Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Česko České Budějovice

Ubytovanie Česko České Budějovice


České Budějovice sú jedním z turisticky najatraktívnejších miest Česka. Nachádzajú sa na juhu krajiny, v oblasti, ktorá je známa svojou krásnou prírodou a množstvom kultúrnych pamiatok.

Ak hľadáte ubytovanie v Českých Budějoviciach, máte na výber z množstva možností. České Budějovice ponúkajú ubytovanie pre všetky typy cestovateľov, od rodín s deťmi až po páry a jednotlivcov.

Ak hľadáte elegantné a luxusné ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z hotelov v centre mesta. Vďaka svojej výhodnej polohe, je toto ubytovanie ideálne pre tých, ktorí chcú spoznať históriu a kultúru mesta. Hotelové izby sú dobre vybavené a príjemne zariadené.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo lacnejšie, sa ponúka možnosť ubytovania v súkromí alebo v penziónoch. V súkromí Vám poskytnú ubytovanie v jednoduchých, no útulných izbách s možnosťou prípravy jedál. Penzióny sú o niečo luxusnejšie ako súkromné ubytovania a najčastejšie sa nachádzajú v centre mesta alebo v jeho okolí. Nielenže sú cenovo výhodnejšie ako hotely, ale aj sa ponúka väčšia flexibilita.

České Budějovice sú známe aj tým, že sa tu nachádza množstvo kempov a chatiek, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi. Kempy ponúkajú najmä prespávanie v karavanoch alebo stanoch. Tento typ ubytovania je výhodný pre tých, ktorí hľadajú nielen ubytovanie, ale aj možnosť aktívneho oddychu.

Je dôležité poznamenať, že vďaka svojej polohe a obľúbenosti, je potrebné si ubytovanie v Českých Budějoviciach vopred zarezervovať. Predovšetkým v letných mesiacoch, keď mesto navštevuje množstvo turistov, môže byť ubytovanie celkom náročné.

Vstúpte teda do krásneho mesta České Budějovice s pocitom spokojnosti zo skvelého a pohodlného ubytovania, ktoré odpovídá Vašim požiadavkám.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko České Budějovice


Otázky:

1. Aké je hlavné mesto Česka?
2. Aké sú typické jedlá v Česku?
3. Ktoré pamiatky sú v Českých Budějoviciach?
4. Ako sa dostanem z letiska do centra Českých Budějovíc?
5. Aké je typické pivo v Česku?

Odpovede:

1. Hlavným mestom Česka je Praha.
2. V Česku sú veľmi obľúbené knedle, guláš, vepřové koleno, smažený sýr a trdelník.
3. V Českých Budějoviciach sa nachádza historické centrum s nádhernou radnicou a katedrálou Sv. Mikuláša, ale aj pivovar Budvar a Samsonova kašna.
4. Z letiska v Českých Budějoviciach sa najlepšie dostanete MHD autobusom, ktorý vás zavezie priamo do centra mesta.
5. Tradičné české pivo sa volá pivo a ochutnať by ste ho mali v každej hospode. Medzi najznámejšie značky patria Pilsner Urquell, Budvar a Kozel.


Letenka Česko České Budějovice


Letenka Česko České Budějovice: Zážitek plný krásné historie a přírodních památek.

Pokud hledáte cestování do města plného krásné historie a kultury, neváhejte a zvažte letenku do Českých Budějovic. Tento malebný jihočeský klenot nabízí úchvatnou kombinaci historických památek, lázeňských procedur a kouzelné přírody.

V Českých Budějovicích si můžete užít řadu památek, jako například největší náměstí v České republice – Náměstí Přemysla Otakara II, na kterém se nachází krásné historické budovy a kostely.

Dalším historickým symbolem města je českobudějovický hrad a zámek. Kromě prohlídek zde můžete navštívit rovněž letní filmovou školu, koncerty a divadelní představení.

Milovníci kouzla úchvatné přírody jistě ocení okolí města, kde se nachází řada vodních ploch, například Lipno a Světlík, a které nabízí možnosti vodních sportů, stejně jako cykloturistiky a pěší turistiky.

Navštívit České Budějovice je dobrým nápadem nejen kvůli krásám města a okolí, ale rovněž kvůli příjemné atmosféře a přátelskému prostředí. Kromě krásné historie má tento kout České republiky i pokročilou techniku v moderních lázních.

Jako turista nemusíte hledat složité způsoby transportu, pokud se rozhodnete využít letenky do Českých Budějovic. Díky kamenným cestám se město snadno projede pomocí veřejné dopravy i autem. Bezpečné a pohodlné přistání vám jistí internacionální letiště v nedalekých Praze i Mnichově.

Závěrem, letenka do Českých Budějovic je pro všechny, kdo se chtějí dostat do historického a přírodního klenotu České republiky. Městská atmosféra, která nabízí krásné památky i lázeňské procedury, vás uchvátí a zanechá vám úžasné zážitky.


Počasie Česko České Budějovice


Počasie v Českej republike sa môže líšiť podľa regiónu a ročného obdobia, čo platí aj pre mesto České Budějovice. Jedným z výrazných faktorov, ktoré ovplyvňujú počasie v tejto oblasti, je blízkosť južných hôr a veľká vodná plocha Vltavy.

Letá v Českých Budějoviciach sú obvykle teplé a slnečné, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 25°C počas dňa a nočné teploty okolo 15 °C. Avšak, môže sa vyskytnúť aj oblačné a daždivé počasie. V lete bývajú časté aj búrky, ktoré môžu prinášať silné veterné rýchlosti a krupobitie.

Jeseň v Českých Budějoviciach býva často daždivá a zima prichádza skôr ako v okolitých nížinách. Teploty klesajú na priemerných 10°C cez deň a 5°C počas noci, zvyčajne s hustou hmlou v ranných hodinách.

Zima v meste je chladná a zasnežená. Priemerné teploty sa pohybujú okolo -2°C až 5°C počas dňa a -5°C až -10°C v noci. Môžu sa vyskytnúť aj silné snehové metely, ktoré výrazne komplikujú cestovanie po cestách a ciestach.

Na jar sa výrazne zlepšuje počasie v Českých Budějoviciach a prichádza s ním aj zvýšená pozornosť k záhradnej sezóne. Teploty začínajú stúpať na priemerné 10°C až 15°C na jar a nočné teploty sú ešte stále chladné s priemernými 5°C.

Celkovo pre mesto České Budějovice platí, že počasie je najlepšie v lete a pre záhradkárov a turistov to je tiež obluubené obdobie. Ale aj napriek tomu, že počasie môže byť nepredvídateľné, České Budějovice sú krásnym mestom, v ktorom sa nájde množstvo možností na zábavu a oddych pre každého.


Dovolenka Česko České Budějovice


České Budějovice, známe tiež ako Budweis, sú jedným z najkrajších miest Čiech, ktoré ponúkajú návštevníkom bohaté a zaujímavé kultúrne a historické dedičstvo. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Česku, určite sa nechajte navnadit návštevou tohto kraja.

České Budějovice sa nachádzajú na juhu Česka v blízkosti rakúskej hranice a sú známe pre svoje pivá. Najznámejší pivovar v meste je Budvar, ktorého história sa datuje už do 13. storočia. Táto piváreň sa pýši svojou tradíciou a je považovaná za jeden z najlepších pivných značiek na svete. Ak ste milovníkom piva, určite si nenechajte ujsť návštevu Budvaru, kde sa môžete zúčastniť prehliadky a ochutnávky ich slávneho piva.

České Budějovice sú však oveľa viac, ako iba miesto pivovaru. Mesto má nádherné staré mesto, ktoré je bohaté na barokové budovy, kaštieľ a kostoly. Najznámejšie z nich je Katedrála sv. Mikuláša, najväčší kostol v meste. Nachádza sa na námestí Přemysla Otakara II., ktoré je známe svojou nezameniteľnou atmosférou a príjemnými kaviarňami a reštauráciami.

Keď už ste v meste, nezabudnite navštíviť aj historickú budovu radnice, ktorá bola postavená v rokoch 1555 až 1571. Budova má viac ako 70 metrov výšky a ponúka návštevníkom nádherný výhľad na celé mesto.

Okrem starého mesta má České Budějovice aj mnoho zelene a prírodných krás. Na okrajoch mesta sa rozprestiera nádherný park Stromovka, ktorý je obľúbeným miestom na prechádzky, beh a pikniky. Park ponúka mnoho zákutí na oddych a prechádzky, kde sa môžete cítiť ako v prírode, a pritom ste iba pár minút od centra mesta.

Mesto České Budějovice je skutočným pokladom medzi mnohými krásami, ktoré Česko ponúka. Od malebného starého mesta až po moderné reštaurácie a krásne prírodné scenérie, ponúka všetko, čo potrebujete na príjemnú dovolenku.

Ak chcete stráviť svoju dovolenku v Česku a návštíviť toto skutočne úchvatné mesto, určite nebudete sklamaní. České Budějovice ponúkajú návštevníkom to najlepšie z Čiech - krásnu kultúru, zaujímavú históriu a jedinečnú atmosféru.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky