Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bhután Samtengang Trek

Ubytovanie Bhután Samtengang Trek


Bhután je známy ako jedna z najkrajších krajín na svete a ponúka bohatú kultúru, nádherné hory a úchvatné scenérie. Ak ste pripravení na dobrodružstvo a chcete vidieť nezabudnuteľné miesta, Samtengang Trek by mohol byť presne to, čo hľadáte.

Samtengang Trek je jedinečným turistickým zážitkom, ktorý má asi 4 až 5 dní trvania a ponúka skutočné pohľady na krásu Bhutánu. Ide o viacdňový pobyt v divokej prírode, kde budete spať v bezpečných a pohodlných ubytovaniach, ktoré sú k dispozícii po celú dobu trvania výpravy.

Existuje mnoho ubytovaní pre turistov, ktoré sú dostupné na Samtengang Trek a všetky sú navrhnuté tak, aby poskytovali úplnú pohodu a relaxáciu po celodennej turistickej aktivite. Všetky ubytovania sú umiestnené v tesnej blízkosti horských ciest a ponúkajú úžasné výhľady na okolitú prírodu.

Väčšina ubytovaní zahŕňa izby s vlastnou kúpeľňou, kde si môžete odpočinúť a zrelaxovať sa po dni strávenom v prírode. Tieto izby sú vybavené základným vybavením, ktoré potrebujete na pohodlný pobyt vrátane posteľných súprav, uterákov a základnej kozmetickej súpravy.

Okrem izieb majú niektoré z ubytovaní aj spoločenské miestnosti, ktoré umožňujú hromadenie a spoločné hranie hier s ostatnými turistami, ktorí sa zúčastňujú výpravy. Okrem toho môžete v niektorých miestnostiach na požiadanie získať teplé jedlo a nápoje, takže nemusíte chodiť hladní do postele.

Aby ste si užili Samtengang Trek, bude potrebné najmä dostatočne trénovať a pripraviť sa na pochod. Tento trek je vhodný pre stredne pokročilých turistov, ktorí sú pripravení na celodenné pochody a môžu zvládnuť mierne náročné terény.

Ak sa chystáte cestovať do Bhutánu a chcete zažiť niečo nezabudnuteľného, nezabudnite urobiť Samtengang Trek jedným z najdôležitejších bodov vášho itinerára. Je to jedinečný zážitok, ktorý by ste nemali premeškať!


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Samtengang Trek


Otázka: Aký je čas trvania Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Bhután Samtengang Trek trvá zvyčajne 9 dní a 8 nocí.

Otázka: Aká je najlepšia doba na Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Najlepšie obdobie pre Bhután Samtengang Trek je od marca do maja a od septembra do novembra, keď sú počasie a teploty ideálne pre túru.

Otázka: Aké sú náročnosti Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Bhután Samtengang Trek je stredne náročná turistická trasa, ktorá zahŕňa niekoľko strmých vzostupov a klesaní, ale nie je to príliš náročné pre skúsených turistov.

Otázka: Potrebujem si zobrať nejaké špeciálne vybavenie pre Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Áno, budete potrebovať vysoké turistické topánky, batoh na chrbte, návleky proti dažďu, izolačnú podložku, lekárničku a iné nevyhnutné veci.

Otázka: Potrebujem víza na Bhután?

Odpoveď: Áno, pre vstup do Bhutánu potrebujete vízum, ktoré môžete získať vopred cez svoju cestovnú kanceláriu alebo cez bhutánskeho vyslanca vo vašej krajine.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie počas Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Niektoré z najkrajších miest na fotografiu sa nachádzajú na vrchole priesmyku Panying La, v doline Phobjikha a v meste Paro, kde sa nachádza ikonický kláštor Tiger's Nest.

Otázka: Je možné získať ubytovanie počas Bhután Samtengang Trek?

Odpoveď: Áno, cestovná kancelária zabezpečí ubytovanie počas celej trasy v stanoch alebo v domoch s miestnymi rodinami.

Otázka: Ako sa dostať do Bhutánu?

Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do Bhutánu, je letecká doprava z hlavného mesta Bhutánu Thimphu alebo Bhutánskeho medzinárodného letiska vo meste Paro.


Letenka Bhután Samtengang Trek


Letenky na Bhután Samtengang Trek: Objavte krajiny neporušenej divočiny

Bhután je známy svojou krásnou prírodou, ktorou sa môžete tešiť pri prechádzkach a trkingu. Samtengang Trek je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v krajine, ktorá ponúka krásne výhľady na horúce pramene, rozprúdené rieky a okrem nádherných scenérií, tiež budhizmus a jeho kultúru. A teraz, ak máte v pláne navštíviť Bhután a považujete prechádzky v prírode za svoju vec, potom by ste si nemali nechať ujsť Samtengang Trek.

Samtengang Trek: Trasa a zážitky

Aj keď je Samtengang Trek menej náročný ako niektoré iné treky v Bhutáne, stále má čo ponúknuť milovníkom prírody. Trasu možno vylepšiť podľa osobných preferencií, niektoré z miest, ktoré môžete navštíviť počas treku, sú:

- Jaigaon: Je to mesto na indicko-bhutánskej hranici, kde si budete musieť zaobstarať vstupné povolenie pre cestu. Toto povolenie vám pomôže k ceste do Bhutánu.

- Chuzom: Nachádza sa medzi Jaigaon a Thimphu a je to miesto, kde sa stretávajú rieky Paro a Puna Tsangchu. Tu môžete nájsť niekoľko malých obchodov predtým, ako sa vyberiete na Samtengang Trek.

- Thimphu: Hlavné mesto Bhutánu ponúka mnoho turistických atrakcií, medzi ktoré patrí trh, kde môžete kúpiť tradičné odevy a starožitnosti, kráľovský palác a takzvaný "tigri dom".

Po prechode týchto miest sa musíte dostať do obce Punakha, kde môžete získať a spoznať mnoho zaujímavých a fascinujúcich vecí. Samtengang Trek má celkovú dĺžku približne 16 km, začína sa v obci Punakha a potom vedie pozdĺž rieky Mo Chu cez kopce a lúky.

Začnite sami seba zahrnúť do drobností a zážitkov Bhutánu, ktoré vám poskytne Samtengang Trek, ako sú: múky, ktoré si môžete pripraviť v obci Punakha, vidieť určité odhalenie báječnej krajiny a polí, ktoré najprv uvidíte z výšky, pretože cesta ide primárnym lesom s mnohými prameňmi a potokmi. Ak ste šťastní, môžete dokonca uvidieť niektoré z najvzácnějších druhov vtákov, ktoré tu prichádzajú žiť.

Trasa Samtengang Trek vás sprevádza rôznymi horskými príbytkami, ktoré krajina ponúkla. Potom sa dostanete k miestu, ktoré je tento trek slávny a to je horký prameň Gasa. Potom budete pokračovať cez hory, kým sa nedostanete do olivovníkových hájov a stromov s papričou, kde sa môžete pokochať krásnym výhľadom.

Po ceste sa nachádza mnoho prameňov a riek, kde sa môžete osviežiť a nabrať sily. Trasa Samtengang Trek zodpovedá záujmom tých, ktorí chcú objaviť krásy prírody, ale zároveň tiež poznávať miestne kultúry a tradície.

Zhrnutie

Ak hľadáte miesto, ktoré kombinuje nádhernú a jedinečnú prírodu so fascinujúcou kultúrou, Bhután by mal byť na hornom konci zoznamu. Samtengang Trek, ktorý sa nachádza v Bhutáne, ponúka nádherné zážitky a krásne výhľady na krajinu, ktorá je krajšia ako sa dá opísať. Vyberte sa na túru na Samtengang Trek a objavte krásy, aké muit ine krajiny sa vám ponúkajú.


Dovolenka Bhután Samtengang Trek


Dovolenka Bhután je skvelou príležitosťou pre dobrodruhov, ktorí hľadajú nezvyčajné a autentické zážitky. Samtengang Trek je jednou z najlepších turistických trás na svete s nezabudnuteľnými výhľadmi na zaujímavé prírodné krásy.

Bhután je krajina v Himalájach, ktorá je známa svojou kultúrnou a náboženskou dedičinou, ako aj tým, že ju nazývajú "šťastnou krajinou". Samtengang Trek je jednou z najobľúbenejších turistických trás v Bhutáne, ktorá ponúka veľa zážitkov a výhľadov na krásne miesta.

Trasa Sahmtengang Trek sa nachádza v národnom parku Jigme Dorji a vedie cez najznámejšie a najnádherniešie scenérie na svete. Trasa sa začína a končí v hlavnom meste Thimphu a trvá celkovo 19 dní. Počas trekkingu sa návštevníci dostanú do výšky 3500 metrov a peší turisti môžu uvidieť ľadovce a zaujímavé zvieratá, ako sú napríklad tibetské medvede alebo divé kozy.

Trekking Samtengang je zážitkom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a ktorí sa chcú dostať z mesta do prirodzeného sveta. Trasa vedie cez bujnú džungľu, kde sa nachádza množstvo vodopádov a riek, ako aj cez horské masívy a údolia, ktoré ponúkajú neopakovateľné scenérie.

Je potrebné si uvedomiť, že nepôjde len o prechádzky po krásnych miestach, ale aj o treking v náročných terénoch. Preto by si turisti mali zabezpečiť najlepšie vybavenie a určite by nemali zanedbať fyziologickú prípravu pred odchodom.

Všetci, ktorí sa rozhodnú pre tento trek, budú určite odmenení nezabudnuteľnými výhľadmi na krásne miesta a na možnosť objavovať autentický a nezvyčajný svet Bhutánu. Preto, ak hľadáte niečo originálne, určite by ste si mali zvážiť dovolenku v Bhutánu a vyskúšať tento nezabudnuteľný trek.


Počasie Bhután Samtengang Trek


Bhután je neobyčajné miesto plné krásnej prírody, kultúry a histórie. Samtengang Trek je jeden z najpopulárnejších a najkrajších trekov v Bhutáne, ktorý ponúka nádherne panoramatické pohľady na údolie Punakha. Táto oslnivá trasa navštívi niekoľko kláštorov, dedín a horských miest a aj keď je to možno najťažší trek v Bhutáne, rozhodne to stojí za to.

Počasie v Bhutáne sa líši podľa ročného obdobia. Samtengang Trek sa najlepšie robí od marca do mája a od septembra do novembra, keď sú podmienky na treking ideálne. Počas týchto ročných období sú dážďové obdobia krátke a striedajú sa s jasnými a slnečnými dňami, ktoré sú skvelé pre fotografovanie a obdivovanie krajiny.

V lete môže byť Bhután dosť horúci, s teplotami okolo 30 stupňov Celzia. Priemerné dni trvajú asi osem hodín, čo umožňuje príjemné trekingové podmienky, ale kvôli tomu, že Bhután leží v horských oblastiach, môže byť teplota v noci v niektorých oblastiach pod bodom mrazu.

Zima v Bhutáne môže byť drsná, hlavne v horách. Teploty klesajú pod bod mrazu a sneh obvykle pokrýva hory, čo robí trekovanie náročnejším. Aj keď je to časť roka, kedy turistický priemysel spomalí, pretože nie sú možnosti pre rôzne turistické aktivity, niektorí turisti navštívia Bhután práve kvôli tomu, aby zažili letné radosti, ako napríklad turistiku na snežné topy hôr.

Ak sa pripravujete na Samtengang Trek, nezabudnite na dostatočné vybavenie a oblečenie, ktoré sa bude prispôsobovať rôznym klimatickým podmienkam. Mnohé cesty v horách Bhutánu bývajú strmé a úzke a preto je dôležité aby všetky topánky a všetko vybavenie bolo v pevnom a dobré stave, inak by vás to mohlo stáť zbytečných nepríjemností počas trasy.

Na Samtengang Trek sa treba pripraviť aj fyzicky, pretože ide o jednu z najťažších trás v Bhutáne. Avšak, keď budete sledovať vrcholky hôr, vodopády a zelené kopce, ktoré sa otvoria pred vami, budete si iste užívať každý krok. Ak sa rozhodnete vydať sa touto trekovou trasou, nezabudnite si zapamätať krásne scenérie, ktoré vám ponúka a ktoré budú vo vašej mysli po dobu vášho celého života.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky