Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Dominikánska republika Santo Domingo (hlavné mesto)

Ubytovanie Dominikánska republika Santo Domingo (hlavné mesto)


Dominikánska republika je krajina, kde sa nachádza mnoho turistických atrakcií a krásnych miest k návšteve, či už ide o pláže, prírodu, alebo historické pamiatky. V hlavnom meste Santo Domingo si návštevníci môžu užiť množstvo zážitkov, výbornú kuchyňu a kvalitné ubytovanie.

Santo Domingo sa nachádza na juhu Dominikánskej republiky a je považované za najstaršie mesto v Novom svete. Jeho staré mesto je zároveň zapísané v UNESCO, čo primälo mnoho turistov navštíviť ho a pozrieť si jeho nádherné histórické pamiatky a architektúru.

V Santo Domingo nájdete rôzne typy ubytovania, od hotelov po apartmány a hostely. Keďže je to hlavné mesto, ceny ubytovania sa môžu pohybovať vysoko.

Medzi najluxusnejšie hotely patria napríklad JW Marriott, ktorý sa nachádza v historickom centre a ponúka najmodernejšie zariadenie a kvalitné služby. Okrem toho tu nájdeme aj Sheraton, ktorý ponúka krásnu výhľad na oceán a bazény, či InterContinental Real Santo Domingo. Tieto hotely sa nachádzajú hlavne v strediskovej časti mesta a ponúkajú nadštandardné ubytovanie pre tých, ktorí hľadajú luxus a komfort.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie riešenie, môže byť vstupnou bránou hostels.com, kde nájdete celé plánky hostiteľských miest najrozličnejších cien. Hostely sú často umiestnené v pešej vzdialenosti od hlavných atrakcií mesta a ponúkajú spoločenskú zónu a možnosť spoznať nových ľudí.

Turisti a cestovatelia sa radi rozhodujú pre apartmány, ktoré sú často v pomerne výhodnom pomere cena/výkon. Dominikánska republika má pekné a kvalitné apartmány, ktoré často ponúkajú výhodnú polohu, sú dostupné z hlavných ulíc a v blízkosti stôp pochodov a miest záujmu.

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že Santo Domingo má mnoho možností v oblasti ubytovania, ktoré ponúkajú rôzne druhy služieb a zariadenia. Neváhajte a navštívte toto nádherné mesto a užite si luxusné ubytovanie a skvelý pobyt v Dominikánskej republike.


Letenka Dominikánska republika Santo Domingo (hlavné mesto)


Dominikánska republika sa teší vynikajúcemu povesť z exotickej karibickej krajiny s nádhernými plážami, rôznorodým kultúrnym dedičstvom, chutné jedlá a fascinujúcou históriou. Hlavným mestom, Santo Domingo, býval prvou stálicou v Amerike a prináša s sebou atmosféru koloniálneho čaru, ktorá návštevníkov fascinuje už desaťročia.

Ak sa chystáte na let do Santo Dominga, môžete sa tešiť na kúsky nezabudnuteľného dobrodružstva a poriadne si oddýchnuť. Hlavných mesto Dominikánskej republiky má množstvo kultúrnych pamiatok, pláži a atrakcií pre všetkých.

Začnite svoj výlet tým, že navštívite Zona Colonial, čo je jedna z najstarších historických častí Santo Dominga. Prehliadka tohto svetového dedičstva UNESCO vás zavedie k úchvatnej architektúre a pamiatkam, ako sú napríklad Alcázar de Colón - bývalý rezidenčný palác svätoštepánskeho kráľa a speváka, Christophera Kolumba. Táto historická časť mesta a nádherné ulice, starobylé chrámy a koloniálne budovy poskytnú skvelý priestor na prechádzku.

Okrem toho, Santo Domingo má veľa k údajom oplzlé pláže, kde sa môžete skutočne zrelaxovať. Najznámejšie medzi nimi sú Boca Chica, Juan Dolio a Najayo Beach. Ak máte radi adrenalín, určite vyskúšajte vodné športy.

A na záver, Santo Domingo je tiež vynikajúce miesto pre gurmánov. Dominikánska republika spája vynikajúcu kuchyňu s karibským štýlom. Zacitujeme tu ryby a morské plody, ovocie a zeleninu. Skúste mäkké palačinky (arepas), koreninami pretreté hovädzie mäso servírované s ryžou (bandera) alebo ryžu s fazuľou a masom (arroz con guandules).

Letenky do Santo Dominga sa dajú kúpiť cez internet či letiskové spoločnosti. Vyhľadajte najvýhodnejšie ponuky, uvedomte si náklady a poďte na dobrodružný výlet. Nebojte sa pútavých miest s pestrou históriou, paradajok, tanečných klubov, pláží a s rastlin ou, ktoré vás presvedčia o tom, že Dominikánska republika je skutočne jedinečným miestom na Zemi!


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Santo Domingo (hlavné mesto)


1. Aké je letisko v Santo Domingu a ako sa dostať do mesta?
Letisko v Santo Domingu sa volá Las Américas International Airport a nachádza sa približne 30 km južne od mesta. Do mesta sa dá dostať taxi, shuttlom alebo verejnou dopravou.

2. Koľko stojí ubytovanie v Santo Domingu?
Ceny ubytovania v Santo Domingu sa líšia podľa typu a umiestnenia ubytovania. V priemere je cena hotelov na jednu noc od 50 do 200 USD.

3. Je bezpečné cestovať do Santo Dominga?
Santo Domingo má niekoľko bezpečnostných rizík, ako sú drogy a kriminalita. Odporúča sa, aby ste boli vždy opatrní a sledovali svoje okolie.

4. Aké pamiatky a atrakcie ponúka Santo Domingo?
Santo Domingo je plné pamiatok a historických miest ako sú napríklad Katedrála Santa Maria la Menor, Koloniálne mesto Santo Domingo, Palác Národného kongresu a mnoho ďalších.

5. Aké jedlá sú charakteristické pre Santo Domingo?
Charakteristickou kuchyňou Santo Dominga sú ryby, plody mora a tropické ovocie. Medzi najobľúbenejšie jedlá patrí ryža s fazuľou (Arroz con habichuelas) a Bravčový šroten (Lechón asado).

6. Aké je počasie v Santo Domingu počas roka?
Santo Domingo má subtropické počasie s teplotami v rozmedzí 25-35 stupňov Celzia a vysokou vlhkosťou. Najteplejšie mesiace sú jún a júl a najchladnejšie sú december a január.

7. Aké aktivity a výlety sú k dispozícii v Santo Domingu?
V Santo Domingu si môžete užiť pláže, nákupy, golfové ihriská, múzeá, nočný život a veľa ďalších aktivít. Okrem toho má z juhu krajiny vynikajúce prírodné scenérie, ktoré inšpirujú na turistické výlety.
Translation:

1. What is the airport in Santo Domingo and how to get to the city?
The airport in Santo Domingo is called Las Americas International Airport and is located approximately 30 km south of the city. You can get to the city by taxi, shuttle or public transport.

2. How much is accommodation in Santo Domingo?
The prices of accommodation in Santo Domingo vary according to the type and location of the accommodation. On average, the price of hotels per night is from 50 to 200 USD.

3. Is it safe to travel to Santo Domingo?
Santo Domingo has several security risks, such as drugs and crime. It is recommended that you always be cautious and watch your surroundings.

4. What sights and attractions does Santo Domingo offer?
Santo Domingo is full of sights and historical places such as the Cathedral of Santa Maria La Menor, Colonial City of Santo Domingo, the Palace of the National Congress and many others.

5. What are the characteristic dishes of Santo Domingo?
Santo Domingo's characteristic cuisine is fish, seafood and tropical fruits. Popular dishes include rice and beans (Arroz con habichuelas) and roasted pork (Lechón asado).

6. What is the weather in Santo Domingo throughout the year?
Santo Domingo has a subtropical climate with temperatures ranging from 25-35 degrees Celsius and high humidity. The warmest months are June and July and the coolest are December and January.

7. What activities and excursions are available in Santo Domingo?
In Santo Domingo, you can enjoy beaches, shopping, golf courses, museums, nightlife, and many other activities. In addition, it has excellent natural scenery from the southern part of the country which inspires for tourist trips.


Počasie Dominikánska republika Santo Domingo (hlavné mesto)


Dominikánska republika, konkrétne jej hlavné mesto Santo Domingo, sa nachádza v Karibiku, kde panuje tropické podnebie. Počasie v Santo Domingo je veľmi teplé a vlhké počas celého roka.

Teploty sa pohybujú od 24°C do 32°C počas dňa a od 20°C do 24°C v noci. Najhorší mesiac na návštevu Santo Dominga je september, kedy sa teploty môžu vyšplhať až na 34°C a vlhkosť vzduchu je na vrchole. Naopak, najpríjemnejší mesiac je december, keď teploty klesnú na približne 27°C a vzduch je o niečo suchší.

Majú však Dominikánci obdobie hurikánov, ktoré trvá od júna do novembra. V tomto období môže dôjsť k silným dažďom, vetrom a záplavám. Z tohto dôvodu sa odporúča návštevu Santiaga Dominga plánovať skôr vo vyšších mesiacoch, keď hrozba hurikánov nie je taká vysoká.

Okrem dažďov, má Santo Domingo celkom málo zrážok počas roka. Mesačne tu spadne v priemere okolo 50 až 100 milimetrov zrážok. Väčšina dažďov však prichádza v období od mája do októbra.

Celkovo, Santo Domingo, hlavné mesto Dominikánskej republiky ponúka tropické počasie s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas celého roka. Pravdaže, počasie v tomto meste si treba dôkladne zvážiť pred plánovaním vašej návštevy, keďže jún až november sú obdobím hurikánov, a sú tiež najvlhčejším obdobím počas celého roka. Predovšetkým sa na výlet pripravte, aby ste si užili krásy Santo Dominga naplno.


Dovolenka Dominikánska republika Santo Domingo (hlavné mesto)


Dominikánska republika, známa aj pod názvom Santo Domingo, sa nachádza na ostrove Hispaniola v Karibiku. Toto exotické miesto je známe svojimi tropickými plážami, jasnou azúrovou vodou a bohatou kultúrou.

Hlavné mesto Santo Domingo je historické a kultúrne stredisko krajiny. Má bohatú históriu, ktorá siaha späť do doby, keď sem prišli prví Eúropania v roku 1492. Mestským centrom zaujímajúcim návštevníkov je Zona Colonial, ktorá je starým mestským jadrom. Tu môžete nájsť množstvo historických pamiatok ako múzeá, katedrály, kostoly, paláce aj staré pevnosti.

Okrem množstva historických miest ponúka Santo Domingo návštevníkom aj množstvo zaujímavých aktivít. Štvrť Piantini je miesto, kde nájdete luxusné hotely, kaviarne a elegantné obchody. Na miestnom trhu Mercado Modelo môžete nakupovať domáce výrobky a predám obchodníkov, ktorí ponúkajú ušľachtilé kovy, kožené výrobky, obuv a oblečenie. Môžete navštíviť aj na trh Mercado de la pulga, kde nájdete lacné kopačky a kvalitné veci pre turistov.

Kardinálným bodom v Santo Domingo je miesto Malecón. Mnoho ľudí trávi večery na Malecón, kde môžete nájsť množstvo reštaurácií, barov a nočných klubov. Toto miesto ponúka krásny výhľad na oceán a je ideálne na prechádzky, relaxovanie a fajčenie shisha.

Národné parky v Santo Domingo ponúkajú návštevníkom príležitosť objaviť všetky zákutia miesta. Parky, ako sú Parque del Este a Los Tres Ojos, sú pôsobivé miesta, ktoré ponúkajú krásne scenérie a krásne výhľady.

Santo Domingo poskytuje bezkonkurenčnú kombináciu nádhery, histórie a kultúry. Je to krásne miesto, kde môžete relaxovať, objavovať a vychutnávať si trópiky. Pre tých, ktorí hľadajú nezabudnuteľnú dovolenkovú destináciu, je Santo Domingo tou správnou voľbou.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky