Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Chorvátsko Krk

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Krk


1. Aká je najlepšia doba na návštevu ostrova Krk v Chorvátsku?
Odpoveď: Najlepšia doba na návštevu ostrova Krk v Chorvátsku je od mája do septembra, keď je horúce počasie a voda je príjemne teplá.

2. Kam sa najlepšie ubytovať na ostrove Krk v Chorvátsku?
Odpoveď: Najlepšie miesta na ubytovanie na ostrove Krk v Chorvátsku sú mesto Krk, Njivice a Baška, kde sa nachádza väčšina hotelov a apartmánov.

3. Ako sa dostať na ostrov Krk v Chorvátsku?
Odpoveď: Na ostrov Krk sa dá dostať autom, autobusom alebo trajektom zo Zadaru, Rijeky, Splitu alebo Záhrebu.

4. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Krk v Chorvátsku?
Odpoveď: Najlepšie pláže na ostrove Krk v Chorvátsku sú Pláž Malinska, Pláž Rajska Plaža, Pláž Vela Plaža v Baške a Pláž Stara Baška.

5. Čo navštíviť na ostrove Krk v Chorvátsku?
Odpoveď: Na ostrove Krk v Chorvátsku sa odporúča navštíviť Staré Mesto Krk, Katedrálu Saint Marca, Kostol Svätej Lucy, ostrov Košljun a Národný park Krka.

6. Aké jedlá si vychutnať na ostrove Krk v Chorvátsku?
Odpoveď: Na ostrove Krk v Chorvátsku si vychutnajte plody mora, pritom tradičné jedlá sú Chorvátsky šnytle, Pljukanci a Svadbarsku juhu.

7. Aký je miestny jazyk na ostrove Krk v Chorvátsku?
Odpoveď: Miestny jazyk na ostrove Krk v Chorvátsku je chorvátština, avšak často sa hovorí aj anglicky a niektoré ľudia ovládajú aj taliančinu a nemečtinu.

8. Aké sú náklady na ostrove Krk v Chorvátsku?
Odpoveď: Náklady na ostrove Krk v Chorvátsku sú v porovnaní s inými európskymi krajinami stredne vysoké, priemerné náklady na ubytovanie sa pohybujú od 50 do 100 eur na noc a jedlo stojí asi 10 eur na osobu na deň.

9. Aké aktivity sú k dispozícii na ostrove Krk v Chorvátsku?
Odpoveď: Na ostrove Krk v Chorvátsku môžete surfovať, potápať sa, jazdiť na koniach, cyklistické túry, prechádzky a rôzne vodné športy.

10. Aké sú požiadavky na vstup do Chorvátska pre turistov?
Odpoveď: Turisti, ktorí prichádzajú do Chorvátska, musia mať platný cestovateľský pas alebo občiansky preukaz a potvrdiť negatívny test na Covid-19 počas 48 hodín pred odletom alebo sa zaočkovat proti Covid-19. Aktuálne informácie o vstupe do Chorvátska sú k dispozícii na stránke chorvátskeho ministerstva zahraničných vecí.


Letenka Chorvátsko Krk


Krk je jedným z najkrajších chorvátskych ostrovov a lákadlom turistov z celého sveta. Nachádza sa v severovýchodnej časti Jadranského mora a svojou prírodou, kultúrou a históriou privádza návštevníkov do úžasu. Ak sa chystáte navštíviť tento ostrov, letenky do Chorvátska sú tou najlepšou voľbou pre rýchle a efektívne cestovanie.

Letenky do Chorvátska sa najčastejšie kupujú na stránke leteckých prepravcov alebo na cestovných portáloch. Cena leteniek sa líši od jedného prepravcu k druhému, pričom najlacnejšie letenky sú často k dispozícii mimo hlavnej sezóny. Letisko, ktoré je najbližšie k ostrovu Krk, sa nachádza v meste Rijeka a lety sem lietajú z rôznych miest v celej Európe. Od Rijeky sa môžete na ostrov Krk dostať ľahko a rýchlo, či už taxíkom, autobusom alebo trajektom.

Ostrov Krk je bohatý na krásne pláže a miesta na kúpanie, kde si môžete užiť čistú a jasnú vodu Jadranského mora. K dispozícii sú tu aj rôzne vodné športy ako kajak, windsurfing, potápanie a ďalšie. Pokiaľ máte radi prírodu, môžete navštíviť chránenú prírodnú rezerváciu Kamenjak, ktorá sa nachádza v južnej časti ostrova, alebo si vychutnať nezabudnuteľný výhľad z vrchu Obzova.

Okrem prírody je ostrov Krk tiež bohatý na kultúru a históriu. Môžete navštíviť množstvo historických a kultúrnych pamiatok, ako sú napríklad starobylé kostoly, hrady a múzeá. V centre mesta Krk je k dispozícii množstvo obchodov, kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá a nápoje.

Letenky do Chorvátska sú teda tou najlepšou voľbou pre cestovanie na ostrov Krk. Krásna príroda a bohatá kultúra zaručujú nezabudnuteľné zážitky pre každého návštevníka. Preto neváhajte a vyrazte na tento krásny chorvátsky ostrov, ktorý si zamilujete na celý život!


Ubytovanie Chorvátsko Krk


Chorvátsko Krk je jedným z najobľúbenejších letovísk na Jadranu. S krásnymi plážami, bohatou históriou a kultúrou, je to ideálne miesto pre dovolenku. Ak hľadáte ubytovanie na Krku, máte na výber z mnohých možností.

Hotel Krk Palace je vynikajúcim ubytovaním pre náročnejších hostí. Tento luxusný hotel sa nachádza len niekoľko minút chôdze od centra mesta a ponúka krásne izby s balkónom alebo terasou s výhľadom na more. Hotel má aj bazén, ktorý je ideálny na osvieženie po dni strávenom na pláži.

Ak preferujete súkromie a nezávislosť, sú tu apartmány a vilky. Apartmánové domy na Krku ponúkajú rôzne veľkosti a štýly a sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Mnohé z nich majú vlastný balkón alebo terasu, kde si môžete užiť vychádzku alebo obed so skvelým výhľadom.

Ak hľadáte niečo v skromnejšom štýle alebo máte obmedzený rozpočet, hostel alebo apartmánový hotel môže byť vašou voľbou. Apartmánový hotel Tonkli, ktorý sa nachádza v malej rybárskej dedinke Poljica na juhu Krku, ponúka skromné ​​apartmány vo veľmi príjemnej a tichom prostredí.

Pre milovníkov prírody a kempovanie sú tu kamenné kempy, kde si môžete postaviť stan alebo si prenajať karavan. Krk má mnoho kempov, z ktorých niektoré ponúkajú výhľad na more, čisté toalety, sprchy a reštauráciu.

Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete pre svoju dovolenku na Krku, k dispozícii máte množstvo možností. S mnohými plážami, zaujímavými miestami a miestami na nákupy a reštaurácie, určite si pobyt užijete na plné gule. Ak sa rozhodnete navštíviť Chorvátsko Krk, nebudete sklamaní!


Počasie Chorvátsko Krk


Chorvátsko je krajina, kde si užijete krásne letné počasie s hodnotou slnečného žiarenia vyše 3000 hodín ročne. Jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Chorvátsku je ostrov Krk. Ostrov Krk sa nachádza na severnom pobreží Jadranského mora a je najväčším ostrovom Chorvátska. Počasie na ostrove Krk je typické pre stredomorskú oblasť a je veľmi priaznivé pre turistov, ktorí sa chcú osviežiť v mori a okúpať sa na slnku.

Letné počasie na Krku

Letné mesiace sú na ostrove Krk celkovo teplé a suché. Prvý mesiac leta júl prináša najvyššie teploty, keďže sa stávame svedkami vystupňovania teploty a vyššej vlhkosti. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 28-30 °C a doba počasia je slnečná a teplá. Najnižšie teploty v letných mesiacoch na Krku sa pohybujú okolo 20-24 °C. V auguste je oproti júlu o niečo chladnejšie, ale teplota vzduchu stále osciluje okolo priemeru 26-28 °C. Letné mesiace sú obdobím, kedy sa na Krk konajú najviac turistické aktivity ako plávanie, potápanie, vodné športy a podobne. Práve preto turisti chodia na ostrov Krk v lete a využívajú príjemné teploty, ktoré sú vhodné na trávenie rokovania.

Jesenné počasie na Krku

Jeseň prináša na ostrov Krk ochladenie, ale stále zostáva počasie nadpriemerne teplé. Teploty sa pohybujú okolo priemeru 18-21 °C a doba počasia je slnečná. Ochladenie v jeseň prináša nižšie teploty v mori, ale aj tak je more teplé a stále sa dá kúpať. Jesenné mesiace sú dobou, kedy turisti menej prichádzajú na Krk, pretože obdobie začiatku školského roku a aj zhoršenie počasia turistov najmä rodiny odhovára, aby prišli na dovolenku.

Zimné počasie na Krku

Zima na Krku je najchladnejším obdobím roka a prináša so sebou nižšie teploty, ale stále sú nadpriemerné pre korčuľovanie a sánkovanie, ktoré sú populárne aktivita pre deti. S priemernou teplotou okolo 10-13 °C a vysokou vlhkosťou vzduchu, ostrov Krk v zime nie je ideálnym miestom pre plávanie v mori. Avšak krásny výhľad na zasnežené hory, zimné turistické trasy a kultúrne pamiatky Krku môžu byť dôvodom, prečo navštíviť Krk aj v zime.

Jar na Krku

Jarné obdobie býva vynikajúcou dobou na návštevu ostrova Krk. S priemernou teplotou okolo 15-16 °C sa ostrov pomaly prebúdza po zime. Kvety a rastliny začínajú kvitnúť a turisti sa môžu tešiť na prechádzky po krásnej prírode alebo urobiť výlety na obľúbené miesta na ostrove.

Všimnite si, že nočné teploty sú počas celého roka chladnejšie, a preto je odporúčané mať s sebou nejaké teplejšie oblečenie, kedykoľvek prídete na ostrov.

Záver

Ostrov Krk nabáda turistov, aby prišli na dovolenku po celý rok, pretože počasie na Krk je niečo, čo si môžete užiť po celý rok. Či už je to slnečné počasie v lete alebo sychravé obdobie na jar, Krk ponúka svoje výhody pre vsetkých. Ostrov je ľahko dostupný zahraničným turistom, čo z neho robí skvelý cieľ pre každého, kto hľadá krásne letné počasie a turistické atrakcie.


Dovolenka Chorvátsko Krk


Dovolenka v Chorvátsku je pre mnohých Slovákov už tradičnou letnou záležitosťou. Krásne pláže, čistá voda a príjemné teploty sú faktory, ktoré pritiahnu každoročne tisíce turistov. Ak by ste túžili zažiť nádhernú dovolenku, zamerajte sa na ostrov Krk.

Krk je jeden z najväčších chorvátskych ostrovov, ktorý sa nachádza na severozápadnom pobreží v Jadranskom mori. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú oddýchnuť a nabiť energiu. Ostrov Krk je výborným miestom pre rodiny s deťmi, páry a aj pre jednotlivcov, ktorí si chcú užiť krásnu prírodu, pláže a nezabudnuteľné zážitky.

Na ostrove Krk môžete nájsť rôzne druhy pláží. Ak máte radi kamienkové pláže, určite si užijete návštevu v mestečku Malinska. Toto pobytové mesto ponúka krásne pláže s malými kamienkami a čistou vodou. Pre tých, ktorí uprednostňujú pieskové pláže, je ideálne mesto Njivice. Pláže v Njivici sú dlhé a ploché, a teda vhodné aj pre najmenších návštevníkov.

Okrem kúpania si môžete užiť aj množstvo zábavy a dobrodružstva v rámci tzv. vodných športov. V Malinske a Njivici sa dajú požičať vodné bicykle, kajaky a windsurfingové dosky, pre tých najodvážnejších aj skútry. Rovnako môžete absolvovať aj potápanie, a to už aj pre deti od 8 rokov.

Samozrejme, že chorvátska gastronómia je tiež skutočným zážitkom pre každého gurmána. Regionálna kuchyňa zostáva zachovaná i na ostrove Krk. Môžete vyskúšať tradičné chutné jedlá ako plnene papriky, domáce cestoviny s rôznymi omáčkami, alebo skvelé čerstvé ryby a morské plody. V každom meste sa nachádza množstvo reštaurácií, kaviarní a barov.

Dovolenka v Chorvátsku na ostrove Krk je pre každého dobrým výberom a určite si ju užijete naplno. Čistá voda, slnečné počasie, krásne pláže a výborné jedlo sú faktory, prečo by ste nemali tuto destináciu podceniť. Tak neváhajte, a vyrazte objavovať kúzlo Krku!


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky