Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Džibutsko Lake Assal Hot Springs

Najčastejšie otázky a odpovede Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Otázka: Kde sa nachádza Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Odpoveď: Džibutsko Lake Assal Hot Springs sa nachádza v krajine Džibutsko v africkej oblasti zvanej Horn of Africa.

Otázka: Čo je Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Odpoveď: Džibutsko Lake Assal Hot Springs sú horúce pramene, ktoré sa nachádzajú v okolí jazera Assal v Džibutsku.

Otázka: Aká je teplota vody v Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Odpoveď: Teplota vody v Džibutsko Lake Assal Hot Springs sa pohybuje okolo 40-50 stupňov Celzia.

Otázka: Sú Džibutsko Lake Assal Hot Springs turistickou atrakciou?
Odpoveď: Áno, Džibutsko Lake Assal Hot Springs sú populárnou turistickou atrakciou pre návštevníkov, ktorí prichádzajú do Džibutska.

Otázka: Je možné vo vaňach vo vode týchto horúcich prameňov?
Odpoveď: Nie, vo vode týchto horúcich prameňov sa nedá kúpať, pretože je príliš horúca a má vysoký obsah soli.

Otázka: Je Džibutsko Lake Assal Hot Springs zdravotné?
Odpoveď: Áno, voda v týchto prameňoch má liečivé účinky a je známa svojimi terapeutickými vlastnosťami.

Otázka: Aká je nadmorská výška Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Odpoveď: Nadmorská výška Džibutsko Lake Assal Hot Springs je približne 155 metrov pod hladinou mora.

Otázka: Aké iné atrakcie sú v blízkosti Džibutsko Lake Assal Hot Springs?
Odpoveď: V blízkosti Džibutsko Lake Assal Hot Springs sa nachádza aj jazero Assal a krajina Džibutsko ponúka mnoho ďalších turistických atrakcií ako sú modré jazerá, zvláštne skalné formácie a historické pamiatky.


Ubytovanie Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá africká krajina, ktorá sa nachádza v oblasti známej ako "Corn of Africa". Aj keď to možno nie je jedno z najznámejších miest na svete, je to vzrušujúce miesto, kde sa môžete zúčastniť na mnohých aktivitách. Jednou z týchto aktivít je návšteva Lake Assal Hot Springs, jedného z najhorúcejších a najsoľnatejších jazier na svete.

Lake Assal sa nachádza v regióne Tadjourah, na západnom pobreží Džibutska. Jazero je obklopené vysokými horami a nachádza sa vo výške 155 metrov pod hladinou mora. Jazero je tiež známe ako najhlbšie jazero v Afrike, kde je najväčšou atrakciou práve jeho termálne pramene.

Voda jazera Lake Assal má skutočne úžasné vlastnosti. Mimo iného je na svete jednou z najsoľnatejších vôd, má potvrdenú hodnotu 325 ppm (častí na milión). V porovnaní s Mŕtvym morom, ktoré má hodnotu 37, je Lake Assal preto trikrát slanšie. Napriek tejto skutočnosti má voda, ktorá vyteká zo zdroja termálnu energiu a teplota je približne 34 °C.

Džibutská vláda sa rozhodla, že Lake Assal bude teraz otvorené pre verejnosť a že tu bude môcť každý turista nájsť svoje útočisko. Preto sa v okolí jazera Lake Assal začala budovať turistická infraštruktúra, a to vrátane ubytovania. Pre turistov, ktorí by radi využili toto jedinečné miesto, je teraz k dispozícii nové ubytovanie v malebných chatkách priamo na brehu jazera.

Ubytovanie v kempoch okolo Lake Assal je obklopené krásnymi kopcami a má úžasnú prírodu. Z tohto miesta si turisti môžu vychutnať západy slnka nad jazerom, prechádzky po priľahlých kopcoch, ale aj relaxáciu v termálnych prameňoch.

Turisti môžu tiež navštíviť miestne dediny v okolí Lake Assal, kde môžu spoznať miestnych obyvateľov a zistiť viac o miestnej kultúre. Ako súčasť tejto zážitkovej návštevy môže návštevník navštíviť aj miestne trhy, kde si môžu kúpiť tradičné džibutské výrobky ako rôzne druhy kože a keramiky.

Lake Assal a jeho termálne pramene sú jedinečným miestom na svete, ktoré ponúka návštevníkom absolútny gonzo zážitok. Od exotických termálnych prameňov až po úchvatné výhľady na okolitú krajinu, je návšteva Lake Assal to pravé pre tých, ktorí hľadajú niečo zvláštne a nezabudnuteľné.


Počasie Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko, krajina východnej Afriky, patrí medzi najhorúcejšie a najsuchšie miesta na svete. Jej terén je prevažne pahorkatinou a poušťou, s občasnými sopkami a oázami. Jednou z najpozoruhodnejších prírodných zaujímavostí tejto krajiny je jazero Assal, kde sa nachádzajú aj nádherné horúce pramene.

Jazero Assal sa nachádza v juhozápadnej časti Džibutska na severe Afar Triangle. Je to najnižšie položené jazero na africkom kontinente a nachádza sa v nadmorskej výške len 155 metrov. Voda v jazere Assal obsahuje v porovnaní s morskou vodou vysoké množstvo soli, ktoré sa ukladá na jeho brehoch, podobne ako soľné pláže.

Horúce pramene, ktoré sa nachádzajú v blízkosti jazera Assal, sú vysoko mineralizované a často sa používajú na liečbu ochorení a kožných problémov. Teplota týchto prameňov sa pohybuje medzi 42 a 49 °C, takže návštevníci si môžu užívať kúpanie v príjemnej teplote aj v chladných zimných mesiacoch.

Okrem horúcich prameňov a jazera Assal návštevníci môžu objavovať aj iné zaujímavosti v Džibutsku. Staré mestá a archeologické miesta, ako napríklad Laas Geel, kde sa nachádzajú kresby staré 5000 rokov, alebo oblasti, kde môžete vidieť živejšiu stránku Džibutska s jeho pestrou faunou a flórou.

Džibutsko, aj napriek svojmu exotickému charakteru, nie je pre každého, pretože teploty sa môžu v lete vyšplhať až k 50 °C. Je to však pre tých, ktorí radi objavujú neobyčajné miesta a zážitky, krajina plná zaujímavých atrakcií. Jazero Assal a jeho horúce pramene sú určite jeden z najpozoruhodnejších zážitkov, ktoré by nemali chýbať na zozname každého cestovateľa, ak sa rozhodne navštíviť Džibutsko.


Dovolenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko je malá krajina východne od Afriky, ktorej turistický priemysel ešte nie je taký rozvinutý ako v iných krajinách. Napriek tomu však stojí za to navštíviť najnižšie položený bod Afriky a jedno z najslanších jazier na svete - Lake Assal s termálnymi prameňmi.

Lake Assal sa nachádza v centre krajiny zhruba 120 kilometrov od hlavného mesta Džibutsko. Je to jedno z najväčších prírodných divov sveta, ktorého modrá voda v kontraste s bledými solnými útesmi tvorí úchvatné scenérie. Jazero je vlastne kráter sopky a nachádza sa vo výške 155 metrov pod morom, čím je jeden z najnižších bodov afrického kontinentu.

Voda v jazere Lake Assal je približne 10-krát soľná ako v oceáne, čo z neho robí jedno z najslanších jazier na svete. Preto sa ho často označuje ako "solné jazero". Turisti sa môžu okúpať v tomto jazere, no musia si dať pozor, aby sa nedostali do plytko položených oblastí, kde voda je ešte viac slaná ako v hlbokých oblastiach.

Okrem kúpania v Lake Assal si turisti môžu užívať aj teplé kúpele v termálnych prameňoch, ktoré sú tiež v blízkosti tohto jazera. Tieto pramene boli objavené v 1960-tych rokoch a dostali názov "Hammam Bouliki", ktorý v preklade znamená "kúpele Bouliki". Teplota termálnych prameňov sa pohybuje okolo 40 stupňov a vďaka svojim liečivým vlastnostiam sú tieto pramene obľúbené nielen medzi turistami, ale aj medzi miestnymi obyvateľmi.

Džibutsko je krajina s množstvom turistických atrakcií, no Lake Assal patrí k jedným z tých najkrajších. Ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť prírodnú krásu a relaxáciu v termálnych prameňoch, potom by ste určite nemali vynechať jazero Lake Assal. Je to skutočne unikátne miesto a jeden z dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Džibutsko.


Letenka Džibutsko Lake Assal Hot Springs


Džibutsko Lake Assal Hot Springs - prirodzený kúpeľ s exotickou atmosférou

Džibutsko, malá krajina v Afrike, trochu neznáma pre turistov, prináša turistom mnoho zaujímavých výletov, ktoré stoja za návštevu. Jedným z týchto miest je Lake Assal, ktoré ponúka návštevníkom prírodný kúpeľ s exotickou atmosférou.

Lake Assal sa nachádza v oblasti Danakil, ktorá je domovom mnohých solných kryštálov. Táto oblasť je známa svojou geologickou aktivitou, vrátane vulkanických erupcií a zemetrasení.

Najväčšou atrakciou Lake Assal sú jeho horúce pramene, ktoré sa nachádzajú v blízkosti jazera. Táto oblasť je odľahlá a ťažko prístupná, ale turisti, ktorí sa vyberú na túru, sú odmenení jedinečným zážitkom.

V horúcich prameňoch sa teplota vody môže dostať až k 50 stupňom Celzia, čo vytvára úžasne relaxačnú atmosféru, ktorá poskytuje príjemný úľavu od únavy a stresu. Okrem toho majú pramene aj liečivé účinky a preto sa už stali veľmi obľúbenou turistickou atrakciou.

Oblasť okolo Lake Assal ponúka turistom aj množstvo ďalších aktivít, ako napríklad výlety do okolitých sopiek, poďakovanie sa nomádskym pastierom alebo prechádzku po jazere. Lake Assal je jedným z miest, kde sa môžete dostať k miestnym tradíciám a zvykom, ktoré urobia z vášho výletu nezabudnuteľné dobrodružstvo.

Ak sa chystáte navštíviť Džibutsko, Lake Assal by nemal byť na vašom zozname miest, ktoré chcete navštíviť. S vynikajúcimi horúcimi prameňmi a možnosťou objaviť neobvyklú oblasť s fascinujúcimi zvykmi a spôsobmi života, určite stojí za to tam ísť. Stačí si objednať letenku a pustiť sa do dobrodružstva!


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky