalým svedectvom etnických národností a ich kultúry.

Ak hľadáte niečo adrenalinovo, tak môžete pokračovať do oblasti Intag, kde si môžete vyskúšať zipline alebo jazdu na koni. Okolie je nádherné a ponúka veľa možností pre adrenalinových nadšencov.

Aby sme zakončili, ak sa chystáte na dovolenku, ktorá ponúka neuveriteľné prírodné scenérie a zážitky, tak by ste mali zvážiť cestu do Ekvádoru a oblasti El Imbabura. Toto miesto ponúka veľa atrakcií a aktivít pre všetky vekové kategórie a zároveň Vám umožní objaviť krásy And a osláviť pôvodnú kultúru a históriu krajiny.


Počasie Ekvádor El Imbabura


Ekvádor je krajina bohatá na prírodné divy a neopakovateľné krajiny, ktoré prilákajú turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších regiónov Ekvádoru je El Imbabura. Tento región leží v severozápadnej časti krajiny a ponúka návštevníkom veľa možností na objavovanie krás prírody. Jedným z hlavných faktorov, ktorý ovplyvňuje život v tomto regióne, je počasie.

Počasie v El Imbabura je veľmi rozmanité a môže sa líšiť v závislosti od nadmorskej výšky. Región sa skladá z horských oblastí, kde sa teploty líšia od miesta k miestu. V nižších nadmorských výškach sa teploty pohybujú okolo 28 až 30 stupňov Celzia počas dňa a klesajú na približne 12 až 15 stupňov Celzia v noci. V horských oblastiach, kde sa nachádza aj známe mesto Otavalo, sú teploty o niečo nižšie, pohybujú sa od 12 do 24 stupňov Celzia počas dňa a v noci klesajú na teploty od 5 do 12 stupňov Celzia.

Región má v priebehu celého roka vlhké a daždivé počasie. Obdobie dažďov trvá zvyčajne od októbra do mája. Počas tohto obdobia je región zelený a plný života. Obdobie sucha je od júna do septembra, kedy môže byť krajina dosť suchá a vyprahnutá.

Obloha nad El Imbabura sa môže meniť veľmi rýchlo, čo je spôsobené prudkými zmenami počasia. Hoci sa môže zdôvodňovať tým, že región leží v blízkosti rovníka, v závislosti od nadmorskej výšky si turisti musia pripraviť na rýchle a nevyzpytateľné zmeny počasia. V krajine sa môžete stretnúť s jasným a modrým nebom, ale aj s hustou oblačnosťou a dažďovou smršťou.

Západné pobrežie Ekvádoru, ktoré leží zhruba hodinu jazdy od El Imbabura, má iné počasie, s nižšími teplotami a menej dažďami. Ak teda plánujete cestu do tohto regiónu, nezabudnite si so sebou priniesť dostatok oblečenia, aby ste boli pripravení na rôzne klimatické podmienky.

Všetko zhrnuté, počasie v El Imbabura je zmenlivé, ale aj bohaté na zážitky. Ak sa rozhodnete navštíviť tento krásny región, pripravte sa na to, že ho musíte plánovať v súlade s počasím, aby ste sa mohli plne ponořiť do jeho kultúry a prírody.


Letenka Ekvádor El Imbabura


Letenka do Ekvádoru, špeciálne do oblasti El Imbabura, je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo v nezvyčajnom prostredí a chcú spoznať krásu prírody i kultúry tohto juhoamerického štátu.

El Imbabura, ležiaci na severe Ekvádoru, je oblasť, ktorá ponúka množstvo možností na aktívny oddych aj na objavovanie histórie a kultúry domorodých obyvateľov. Medzi najznámejšie miesta v regióne patrí jazero Mojanda, ktoré sa nachádza vysoko v Andách a ponúka nádherné výhľady na okolité vrcholky. Ak ste nadšenec turistiky, určite si nechajte ujsť túru po vrchole Fuya Fuya, z ktorého sa dá obdivovať krása poľnohospodárskej krajiny i drsných hôr.

Okrem prírodných krás môžete v oblasti El Imbabura navštíviť aj množstvo historických a kultúrnych miest. Medzi najzaujímavejšie patrí mestečko Otavalo, ktoré je centrom domorodého trhu s ručne vyrábanými textíliami a umením. Na trhu nájdete všetko od farbených kobercov a klobúkov po keramiku a šperky.

Cesta do Ekvádoru, špeciálne do oblasti El Imbabura, vás však môže stáť nezanedbateľné množstvo peňazí, predovšetkým ak plánujete cestovať v sezóne. Avšak, ak chcete ušetriť peniaze na letenkách a zároveň sa do Ekvádoru dostať relatívne rýchlo, je potrebné vyhľadať najlepšie ponuky a zvážiť možnosti low-cost leteckých spoločností.

Ak teda plánujete cestovať do Ekvádoru, neváhajte a urobte si rezerváciu letenky do oblasti El Imbabura. Táto fascinujúca oblasť vám ponúka nezabudnuteľné zážitky a jedinečné zážitky, ktoré určite nezabudnete. Prírodné krásy And a kultúrne bohatstvo domorodých obyvateľov sa stane pre vás nezabudnuteľným zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor El Imbabura


Otázka: Kde sa nachádza Imbabura v Ekvádore?
Odpoveď: Imbabura je provinciou v severnom Ekvádore.

Otázka: Ktoré sú najpopulárnejšie miesta na návštevu v provincii Imbabura?
Odpoveď: Niektoré z najpopulárnejších miest na návštevu v provincii Imbabura sú mesto Otavalo, jazero San Pablo, horu Imbabura, rezerváciu Los Arrayanes a termálne pramene v Cayambe.

Otázka: Aké je počasie v provincii Imbabura?
Odpoveď: Počasie v provincii Imbabura je zväčša teplé a mierne vlhké. Je tam sezónne obdobie dažďov a slabé chladné fronty, ktoré môžu spôsobiť, že je počasie trochu chladnejšie a suchšie.

Otázka: Čo je tradičným jedlom v provincii Imbabura?
Odpoveď: Tradičným jedlom v provincii Imbabura sú napríklad guinea pig (morčacie mäso), encebollado (rybí guláš s cibuľkou) a fanesca (špeciálny zmes fazule a mäsa, ktorá sa konzumuje počas Veľkej noci).

Otázka: Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Dostanete sa tam autobusom alebo taxíkom z hlavného mesta Quito alebo z iných miest v krajinov. Provincia Imbabura má aj vlastný letiskov v meste Ibarra, ktoré je súčasťou domáceho letového spojenia Ekvádora.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky