Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Burundi Rwegura Nature Reserve

Letenka Burundi Rwegura Nature Reserve


Burundi is a small but beautiful country located in the heart of Africa. It is home to a number of amazing natural reserves that are a must-visit for any nature lover. One of the most exciting of these is the Rwegura Nature Reserve.

Rwegura Nature Reserve is a protected area located in the northern part of Burundi. It is known for its diverse wildlife and unique ecosystem that includes dense forests, wetlands, and savannah. The reserve is home to a number of rare and endangered species such as the African elephant, chimpanzees, and the critically endangered mountain gorilla.

The best way to get to the Rwegura Nature Reserve is by air. There are no direct flights to the park but the nearest airport is the Bujumbura International Airport. From there, visitors can take a connecting flight to the Gitega Airport which is located about 60 km from the reserve.

Flights to Burundi are available from major cities around the world. The national carrier Air Burundi offers direct flights to the country from a number of destinations in Africa and Europe. Alternatively, visitors can book flights on other airlines such as Ethiopian Airlines, Kenya Airways, and RwandAir which all offer connecting flights to Burundi.

When planning a visit to Rwegura Nature Reserve, it is important to consider the best time to go. The dry season, which runs from June to September, is the best time to visit the park as the weather is favorable and there is plenty of wildlife to see. During the wet season, which runs from October to May, the park is often inaccessible due to heavy rains.

In addition to booking a flight, visitors to the Rwegura Nature Reserve will also need to obtain a permit to enter the park. The Burundi National Parks Authority issues permits and visitors can apply for them online or through tour operators.

In conclusion, Rwegura Nature Reserve is a must-visit destination for anyone looking to experience the best of Burundi's natural wonders. With flights available from around the world, getting to the park has never been easier. So pack your bags and head to the Rwegura Nature Reserve for an unforgettable adventure.


Ubytovanie Burundi Rwegura Nature Reserve


Burundi má veľa krásnych miest, ktoré sú extrémne obľúbené medzi turistami. Jedným z takých miest je Rwegura Nature Reserve, ktorá sa nachádza v západnej časti krajiny. Rwegura je útulným zákutím Burundi a je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú najbližšiu vec k divokej prírode a chcú sa plne ponoriť do miestnej kultúry.

Ak hľadáte, kde sa ubytovať v Rwegura Nature Reserve, máte niekoľko možností. Zobrať si môžete stan a prenocovať v kempingu, alebo si vybrať z ponuky rôznych ubytovacích zariadení. Vedľa kempingu sú k dispozícii chatky, ktoré poskytujú útulné a pohodlné bývanie v uprostred prírody. Tieto chatky sú postavené v tradicionálnom štýle a vnútri nájdete všetky potrebné zariadenia na to, aby sa ubytovanie v Rwegura Nature Reserve stalo nezabudnuteľným zážitkom.

Ubytovanie v chatkách v Rwegura Nature Reserve Vám poskytne celú radosť z pobytu v tomto úžasnom kúsku prírody a to aj bez toho, že by ste museli opustiť pohodlie svojho mäkkého lôžka. Ďalšou výhodou ubytovania v Rwegura Nature Reserve je to, že ste len pár krokov od všetkých klenotov, ktoré táto lokalita ponúka. Nájdete tu množstvo zvierat prirodzenej fauny a flóry, ktoré sa zvyšujú na kvalite parku. Počas prechádzok z Rwegura Nature Reserve môžete nájsť množstvo túr okolo tohto miesta, kde vás sprevádza miestny sprievodca, ktorý bude radi hovoriť o histórii a kultúre krajiny. Okrem toho, ubytovanie v Rwegura Nature Reserve Vám tiež umožní stretnúť miestnych obyvateľov a sústrediť sa na ich tradičnú kuchyňu a kultúru.

Krátko povedané, ubytovanie v Rwegura Nature Reserve v Burundi je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť čas z hľadiska prírody a kultúry. Chatky v prírode a faune Rwegura Nature Reserve poskytujú oktastníkom zážitok z prirodzeného života a zároveň skvelý spôsob ako preskúmať a objavovať klenoty tejto oblasti. Ak plánujete svoju dovolenku alebo víkendový výlet v Burundi, rozhodne sa ubytujte v Rwegura Nature Reserve, kde objavíte niečo úplne nové a fantastické.


Dovolenka Burundi Rwegura Nature Reserve


Burundi Rwegura Nature Reserve je jedinečné miesto v centre Afriky, ktoré ponúka turistom možnosť objaviť prírodné krásy krajiny. Tento národný park sa nachádza v provincii Bujumbura Mairie a rozprestiera sa na ploche 1 100 hektárov.

Prerod zo zverinca na rezerváciu

Ako prvý krok k ochrane divokých zvierat bol v roku 1933 vytvorený zverinec v oblasti Rwegura. Väčšina zvierat bola získaná z iných afrických štátov a umiestnená do zverinca. V 70-tych rokoch bola správa nad zverom prevzatá ministerstvom životného prostredia a zverinec bol premenovaný na rezerváciu.

Dnes je Burundi Rwegura Nature Reserve domovom pre mnoho druhov divokých zvierat ako napríklad slony, krokodíly, gibony, guerily, impaly, zebry, paviány, antilopy, hyeny a mnoho iných druhov zvierat. V rezervácii sa nachádza viac ako 350 druhov vtákov, kočkovité šelmy a množstvo zaujímavých hmyzových druhov.

Aktivity pre turistov

Návštevníci si môžu užiť mnoho atrakcií, ako napríklad prechádzky s výhľadom na krásne scenérie a vodopády, rafting, kanoistiky, jazdy na koňoch a kameňoch, jazdu na bicykloch, rybolov a mnoho iného.

Pri plnení týchto aktivít sú návštevníci sprevádzaní prírodovedeckými sprievodcami, ktorí im pomáhajú objaviť rôzne miesta a zvieratá v rezervácii.

Ochranu a záchranu zvierat

Burundi Rwegura Nature Reserve je dôležitým miestom pre ochranu ohrozených druhov. Návštevníci si môžu všimnúť niektoré z týchto druhov, napríklad žirafy, ktoré sú veľmi ohrozené z dôvodu nelegálneho ubíjania pre masový predaj.

Rezervácia má preto dôležitú úlohu pri zabezpečení zachovania týchto druhov pre budúce generácie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Burundi Rwegura Nature Reserve, budete mať možnosť vidieť rôzne druhy zvierat, objaviť nádherné scenérie a naplno sa oddialiť od každodennej rutiny.

Burundi Rwegura Nature Reserve je jedinečné miesto v centre Afriky, ktoré ponúka turistom možnosť objaviť prírodné krásy krajiny. Tento národný park sa nachádza v provincii Bujumbura Mairie a rozprestiera sa na ploche 1 100 hektárov. Pri každej aktivite v rezervácii sú turisti sprevádzaní prírodovedeckými sprievodcami, ktorí im pomáhajú objaviť rôzne miesta a zvieratá v rezervácii. Burundi Rwegura Nature Reserve je dôležitým miestom pre ochranu ohrozených druhov. Návštevníci si môžu všimnúť niektoré z týchto druhov, napríklad žirafy, ktoré sú veľmi ohrozené z dôvodu nelegálneho ubíjania pre masový predaj. Ak sa rozhodnete navštíviť Burundi Rwegura Nature Reserve, budete mať možnosť vidieť rôzne druhy zvierat, objaviť nádherné scenérie a naplno sa oddialiť od každodennej rutiny.


Počasie Burundi Rwegura Nature Reserve


Burundi je malá krajina v strednej Afrike, ktorá leží juhovýchodne od Káhiry. Krajina má tropické podnebie s obdobím daždov a obdobím sucha. Burundi Rwegura Nature Reserve je populárna turistická oblasť, ktorá leží na západnej strane krajiny a je známa svojou exotickou flórou a faunou.

Počasie v Burundi Rwegura Nature Reserve je ovplyvnené tropickým podnebím a polohou krajiny. Letné mesiace sú obdobím dažďov a teplým počasím. Tieto mesiace sú od decembra do marca a od júna do septembra. Počas týchto mesiacov teploty stúpajú a môžu byť veľmi horúce a vlhké. Dážď je bežný každý deň a môže byť veľmi intenzívny.

Zimné mesiace sú obdobím sucha, kedy sa teploty znižujú a dážde sú ojedinelé. Tieto mesiace sú od apríla do mája a od októbra do novembra. Teploty môžu byť chladné a noci môžu byť dôležité. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí sa chcú zúčastniť aktivít, ako sú safari alebo pohybovať sa po Rwegura Nature Reserve.

Rwegura Nature Reserve je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat, ako sú gorily, slony, paviány a levharti. Najlepším časom na návštevu rezervácie je po období dažďov, keď je príroda najkrásnejšia. Vtedy môžete vidieť rôzne druhy kvetov a zvierat, ktoré sa tým trápia, ako sú gorily a slony, ktoré sa kúpu v riekach. Toto obdobie je ideálne aj pre turistov, ktorí chcú vidieť vtáky a krásne vodopády v okolí.

Celkovo platí, že počasie v Burundi Rwegura Nature Reserve je tropické a často ovplyvňuje zvieratá a rastliny, ktoré tam žijú. Ak chcete vidieť exotickú prírodu a zvieratá v ich prirodzenom prostredí, je ideálne navštíviť rezerváciu počas obdobia dažďov. Napriek tomu, že môže byť veľmi vlhké, táto dovolenka vám poskytne nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Burundi Rwegura Nature Reserve


1. Čo je Burundi Rwegura Nature Reserve?
- Burundi Rwegura Nature Reserve je chránený prírodný areál v Burundi, ktorý slúži na ochranu biodiverzity a životného prostredia.

2. Aké druhy zvierat sa v Burundi Rwegura Nature Reserve vyskytujú?
- V rezervácii sa nachádza viac ako 100 druhov cicavcov, vrátane slonov, lesových antilop, opíc a rôznych druhov mačkovitých šeliem.

3. Ako sa dostanem do Burundi Rwegura Nature Reserve?
- Rezervácia sa nachádza v západnej časti Burundi a je možné sa tam dostať po ceste alebo cestovným prostriedkom.

4. Kam môžem ísť na prehliadku v Burundi Rwegura Nature Reserve?
- Prehliadku treba zabezpečiť vopred prostredníctvom miestneho turistického sprievodcu s ochranou zvierat.

5. Aké aktivity sa dajú v rezervácii robiť?
- Turisti sa môžu zúčastniť prehliadok prírody, sledovania zvierat, turistiky, turistiky a poznávania kultúry miestnych obyvateľov.

6. Je v Burundi Rwegura Nature Reserve bezpečné cestovať?
- Cestovanie v Burundi môže byť rizikové kvôli vojenským konfliktom a kriminalite, preto je potrebné dodržiavať miestne bezpečnostné pokyny a odporúčania.

7. Ako sa finančne prispieva na ochranu Burundi Rwegura Nature Reserve?
- Možno podporiť ochranu rezervácie finančným príspevkom, nákupom miestnych suvenírov alebo podporou miestnej komunity.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky