Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bolívia Uyuni

Letenka Bolívia Uyuni


Letenka Bolívia Uyuni: Objavte magickú krásu slaných plôch

Ak hľadáte dobrodružstvo a nezvyčajné zážitky, letenka Bolívia Uyuni je určite tou správnou voľbou. Mesto Uyuni sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny, v oblasti Altiplano, a predstavuje výborný východiskový bod pre návštevu slaných plôch Salar de Uyuni.

Zatiaľ čo v mnohých krajinách vidíte slané pláže pri oceáne, v Bolívii sa môžete pokochať na najväčšej slanej ploche, ktorá je väčšia ako niektoré európske krajiny. Je to neuveriteľné miesto, kde sa pohľad stratí v nekonečných bielych pláňach a výhľad na nebo je jedinečný. Táto oblasť ponúka aj iné scenérie, ako sú soľné jazerá, sopky a stredu púšte. Ja vnímam tento kraj ako zázrak sveta a miesto, ktoré musíte vidieť na vlastné oči.

Cesta na slané pláne nie je vždy ľahká, no aj keď necestujete zo skupiny cestovateľov, je možné si najať miestneho sprievodcu vo väčšej oblasti. Bez ohľadu na to, či plánujete dlhodobú alebo krátkodobú návštevu, bude vašim najlepším sprievodcom miestny sprostredkovateľ.

Práca s miestnymi sprievodcami a vodičmi je veľmi dôležitá, pretože vás budú sprevádzať v tých najdôležitejších momentoch vašej cesty. Okrem toho, že vám umožnia vidieť tieto nádherné miesta, vám tiež umožnia dostať sa na miesto bezpečne a s úplným komfortom.

Okrem cesty na slané pláne, môžete sa s miestnymi sprievodcami rozprávať o kultúre, histórii a miestach na turistiku. Môžu vám poradiť, kam sa vydať a načo si dávať pozor. Tiež vám radi predstavia najlepšie miestne reštaurácie a hotely, kde môžete stráviť príjemný čas po náročnom dni.

Letenka Bolívia Uyuni vám umožní objaviť duchovnú a kultúrnu krásu tejto skutočne jedinečnej krajiny. Či už sa rozhodnete pre návštevu slaných plôch alebo iných turistických atrakcií, budete zážitok pamätať navždy. Takže neváhajte a objavte magickú krásu slaných plôch v Bolívii.


Počasie Bolívia Uyuni


Bolívia je jednou z najvýš položených a najchladnejších krajín na svete a to sa týka aj oblasti Uyuni. Táto oblasť sa nachádza na juhu krajiny a je známa najväčšou slaniskovou plánou na svete, nazývanou Salar de Uyuni.

Počasie v Uyuni môže byť veľmi nepredvídateľné a závisí od ročného obdobia. Keďže leží v horskej oblasti, teploty sú tu vysoké cez deň a nízke v noci. Počas obdobia sucha, ktoré trvá od mája do októbra, môže byť teplota cez deň okolo 20 až 25°C a v noci klesnúť až k -10°C. Toto obdobie je obvykle najlepším časom na návštevu Uyuni, keďže je tu menej zrážok ako v ostatnom období.

Na druhej strane, obdobie dažďov, ktoré trvá od novembra do apríla, je veľmi mokré a daždivé. Teploty sú tu trochu vyššie, ale stále sú veľmi chladné. Počas tohto obdobia denné teploty dosahujú približne 10 až 15°C a v noci klesajú na približne -15°C. Okrem toho môžete očakávať veľa dažďov, hmla a zrážky snehu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Uyuni, musíte sa pripraviť na veľmi chladné a extrémne podmienky počasia. Musíte si brať so sebou teplé a nepromokavé oblečenie, aby ste sa mohli ochrániť pred chladom a zimom. Môžete si tiež požičať malú teplú chatku, ktorá vám pomôže prekonať chladné noci v Uyuni.

Okrem počasia sú však návštevníci Uyuni fascinovaní krásnymi výhľadmi a jedinečnou kultúrou miestnych obyvateľov. Salar de Uyuni je tiež domovom pre mnoho druhov flóry a fauny, vrátane plameňov, divokých koní a mnohých druhov vtákov.

Vzhľadom na extrémne podmienky počasia a oblasť Bolívie, v ktorej sa Uyuni nachádza, je najlepšie sa poradiť s miestnymi lokalitami a plánovať vašu návštevu s vopred. Pretože jedna vec je istá – návšteva Uyuni vám prinesie jedinečné zážitky a krásne spomienky na celý život.


Dovolenka Bolívia Uyuni


Sedíte na hline, ktorej červená farba perzistuje. Pohľad sa vám láme v diaľke, kde sa poloprázdne krajiny šíria a vy opúšťate svet, ako ho poznáte. Všade okolo vás sú pohoria, ktoré zdobia nebo a rozplývajú sa pred očami ako obrazy. To je Uyuni v Bolívií, jedno z najmalebnosťejších miest na zemi.

Bolívia Uyuni je krajina soli, kde sa nachádza najväčšie solné pláně na svete. Táto pláň sa rozprestiera na ploche 10 582 km², kde sa stretnete so zvláštnymi prírodnými útvarmi, ktoré sú jedinečné v celom svete. Cestovatelia ju nazývajú "meniacim sa krajinou", pretože sa zmení v závislosti od obdobia, počasia a polohy slnka.

Turisti sa s úctou obzerajú na tieto krajiny a snažia sa zachytiť každý moment na fotoaparáte, aby si ich mohli zobraziť aj po návrate domov. Najlepší čas na návštevu Uyuni Bolívie je v sušnej sezóne, kedy môžete zažiť jasné a modré nebo a nádherné obrazy, ktoré sa odrážajú od solnej pláne.

Návštevníci si môžu urobiť výlet na ostrov Isla del Pescador, ktorý sa nachádza v strede pláne a je obklopený krásnymi kaktusmi. Na ostriepkoch soľnej pláne sa dá vyležať si a cítiť teplo od slnka, pričom sú prenádherné obrazy toho, ako sa spájajú modré oblohy so zemou a odrazami na jazere.

Keď sa zhorší počasie a spadne dážď, voda prekrýva pláň, čím sa vytvorí iluzia, že chodíte po nebi. Táto scéna je ľahko sústredená v období, kedy sa voda splynová s nebiem, vytvárajúc brak u požiaru, ktorý je na očiach návštevníkov.

Bolívia Uyuni je síce odľahlou oblasťou, ale neznamená to, že sa tu nedá vydržať. Uyuni ponúka viacero možností pre turistov v noci, keď sa zobudí nočný život a v malej dedinke je možnosť stráviť spolu s miestnymi obyvateľmi nezabudnuteľnú noc.

Samotná cesta do Uyuni je tiež jedinečným zážitkom, plnou množstvom nádherných scenérií, ktoré sa môžu stretnúť na ceste k cieľu. Navštíviť Bolívia Uyuni je jednou z najdramatickejších ciest, ktoré si môžete na tomto svete zažiť.

Každý rok prichádza stále viac turistov, ktorí sa chcú pozrieť na jedinečnú pláň soľi a vytvoriť si svoje vlastné zážitky v tomto tajomnom a krásnom kútiku sveta. Ak chcete cestovať na miesto, kde sa čas zastavil, Uyuni mesačná pláň, určite neváhajte, pretože je to skutočne nezabudnuteľný zážitok pre každého cestovateľa.


Ubytovanie Bolívia Uyuni


V krajine kontrastov, Bolívii, leží miestnosť Uyuni. Táto oblasť ponúka množstvo turistických atrakcií, medzi nimi aj nekonečné solné plán. Ak sa chystáte na dovolenku do tejto oblasti, potrebujete vedieť, aké ubytovanie je k dispozícii.

Spoznajte Uyuni

Uyuni je hlavné mesto Juhozákonnej krajiny Potosí. Svoje územie zahrnuje množstvo geografických oblastí, čo je ideálne pre turistickú cestu. Najdôležitejšou časťou Uyuni je solná planina, najväčšia solná pláň na svete.

V Uyuni existuje množstvo typov ubytovania. Pre tých, ktorí hľadajú luxe , existujú hotely prvotriednej úrovne založené na štýle koloniálnej architektúry, ponúkajúce všetky potrebné prvky určené pre náročných cestovateľov.

Ďalší možnosti sú hostely alebo turistické chaty, ktoré ponúkajú cenovo výhodné a jednoduché riešenie. Tieto ubytovanie sú veľmi populárne a dostupné pre všetkých, ktorí sa rozhodli navštíviť Bolíviu.

Hostely

Napriek neustálym zmenám, ktoré sa stali v Uyuni v poslednej dobe, hostely zostávajú medzi najobľúbenejšími možnosťami ubytovania. Nachádzajú sa v centre mesta a ponúkajú návštevníkom všetky potrebné prvky pre pohodlný pobyt. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí chcú spoznať miestnych ľudí a kultúru.

Niektoré z týchto ubytovaní ponúkajú aj možnosť zabezpečenia stravy priamo v hostele, pre tých, ktorí nemajú čas na cestovanie po meste hľadajúc kvalitné jedlá.

Hotely

Ak chcete byť uprostred chladného pocitu, počas návštevy Uyuni sa rozhodnite pre prvotriedny hotel. Tieto hotely sú skutočne klenoty a ponúkajú bezkonkurenčné služby a výbavu. Sú ideálne pre náročných cestovateľov a ponúkajú prvotriednu polohu, umožňujúcu návštevníkom pohodlný prístup do centra mesta.

Hostely, hotely a ďalšie typy ubytovania v Uyuni sú k dispozícii pre všetky rozpočty a potreby. Preto si pred návštevou overte ponúkané možnosti a pobyt si náležite naplánujte.

Vyskúšajte ubytovanie v Bolívii

Bolívia Uyuni je skutočne úžasným miestom pre dovolenku. Obdivujte úžasné krajinné krásy a robte si zážitky, ktoré si budete pamätať celý život. Prispôsobte si svoj pobyt svojím potrebám a rozpočtu, aby ste si pobyt čo najviac užili. Ak hľadáte ubytovanie, neváhajte a pozrite si ponúkané možnosti a vyberte si to najlepšie pre vaše potreby. Pobyt v Bolívii Uyuni bude určite veľmi zaujímavý a nezabudnuteľný.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Uyuni


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z mesta La Paz do Uyuni?
- Najlepšou možnosťou je vlakom alebo autobusom, pričom cesta trvá približne 10 hodín. Existuje aj možnosť prenájmu auta alebo vyhľadať organizované zájazdy.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu slaných platiek Uyuni?
- Najlepšie je navštíviť slané plánice v období od júna do novembra, keď je suché obdobie a plánice nie sú pokryté vodou. V zimnom období (december až február) je oblasť často zatiahnutá dažďom a snežením, takže nie je vhodná na návštevu.

3. Ako sa najlepšie pripraviť na výlet na slané plánice Uyuni?
- Je dôležité si zabezpečiť dostatočné množstvo vody a ochranný krém proti slnečnému žiareniu, pretože UV lúče sa na plániciach odrážajú a môžu spôsobiť popáleniny. So sebou je dobré vziať aj teplé oblečenie, pretože v noci sa teploty môžu výrazne znížiť.

4. Je možné prespať priamo na plániciach Uyuni?
- Áno, existujú kempoviská na slaných pláňach, kde sa dá prespať v stane. Na noc sa môže teplota znížiť až na -15 °C, takže je dôležité si zabezpečiť dostatočné množstvo teplého oblečenia a spacák.

5. Aké sú najzaujímavejšie miesta na slaných pláňach Uyuni?
- Niektoré z najzaujímavejších miest zahŕňajú Incahuasi Island, ktorá je pokrytá kaktusmi, Tunupa vulkán s výhľadom na okolitú krajinu, Cueva Galaxia (Galacticá jaskyňa) a tiež hotel z soli, ktorý je úplne vyrobený z soli.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky