Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bielorusko Narachanski National Park

Letenka Bielorusko Narachanski National Park


Bielorusko je krajina divokých nekonečných lesů, tichých jezer a zázračných scenérií. Leží v samom srdci Európy a ponúka mnoho turistických atrakcií pre návštevníkov a cestovateľov z celého sveta. Jednou z týchto zaujímavostí je Narachanski národný park, ktorý si získal obľubu medzi mnohými turistami.

Narachanski národný park sa nachádza v okrese Myseľsky Bieloruska a rozprestiera sa na ploche 87 000 hektárov. Jeho nádherné scenérie vás takmer uchvátia - prekrásne jezera, kamenné vrcholy a nekonečné lesy v kombinácii s čistým vzduchom a tichom vám ponúkajú neuveriteľne relaxačnú a pokojnú atmosféru.

V parku sa nachádza viac ako 20 jezer a množstvo prameňov, ktoré poskytujú vodu okolitým dedinkám a mestočkám, vrátane Minského hlavného mesta. Najväčšie jezero, Narach, pokrýva 77 kilometrov štvorcových a je obľúbeným miestom na kúpanie, rybolov a povozy.

Park sa môže pochváliť aj pestrým zvieracím svetom, v ktorom nájdete rôzne druhy zvierat, ako sú napríklad losy, rysy, diviaky, sovy a sokoly. Turisti tu môžu vidieť, ako sa zvieratá v živote prejavujú v ich prirodzenom prostredí a zároveň sa môžu stať súčasťou rôznych vyhliadkových prechádzok a dobrodružstiev.

Ak hľadáte pokoj, ticho, harmoniu a čistú prírodu, potom si národný park Narachanski určite obľúbite. Aby ste si všetko užili, odporúčame vám získať letenku do Bieloruska a vybrať sa na nezabudnuteľnú cestu do tohto európskeho klenotu.


Dovolenka Bielorusko Narachanski National Park


Bielorusko Narachanski National Park: Krásy, ktoré stojí za to objaviť

Narachanski National Park je jedným z najväčších, najrozmanitejších a najpopulárnejších národných parkov v Bielorusku. Nachádza sa na severovýchodnom území krajiny s perfektným spojením s miestami, kde sa dá stráviť príjemná dovolenka. Bielorusko je krajina s nádhernou prírodou, ktorá je ešte stále nachádza v nedotknutom stave a Narachanski National Park je dokonalým miestom na objavovanie týchto prírodných divov.

Park bol založený v roku 1995 a rozprestiera sa na ploche viac ako 100 km štvorcových. Je to krásne miesto, kde návštevníci môžu vidieť endemické druhy flóry a fauny. Park sa nachádza v oblasti Naracha, ktorá je známa svojimi krištáľovo čistými jazerami, okolo ktorých sa nachádza čarovný lesný pás.

Narachanski National Park ponúka široké spektrum aktivít pre turistov, ktorí ho navštívia. Medzi najpopulárnejšie patria turistika, cykloturistika, rybolov, kanoistika, loďkovanie, jazda na koni a iné zaujímavé veci. Park ponúka aj možnosť sledovania zvierat v ich prirodzenom prostredí, kde môžete vidieť jelene, srnky, medvede, vlky, líšky a iné druhy.

V Narachanskom Národnom Parku môžete navštíviť okolo 30 jazier, z ktorých najkrajšie sú Naracha, Čyrvonaje a Strusta. Sú to veľmi populárne miesta, kde sa môžete kúpať, loviť ryby, jazdiť na miestnom člne alebo sa len tak prechádzať pozdĺž brehu.

Pokiaľ sa rozhodnete stráviť dovolenku v Narachanskom Národnom Parku, nezabudnite, že všetky možnosti ubytovania sú k dispozícii len v obciach a mestečkách v blízkosti parku. Najlepším miestom na pobyt je mesto Narach, ktoré sa nachádza priamo v parku. Existuje množstvo hotelov a chatiek, ktoré sú ideálne pre rodiny a malé skupiny priateľov.

Narachanski Národný Park v Bielorusku je skutočne jedinečné miesto, ktoré ponúka všetko, čo si turista môže priať pre svoju dovolenku. Je to krásne miesto, kde môžete odpočívať a zároveň aktívne tráviť čas. Takže neváhajte a navštívte toto čarovné miesto a objavte kúzlo Bieloruska.


Počasie Bielorusko Narachanski National Park


Bielorusko Narachanski National Park je nádhernou oblastí s ohromující krajinou, která se nachází v Bielorusku. Tento národní park se nachází v jihovýchodní části země a rozkládá se na území více než 90 000 hektarů. Je to jeden z největších a nejrozmanitějších bieloruských národních parků, představuje téměř 3% celkové rozlohy země a leží v nadmořské výšce od 126 do 341 metrů nad mořem.

Jedním z nejvýznamnějších rysů parku je jeho zeměpisná poloha, která mu umožňuje zajistit bohaté a mnohostranné podnebí. Díky svým nadmořským výškám, které se pohybují vysoko nad úrovní moře, má park charakteristické chladné podnebí, suché v létě a sněhové v zimě. Stejně jako v mnoha jiných částech Evropy, i v Bielorusku se počasí může velmi rychle měnit a být nevyzpytatelné.

V létě můžeme očekávat teploty 17 až 24 stupňů Celsia, ale během noci se mohou teploty snížit pod 10 stupňů Celsia. Souvisí to se stoupající nadmořskou výškou a nižšími teplotami v horách. Zimu lze popsat jako tuhé s velmi nízkými teplotami. Teploty mohou klesnout až na -15 stupňů Celsia, ale stále je možné si užít krásné a slunečné dny, když mráz ustoupí.

Během jara a podzimu mohou být teploty velmi mírné, což je ideální období pro návštěvu parku. V těchto měsících bude mít návštěvník pocit, že se ocitl v jiném světě a že se dívá na malebnou krajinu, kterou by bylo škoda nevidět.

Park je ideálním místem pro aktivní turistiku. Turisté si mohou užít horskou turistiku, cyklistiku a rybaření, což jsou jen některé z mnoha aktivit, které lze v parku provozovat.

Bielorusko Narachanski National Park návštěvníkům nabízí jakousi "útečku od civilizace". Jedná se o krásné místo pro přírodní odborníky i pro běžné turisty, kteří si chtějí užít výjimečné přírodní scenérie a užít si klid a ticho v této malebné oblasti. Nezapomeňte si tedy zaznamenat, jaké počasí v Bielorusku Narachanski National Park zažijete a užijte si bezplatnou show, kterou příroda nabízí.

Závěrem lze říct, že Bielorusko Narachanski National Park je krásné místo pro přírodní nadšence, kteří si chtějí užít úchvatné scenérie, neboť zdejší počasí doplňuje malebnost krajiny dokonalým způsobem. Je to jedno z nejlepších míst v Bielorusku pro relaxaci a aktivní turistiku.


Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Narachanski National Park


1. Kam sa môžem ísť v Bieloruskom Národném parku Narachanski?

V parku sa nachádza 10 turistických tras, ktoré vás zavedú k rôznym krásam tohto územia.

2. Aké živočíchy môžem vidieť v parku?

V parku žije viac ako 60 druhov cicavcov vrátane rysa, vlka, medveďa, jeleňa a diviaka. Môžete vidieť aj rôzne druhy vtákov a zaujímavých druhov rýb.

3. Ako sa dostanem do parku Narachanski?

Park sa nachádza v centre Bieloruska, v blízkosti mesta Narach. Najlepší spôsob, ako sa dostať do parku, je cestovať autom alebo autobusom.

4. Aké aktivity môžem v parku robiť?

Okrem turistiky a pozorovania zvierat sa v parku môžete zúčastniť rôznych aktivít, ako sú jazda na koni, rybolov, vodáctvo a cyklistika.

5. Potrebujem vstupenku do parku?

Áno, turisti potrebujú vstupenku do parku. Cena vstupenky závisí od dĺžky pobytu v parku a od toho, či navštívite s vodičom alebo samostatne.

6. Aké sú otváracie hodiny parku Narachanski?

Park je otvorený celoročne. Otázne hodiny závisia od ročného obdobia a aktuálnych poveternostných podmienok. Odporúča sa vopred si overiť otváracie hodiny na webovej stránke parku.


Ubytovanie Bielorusko Narachanski National Park


Bielorusko je jednou z menej známych turistických destinácií, ale ukrýva veľa prekrásnych miest, ktoré by si určite mali turisti zahrnúť do svojho zoznamu cestovateľských destinácií. Jedným z takýchto miest je Narachanski Národný Park, ktorý sa nachádza v centrálnej časti Bieloruska. Park sa rozprestiera na ploche 87000 hektárov a útočište poskytuje rôznym druhom živočíchov a rastlín.

Bieloruské útvary prešli dlhú cestou k zotaveniu sa z poškodenia a podporujú rozvoj ekoturizmu v krajine. To znamená, že keď navštívite Narachanski Národný Park, nebudete len pochopiť kultúru a históriu Bieloruska, ale aj oceníte krásu svojho prírodného dedičstva. V parku sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, v závislosti od vašich potrieb a preferencií.

Jedným z najpopulárnejších typov ubytovania je hotel v blízkosti národného parku. Tieto hotely sa zvyčajne nachádzajú v blízkosti vstupov do parku a sú ideálnym miestom pre turistov, ktorí hľadajú kvalitné a príjemné ubytovanie. Hotelové izby poskytujú pohodlie a súčasné vybavenie, čo umožní návštevníkom pohodlný pobyt a oddych po návrate z parku.

Ďalšou možnosťou ubytovania sú penzióny. Ponúkajú hosťom jednoduchú, ale príjemnú a pritom cenovo dostupnú možnosť ubytovania v skromnejšom prostredí. Tieto penzióny sa často nachádzajú v tichom prostredí krajiny, v blízkosti malebných dediniek a zachovávajú štýl a kultúru miestnych obyvateľov.

Ak máte radi prírodu a chcete zažiť niečo trochu inak, môžete si zvoliť ubytovanie v kempoch. Tieto kempy sú často situované v blízkosti vstupu do parku a poskytujú turistom jedinečnú možnosť stráviť noc v prírode. Toto ubytovanie možno považovať za najlacnejšiu možnosť a turisti ocenia možnosť stráviť noc pod hviezdami.

Narachanski Národný Park je prezentovaný ako prírodný chránený areál, preto sa na mieste spoločnosti a miestne obce snažia zabezpečiť celkovú minimálnu potrebu človeka. K dispozícii sú tiež chatky a chalupy, ktoré umožňujú turistom prežiť niekoľko dní v súlade s prírodou, podpora tohto tipu ubytovania je však minimálna.

Výber správneho typu ubytovania závisí od vašich potrieb a očakávaní. Ak hľadáte pohodlné a moderné ubytovanie, hotel bude najlepšou voľbou. Ak preferujete jednoduchšie a lacnejšie ubytovanie, potom je zvoľte penzión alebo kemp. Ktorýkoľvek typ ubytovania si však vyberiete, určite oceníte krásu tohto útulného miesta.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky