Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bolívia Laguna Verde

Ubytovanie Bolívia Laguna Verde


Bolívia Laguna Verde je oblast v Andách, ktorá sa nachádza na juhozápade Bolívie. Táto oblasť je známa pre svoj vrcholový turizmus, jedným z najpopulárnejších miest je Lagúna Verde alebo Zelené jazero.

Lagúna Verde je prírodný krásny jazero, ktoré má hlbokú zelenú farbu. Je to dôsledok minerálov prítomných v jazere. Toto miesto je oblúbené medzi turistami z celého sveta a poskytuje výborné ubytovanie v okolí.

Miesto, kde sa nachádza Bolívia Laguna Verde, nie je ľahké dosiahnuteľné. Cesta autom trvá z mesta Uyuni približne 4 hodiny a koľajový dopravný systém je v tejto oblasti obmedzený. Preto je dobré plánovať cestu na toto miesto dopredu.

Ubytovanie v okolí Lagúna Verde ponúka širokú škálu možností. Väčšina turistov si vyberá stanovanie v kempoch v okolí, ktoré sú lacnejšie a umožňujú im byť v kontakte s prírodou. Okrem toho sú k dispozícii aj ubytovacie kapacity v blízkej dedine, kde nájdete klasické hotely a hostelové ubytovanie.

Vyberať si správne ubytovanie v Bolívia Laguna Verde môže byť rozhodujúce pre váš zážitok. Ak chcete byť blízko prírody a vnímať krásy And, je camping ideálnou možnosťou. Sú k dispozícii rôzne kempové miesta, kde nájdete základné vybavenie, ako napríklad vodu, toalety a ohnisko na grilovanie.

Ak si želáte pohodlné ubytovanie, môžete zvoliť hotely a ubytovanie v dedine nedaleko od Lagúna Verde. Tieto možnosti poskytujú luxusnejšie zázemie, ako sú sprchy a teplé posteľné obliečky a v blízkosti sa nachádza niekoľko reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičnú bolívijskú kuchyňu.

Keď navštívite Bolívia Laguna Verde, odporúčame si vybrať ubytovanie v predstihu, aby ste mali istotu, že budete mať miesto na prespanie. Ak chcete zažiť prírodu v plnej krasote, neváhajte a zvoľte kempovanie. Ak sa chcete cítiť pohodlnejšie a mať k dispozícii základné zariadenia, zvoľte hotely alebo hostelové ubytovanie.

Bolívia Laguna Verde je jedným z najkrajších miest v Andách, kde nájdete úchvatné prírodné krásy a unikátny kultúrny zážitok. Nech už si vyberiete akékoľvek ubytovanie, nezabudnite si užiť okamihy, ktoré vám táto oblasť ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Laguna Verde


Otázky:
1. Kde sa nachádza Laguna Verde?
2. Aké má Laguna Verde farbu vody?
3. Je možné kúpať sa v Laguna Verde?
4. Aká je nadmorská výška Laguna Verde?
5. Ako sa dostať k Laguna Verde?

Odpovede:
1. Laguna Verde sa nachádza v Bolívii v juhozápadnej časti kraja Oruro.
2. Laguna Verde má vodnú farbu zelenú až sivozelenú, v závislosti od okolitého prostredia a počasia.
3. V Laguna Verde sa nestoja kúpele, pretože voda je veľmi studená a nie je vhodná na kúpanie.
4. Nadmorská výška Laguna Verde je 4 350 metrov nad morom.
5. K Laguna Verde sa dá dostať iba autom po horskej ceste, ktorá je však náročná a vhodná len pre skúsených vodičov. Odporúča sa tiež zamestnať miestneho sprievodcu a mať nainštalovanú satelitnú navigáciu pre lepšiu orientáciu.


Letenka Bolívia Laguna Verde


Bolívia je krajina, kde každý krok vedie k nezabudnuteľným zážitkom. Táto krajina je plná krásnych prírodných scenérií, z ktorých jednou z najkrajších a najpopulárnejších je Laguna Verde (Zelené jazero), ktoré sa nachádza na juhozápadnej strane krajiny. Toto jazero sa nachádza v nadmorskej výške 4300 metrov a je súčasťou národnej rezervácie Andina Eduardo Avaroa.

Ak chcete navštíviť Laguna Verde, musíte sa dostať do krajiny Bolívie. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú letenky do krajiny, pričom najvhodnejšou destináciou je letisko El Alto, ktoré sa nachádza len o niekoľko kilometrov od bolívskej hlavného mesta La Paz. Existujú lety z mnohých krajín celého sveta a ceny leteniek sa líšia v závislosti od miesta odletu a ročného obdobia.

Po príchode do Bolívie, budete musieť cestovať do národnej rezervácie Andina Eduardo Avaroa. Táto cesta môže byť v niektorých miestach náročná, preto by ste mali zvážiť nájom vozidla alebo si objednať dopravu s miestnymi spoločnosťami, ktoré ponúkajú prenájom áut aj s vodičom.

Laguna Verde je jedným z najkrajších prírodných zázrakov, ktoré Bolívia ponúka. Jazero sa nachádza v tienistom mieste pod kúpeľmi Talabre, kde môžete vidieť niektoré z najkrajších krajinárskych záberov, ktoré ste kedy videli. Ak tu prídete v skorých ranných hodinách, uvidíte, ako sa jazero odráža v slnkom, čoho výsledkom je neuveriteľná zelená farba vody. Toto je spôsobené vysokým obsahom hořčíka, arzénu a olova v jazere.

Okrem jazera nájdete v národnej rezervácii Andina Eduardo Avaroa aj množstvo iných scenérií, vrátane termálneho prameňa a množstva gejzírov, ktoré sú tiež veľmi populárne medzi návštevníkmi. V rezervácii sa nachádza aj niekoľko zemskej korytnačky, ktorú možno vidieť v prírode, a je to skutočne jedinečné miesto na fotografovanie.

Vzhľadom k tomu, že sa nachádza v národnej rezervácii, mali by ste sa uistiť, že máte povolenie od správcov, aby ste sa dostali do Laguna Verde a chodili po okolí jazera. Môžete to získať u miestnych tour operátorov alebo pri vstupe do rezervácie.

Celkovo je návšteva Laguna Verde nezabudnuteľným zážitkom, ktorý stojí za to. Krása tohto miesta je neuveriteľná a určite si ho každý milovník prírody musí navštíviť a užiť si jedinečný výhľad na toto neuveriteľné miesto.


Počasie Bolívia Laguna Verde


Bolívia Laguna Verde - krása zeme a nebe

Bolívia je jednou z krajín, ktoré nepatrí medzi tie najznámejšie turistické destinácie, no ponúka návštevníkom mnoho zaujímavých miest, ktoré úplne určite stojí za návštevu. Jedným z nich je aj miesto s názvom Laguna Verde, čiže Zelené jazero. Tento nádherný prírodný klenot sa nachádza v sektore Eduardo Avaroa Andského národného parku, na juhozápadnom okraji krajiny, v nadmorskej výške približne 4 300 metrov. Poďme sa spoločne pozrieť, čo nás na tomto mieste očakáva, aké je tam počasie a ako sa k tomuto prirodzenému divu dostať.

Krása Zeleného jazera

Ako už názov napovedá, jedná sa o jazero so zeleným odtieňom. Farbu mu dáva vysoký obsah medi v jeho vodách, ktoré sa tým pádom javia v zelenej farbe. Na počudovanie to však nie je jediná farba, ktorú pri vstupe do parku zistíte. Hneď vedľa Zeleného jazera sa nachádza aj jazero Blanca, teda Biele jazero, a obživujúce ho vulkanické plyny mu dávajú jemne modrý odtieň. Toto prírodné spojenie nádherne kontrastuje s okolitými tmavými skalami, bez ktorých by sa tento pohľad nezdalo taký kontrastný a krásny.

Počasie v Bolívii

Ak sa chystáte navštíviť toto miesto, je dobré si predtým zistiť, aké tam je počasie a kedy sa tam vybrať. Klíma v Bolívii závisí od zemepisnej polohy a nadmorskej výšky. Na juhu a juhozápade, kde sa nachádza Laguna Verde, dominuje suché a studené podnebie. Najhorúcejšie mesiace sú v súvislosti s týmto miestom január a február, keď teploty môžu dosiahnuť až 18 stupňov Celzia. Tri mesiace od mája do júla sú však tie najchladnejšie, pričom teploty môžu byť aj pod bodom mrazu.

Ako sa tam dostať

Laguna Verde leží v neďalekej blízkosti hranice s Chile, v Andoch. Najjednoduchším spôsobom, ako sa tam dostať, je vydať sa z mesta Uyuni, ktoré leží asi dve hodiny jazdy autom. Uyuni, ktoré je základňou celej oblasti, je možné dosiahnuť z bolívijského hlavného mesta La Paz pravidelnými autobusovými spojeniami alebo leteckou dopravou.

Na záver

Ak máte radi krásne prírodné klenoty a máte chuť stráviť pár dní vo viere turistických atrakcií, tak navštívenie Laguna Verde by malo byť na vašom zozname. Krásne jazerá sa spolu s okolitými skalami dokážu dobre postarať o tichý oddych od mestského ruchu. A ak vnímate kruhy spojené s odpočinkom a turistikou, tak sa nezabúdajte pripraviť na ochladenie počas noci a pripravení sa na dátum vášho pobytu, pretože počasie tu môže byť naozaj nerovnomerné.


Dovolenka Bolívia Laguna Verde


Ak hľadáte spojenie krásnej prírody a kultúry, ste v Bolívii správne. Táto krajina, nachádzajúca sa v srdci Južnej Ameriky, je jedným z najviac fascinujúcich miest na svete. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí návšteva krásnej lagúny Verde. Tento prírodný úkaz sa nachádza v južnej časti krajiny v regióne Potosí a môže sa právom považovať za jedno z najkrajších miest v Bolívii.

Lagúna Verde, ktorá bola v minulosti vlastnená Čile, sa nachádza v blízkosti hranice s Argentínou. Tento prírodný úkaz bola vytvorený sopečnou aktivitou a je obklopený nádhernými a veľkými vrchmi. Farba tejto lagúny je nádherná a zelenkavo-modrá, čo sa dosiahne vďaka obsahu kovov v sopečnej vode. Lagúna je skutočne úchvatná a len ťažko sa vám podarí z nej odísť. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí milujú prírodu, prechádzky a turistiku. Toto miesto je určite jedným z najlepších miest, ktoré môžete v Bolívii navštíviť.

Lagúna Verde nie je iba o krásach prírody. Každý rok sa tu koná aj festivalové podujatie, ktoré privádza turistov z celého sveta. Festivalu sa zúčastňujú miestni ľudia, ktorí prezentujú svoju kultúru a tradície. Toto podujatie poskytuje príležitosť pre turistov na zoznámenie sa s kultúrou Bolívie a zároveň sa zabaviť.

Okolitá divoká príroda vás však určite uchváti. Ak máte radi turistiku, v okolí lagúny nájdete nespočetné množstvo miest na prezretie. Môžete absolvovať prechádzky okolo lagúny a pozorovať zvieratá v prírode. Množstvo druhov rýb a živočíchov je úchvatných. Ak ste dobrodružnejší a radi by ste sa vybrali na výpravu, môžete len necelých 10 km od lagúny obdivovať sústavu sopiek s názvom Licancabur. Ich špicaté vrcholy budú úchvatným zážitkom pre každého.

Bolívia je krajina, ktorej krásy sa ťažko opisujú. Krajina ponúka nádheru prírody, kultúry a histórie, ktorá je málokde na svete. A ak sa rozhodnete navštíviť lagúnu Verde, určite nájdete perfektný spôsob, ako si toto miesto užiť naplno. Všetky Vaše zmysly budú nasýtené a toto miesto sa určite zapíše do Vašich spomienok na celý život. Tak neváhajte a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v Bolívii.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky