Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Chorvátsko Rovinj

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Rovinj


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Chorvátska a mesta Rovinj sú:

1. Aké letiská sú najbližšie k Rovinju?

- Letisko Pula je najbližšie letisko k Rovinju, nachádza sa asi 40 km od Rovinja.

2. Aké sú najlepšie pláže v Rovinje?

- Niektoré z najlepších pláží v Rovinje sú pláž Lone, pláž Cuvi a pláž Mulini.

3. Ako sa najlepšie dostanem z miesta Rovinj do mesta Pula?

- Najlepšou možnosťou je cestovať autobusom alebo autom. Existuje aj možnosť využiť trajekt, ale sú to príležitostné spoje.

4. Ako si môžem prenajať loď v Rovinji?

- Prenájom lode je k dispozícii v niektorých miestach v Rovinji. Väčšinou nájdete prenájom lodí v blízkosti prístavu.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Rovinju?

- Najlepší čas na návštevu Rovinju je od mája do septembra, keď je počasie teplejšie a menej daždivé.

6. Aké sú najlepšie reštaurácie v Rovinji?

- Niektoré z najlepších reštaurácií v Rovinji sú Restoran Monte, Restaurant Blu, La Puntulina a Batelina.

7. Aké sú najlepšie miesta na nákup v Rovinjie?

- Najlepšie miesta na nákup v Rovinji sú trhy na otvorenom, kde si môžete kúpiť čerstvé ovocie a zeleninu. Okrem toho sú k dispozícii aj obchody s oblečením, darčekmi a suvenírmi.

8. Čo by som nemal vynechať pri návšteve Rovinju?

- Pri návšteve Rovinju sa určite nesmiete vyhnúť prechádzke po starom meste, návšteve kostola svätého Eufrázia, návšteve pláže Lone a ochutnávke miestnych chutí v reštauráciách.


Počasie Chorvátsko Rovinj


Chorvátsko Rovinj je jedno z najkrajších miest na Istre. Jeho poloha na pobreží Jadranského mora a bohatá história mu dávajú množstvo lákadiel pre turistov. Rovinj má mediteránsky podnebí, najteplejšie mesiace sú júl a august, kedy teploty dosahujú priemerne 28°C. V zimných mesiacoch teploty klesajú na približne 6°C, ale zriedkavo pod mrazový bod.

Jarné počasie v Rovinji

Jarné mesiace sú na pobreží Istrie nádherné. Teploty sa postupne zvyšujú, čo je ideálna doba na prehliadky pamiatok a návštevu pláží. Priemerné teploty v marci a apríli dosahujú približne 16 až 17°C. Teplota vody v mori je ešte dostatočne nízka na kúpanie sa, ale počasie umožňuje, aby sa turisti poznali s miestnymi atrakciami bez prehriatia sa.

Leto v Rovinji

Leto je obdobie najvyšších teplôt v Rovinji. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 25 až 30°C. Miestne pláže a hojdacie siete prilákajú turistov, ktorí sa chcú ochladiť v Jadranskom mori. Rovinj v lete tiež organizuje rôzne festivaly, v ktorých sa môžu návštevníci zúčastniť na koncertoch a folklórnych akciách.

Jeseň v Rovinji

Jeseň doslova prichádza do Rovinji znenazdajky. Septembrové počasie je stále teplé a ideálne pre turistov, ktorí stále hľadajú miesto, kde sa môžu kúpať a užívať si slnečné lúče. Priemerné teploty v septembri dosahujú 22°C. V októbri teploty klesajú na 16°C. Zatiaľ čo niektoré pláže v okolí Rovinji zostávajú otvorené aj v jeseni, turisti si môžu vychutnať jarnú atmosféru, prehliadky pamiatok a návštevu miestnych trhov.

Zima v Rovinji

Tomu, kto hľadá uštipačné mrazy a sneh, Rovinj asi neponúkne tú najlepšiu zimnú atmosféru. Práve naopak, zima tu býva mierna a teploty sa pohybujú na úrovni 6 do -2°C s minimom snehu. Jeseň a zima sú však stále vhodné na návštevu Rovinji, keďže ideálne slúžia pre turistov, ktorí chcú relaxovať a vychutnať si atmosféru mesta bez davov ľudí.

Vzhľadom na svoje teplé a slnečné počasie počas väčšiny roka, Rovinj je ideálnou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú miesto, kde si užijú pláže a slnečné lúče a celkovú jemnú atmosféru chorvátskeho pobrežia.


Dovolenka Chorvátsko Rovinj


Dovolenka v Chorvátsku je obľúbená nielen medzi Slovákmi a Čechmi, ale aj medzi turistami z celého sveta. Ak hľadáte miesto na oddych, kde si môžete užiť krásnu prírodu, kúpanie v mori, šnorchlovanie, ale aj množstvo kultúrnych a historických pamiatok, potom je Rovinj ideálny cieľ.

Rovinj sa nachádza na západnom pobreží Istrijského polostrova, na brehu Jadranského mora. Mesto je obklopené nádhernými plážami, ktoré poskytujú dokonalého ducha k odpočinku a kúpaniu. Okrem toho, Rovinj ponúka bohatú históriu a kultúru, ktorá sa odráža v každom rohu a konári.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Rovinji, určite si nenechajte ujsť prehliadku starého mesta. Jeho úzke uličky, kamenné domy s farebnými fasádami vás vrátia o niekoľko storočí do minulosti. Rovinj bol kedysi dôležitým námorným centrom a vďaka tomu sa tu nachádza množstvo historických pamiatok. Stredoveké opevnenie a veže, Barokový kostol sv. Eufémie, katedrála sv. Tomáše a mnoho ďalších budov svojím krásnym architektonickým štýlom odrazujú množstvo kultúrnych vplyvov, ktoré sa na Rovinji odrážajú.

Aj pre milovníkov prírody Rovinj ponúka mnoho možností. V jeho okolí sa nachádza množstvo parkov a prírodných rezervácií, ako napríklad Limský záliv, ktorý je vyhlásený pre svoje scenickej krásy a svieži ryby bujné aj na zdraviu prospešné omega-3 mastných kyselín. Tu si môžete užiť nádherný výhľad na more a prístavy rybárskej lodeníc a prehrať okúzľujúcej rastlinnej svet vokolí.

Rovinj je domovom aj pre množstvo úžasných pláží. Mnoho z nich ponúka kritériá pre získanie tzv. modrých vlajiek pričom oceňujú kvalitu vody a zázemie. Pláže v blízkosti centra mesta sú vhodné pre rodiny s deťmi, zatiaľ čo ďalšie pláže vo vzdialenejších oblastiach ponúkajú viac súkromia a intímneho spracovania. Okrem toho, množstvo pláží ponúka aj isté druhy vodných športov, ktoré vám jazyky pobyt ešte viac obohatia.

V Rovinji si môžete vybrať z veľa luksusných hotelov, rybárskych chát a súkromných apartmánov. Nájdete tu aj množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá pričom aj miestne vína. Okrem toho, Rovinj ponúka aj množstvo obchodov s miestnymi suvenírmi, ktoré by vám uchránili pekné spomienky na vašu dovolenku.

Rovinj súčasne ponúka diaľkové výlety na ostrovy a plachtenie na miestnych jachtách. Medzi miestne atrakcie patria prehliadka olivových hájov, včelínu a vinárstiev. Mnohí turisti zvyknú tráviť čas prieskumom zaujímavých miest v okolí Rovinju, ktoré sú ľahko prístupné autom alebo autobusom.

V Rovinji sa nachádza aj niekoľko maliarskych diel zo 15. až 18. storočia, ktoré sú vystavené v miestnych múzeách. Rovinj je tiež domovom k mnohým umelcom, ktorí sem prichádzajú za inšpiráciou.

Celkovo, dovolenka v Rovinji vás pravdepodobne nadchne. S nádhernými plážami, zaujímavou kultúrou a históriou, množstvom možností na výlety a vynikajúcim jedlom a vinom, ste istí, že tu prežijete nezabudnuteľnú dovolenku. Tak si teda zarezervujte svoju dovolenku hneď teraz a zažite to, čo na Rovinji môžete.


Letenka Chorvátsko Rovinj


Letenky do Chorvátska sú stále populárnejšie medzi turistami. Táto krajina na Balkáne je plná krásnych miest, zaujímavých atrakcií a jedinečných pláží. Rovinj, považovaný za jedno z najkrajších miest Chorvátska, je skvelou destináciou pre tých, ktorí chcú stráviť svoju dovolenku na pobreží Jadranského mora.

Letenka do Rovinja je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú skombinovať oddych na pláži s historickými pamiatkami a kultúrou. Rovinj je malé mestečko s bohatou históriou, ktoré sa nachádza na poloostrove Istria. Jeho zaujímavé uličky a historické stavby ako kostoly, paláce a múzeá zaujmú aj tých, ktorí nie sú veľkými fanúšikmi turistických miest.

Hlavnou atrakciou Rovinja je jeho romantické staré mesto, ktoré stojí na pahorí na pobreží mora. Stretávajú sa tu stredomorské a stredoeurópske prvky, vďaka čomu je táto lokalita jedinečná. Staré mesto má úzke kamenné uličky, plné malebných domov, kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu.

Nie je však len staré mesto, ktoré zaujme turistov. Okrem neho tu nájdete aj mnoho pláží a zálivov, ktoré potešia každého návštevníka. Medzi najkrajšie pláže v Rovinji patrí Valeta, Mulini a Lone.

Ak hľadáte niečo viac športové, Rovinj má pre vás mnoho ponúk. Na pobreží môžete vyraziť na kajakoch alebo zabaviť sa pri vodnom lyžovaní. Samozrejmosťou je aj možnosť potápania v Jadranskom mori. Okrem toho tu nájdete cyklotrasy a turistické chodníky pre tých, ktorí majú radi aktívny oddych.

Ak sa rozhodnete vetknúť si do kalendára dátum vašej dovolenky v Rovinji, dajte si záležať na výbere letenky. Zvoľte si letisko, ktoré sa vám najviac hodí a sledujte ceny leteniek. Vzhľadom na to, že Rovinj je populárna destinácia, letenky sa môžu vyprázdniť pomerne rýchlo.

Rovinj je skutočne kúzelným miestom s množstvom zaujímavých aktivít. Letenka do Rovinja môže byť splnením vašich snov o dovolenkovaní v Chorvátsku. Prejdite sa uličkami starého mesta, užívajte si slnko na pláži, alebo sa zapojte do športových aktivít. Nenechajte si ujsť túto jedinečnú destináciu!


Ubytovanie Chorvátsko Rovinj


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií našich krajanov. A nič na tom nezmení fakt, že už sme toľko krát boli. Choraťsko má toľko rôznych miest, že tu stále môžete nájsť miesta, kde sa Vám bude páčiť. Jedným z týchto miest je aj Rovinj.

Rovinj je prekrásne pobrežné mesto, nachádza sa na západnom pobreží Istarskej riviéry a ponúka vynikajúce ubytovanie pre turistov, ktorí sem prídu. Mesto sa vyznačuje kamennými uličkami, malými námestiami a okúzľujúcimi výhľadmi na more. Je tu veľa pamiatok, ktoré by ste si mali pozrieť, napríklad Rovinjská katedrála, pevnosť Sv. Eufémie, historická ulica Carera a mnoho ďalších.

Ak sa rozhodnete navštíviť Rovinj, musíte si vybrať ubytovanie. V meste nájdete veľa možností - hotely, apartmány, penzióny. Väčšina z nich sa nachádza v historickom centre a v blízkosti pláže.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, existujú v Rovinji hotely s výhľadom na more, ktoré majú všetko, čo potrebujete na pohodlný pobyt. Niektoré hotely majú aj vlastnú pláž, reštauráciu, bar, spa a fitnes centrum. Cena za ubytovanie v týchto hoteloch je vysoká, ale určite stojí za to, ak si chcete dopriať luxusnú dovolenku.

Pre tých, ktorí hľadajú komfortné a cenovo dostupné ubytovanie, sú v Rovinji apartmány a penzióny. Väčšina apartmánov sa nachádza v blízkosti historického centra a pláže, takže nemusíte chodiť dlho a môžete si užívať krásny výhľad na more. Väčšina týchto apartmánov má kuchyňu, wifi pripojenie a balkón.

Ak ste príliš nenároční a hľadáte ubytovanie za nízku cenu, v Rovinji nájdete aj ubytovanie v súkromí. Takýto typ ubytovania je veľmi rôznorodý a závisí od toho, čo máte radi. Niektoré súkromné apartmány sú malé s jednou izbou, hoci môžu byť veľmi útulné a príjemné. Cena za takéto ubytovanie je väčšinou výrazne nižšia, ako v hoteloch a apartmánoch.

Celkovo povedané, Rovinj ponúka široké spektrum ubytovania pre všetky rozpočty. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, určite si tu užijete krásnu dovolenku. Rovinj je magické miesto, kde sa nájdete v rušnom meste, zároveň sa môžete oddýchnúť a relaxovať na pláži a užívať si belavú vodu Jadranského mora. Vychutnať si nádherné krajobrazy, prejsť si kamennými uličkami historického centra, alebo jednoducho sa ponoriť do pohody v ubytovaní v Rovinji - to všetko Vám tu bude k dispozícii.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky