Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bhután Paro Taktsang Festival

Letenka Bhután Paro Taktsang Festival


Bhután je krajina, ktorá fascinuje svojou nádherou a tajomnosťou. Pyramída Himalájí, ktorá je domovom zlatého budhizmu, ponúka návštevníkom množstvo nádherných miest a kultúrnych zážitkov. Jedným z najvýznamnejších zážitkov, ktorý by ste v Bhutáne nemali premeškať, je návšteva Paro Taktsang Festivalu.

Tento slávnostný festival sa koná v Taktsangu, známom tiež ako Tigrí skala. Taktsang je budhistický kláštor, ktorý je umiestnený na útese, vysoko nad Paro údolím. Návštevníci sa môžu dostať do kláštora iba po horskej ceste alebo koni, a to robí z tejto návštevy najvýznamnejší zážitok pre turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo.

Paro Taktsang Festival sa koná v období jari a je jedinečnou príležitosťou pre návštevníkov, aby mohli vidieť tradičné tance, počúvať budhistické modlitby a ochutnať miestne jedlá. Tento festival je tiež veľkou príležitosťou pre návštevníkov, aby sa zoznámili s kultúrou a tradíciou Bhutánu.

Okrem tradičných tancov a jedál, návštevníci sa môžu zúčastniť aj ceremoniálov, kde budú mať možnosť vidieť tradičné kostýmy a nádherné masky. Každý deň bude v záujme víťazstva do polnoci trvať súťaž o najlepšie masky a kostýmy, ktoré vzbudia záujem turistov.

Festival Paro Taktsang sa koná každý rok v marci alebo apríli, kedy sa počasie môže meniť a sťažiť prístup na Tigrí skalu. Preto je dôležité zladiť návštevu s miestnymi informáciami a byť pripravený na akýkoľvek weather zmeny.

Pre cestovateľov, ktorí hľadajú neuveriteľné zážitky a chcú spoznať kultúru a tradíciu Bhutánu, je festival Paro Taktsang to pravé miesto. Určite si toto dobrodružstvo nechajte ujsť a užite si neuveriteľnú nádhernú krajinu a kultúru.


Počasie Bhután Paro Taktsang Festival


Bhután je krajina, ktorá je bohatá na kultúru a tradície, a jednou z najväčších udalostí v Bhutáne je Paro Taktsang Festival, ktorý sa koná v septembri.

Tento festival, ktorý sa tiež nazýva Tiger's Nest Festival, je ročné podujatie, ktoré sa koná v kláštore Taktshang v Paro. Kláštor Taktshang, známy aj ako Tiger's Nest, je považovaný za jedno z najposvätnejších miest v Bhutáne a leží na okraji údolia Paro.

Paro Taktsang Festival je oslavou posvätného miesta a jeho dedičnosti. Festival trvá tri dni a okrem náboženských obredov sa konajú aj tradičné tance, spevy a ďalšie kultúrne podujatia.

Počas Paro Taktsang Festival je počasie v Bhutáne zvyčajne krásne, s jasnými oblohami a málo zrážkami. Dni sú teplé, s teplotami dosahujúcimi až 25 stupňov Celzia, no noci sú chladnejšie a teploty sa môžu pohybovať okolo 10 stupňov Celzia.

Je dôležité si však uvedomiť, že Bhután má všeobecne veľmi nepredvídateľné počasie a príjde aj na to, že môže pršať. Preto by ste mali byť pripravení na každé počasie a mať so sebou vhodné oblečenie a obuv.

Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok a chcete vidieť jedno z najkrásnejších miest v Bhutáne, neváhajte sa zúčastniť Paro Taktsang Festival. Ale nezabudnite, že cestou do Bhutánu musíte držať všetky požadované dokumenty a víza.


Dovolenka Bhután Paro Taktsang Festival


Bhután je jedinečným miestom na svete. Je to kráľovstvo v južnej Ázii obklopené Himalájami a plné pohoria, kláštory a krásnej prírody. Bhután je známy aj ako "Krajina šťastia", kvôli jeho prístupu k životu a pozitívnej psychológii. Ak hľadáte miesto, kde by ste sa mohli úplne oddialiť od každodenného zhonu a užívať si pokojné a zároveň zaujímavé chvíle, mohla by vás zaujať dovolenka v Bhutáne, najmä počas slávností Paro Taktsang.

Paro Taktsang je najslávnejším kláštorom v Bhutáne. Je to kláštor postavený na útese, ktorý sa zdá byť takmer nereálny na prvý pohľad. Jeho názov znamená "tigria jaskyňa" a považuje sa za najposvätejší kláštor v Bhutáne. Taktsang Monastery sa nachádza asi 10 kilometrov severne od mesta Paro a turisti, ktorí sa sem vydávajú, musia absolvovať dvojhodinový výstup pozdĺž kopca a údolia. Je to unikátny zážitok, ktorý vám umožní vidieť krásu Bhutánu z jedinečného uhla pohľadu.

Paro Taktsang festival je najväčším buddhistickým festivalom v Bhutáne. Trvá tri dni a oslavuje príchod Guru Rinpochheho, indického učiteľa a mnícha, ktorý priniesol buddhizmus do Bhutánu v 8. storočí. Sviatok sa koná v jednej z najkrajších oblastí Bhutánu a prinesie vám nezabudnuteľné zážitky z krajiny a z kultúry.

Počas festivalu sa koloritné divadielka a tanečné predstavenia uskutočňujú v kláštore i v jeho okolí. Tance predstavujú rôzne postavy z buddhistickej mytológie, ako napríklad chrabrého kráľa nebeského kráľovstva, ktorého úlohou je zničiť démonov. Medzi tanečníkmi nájdete aj mníchov a laických ľudí. Odevy tanečníkov sú neskutočne pestré a farby a vzory odrážajú symboliku celej kultúry Bhutánu. Hudba a spevy naživo hrajú spoločne s tancami a sú dôležitou súčasťou festivalu.

Okrem tancov a divadelných predstavení si môžete pozrieť aj veľkú trhoviskovú oblasť, kde sa predáva miestna produkcia, ako sú keramika, odevy vyrobené z jedinečných látok a ďalšie artikuly. Na trhu sa tiež podáva tradičná bhutánska strava a nápoje, ktoré urobia zážitok ešte autentickejším.

Celkové náklady na dovolenku v Bhutáne môžu byť dosť vysoké, ale vzhľadom na tradičný styl života Bhutáncov a nádherný výhľad na Himaláje, stojí to za to. Ak sa chystáte na dovolenku do Bhutánu, neváhajte si naplánovať svoju cestu na slávnosti Paro Taktsang a okúsit úplne nový svet. Je to jedinečná príležitosť spoznať inú kultúru a spoznať nových ľudí, ktorí zdieľajú rovnaké hodnoty šťastia a pokoja.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Paro Taktsang Festival


1. Kedy sa koná festival Paro Taktsang v Bhutáne?
Festival Paro Taktsang sa každoročne koná v prvých dňoch júna.

2. Kde sa festival koná a ako sa tam dostanem?
Festival sa koná v Paro Taktsang, ležiacom v horskom údolí v Bhutáne. Na miesto festivalu sa môžete dostať cestou, alebo letiskom.

3. Ako sa zúčastniť festivalu a kde zohnať vstupenky?
Vstup na festival nie je spoplatnený a je otvorený pre verejnosť. Vstupenky nevyžadujete.

4. Čo môžem očakávať počas festivalu?
Počas festivalu môžete očakávať rôzne kultúrne a tradičné podujatia, ako napríklad tance, piesne, vystúpenia, procesie a pod. Môžete tiež vidieť krásne umenie a remeslá miestnych umeleckých diel.

5. Ako by som sa mal správať a obliecť na festival?
Je dôležité, aby ste sa počas festivalu správali zdvorilo a rýchlo nezbláznili sa zo vzrušenia. Mali by ste byť oblečení skromne, aby ste dodržali tradičné návyky Bhutánu a show respekt voči miestnej kultúre.

6. Aké miesta môžem vidieť počas výletu do Bhutánskej Paro Taktsang?
Okrem festivalu si môžete pozrieť aj miesta, ako napríklad chrám Paro Taktsang, Národný múzeum Bhutánu a festivaltourism.

7. Môžem odísť z festivalu, ak sa mi to nepáči?
Áno, ak sa vám festival nepozdáva, môžete kedykoľvek odísť. Vždy by ste však mali zachovávať úctu k miestnej kultúre a tradíciám.


Ubytovanie Bhután Paro Taktsang Festival


Bhután Paro Taktsang Festival – zážitok na celý život

Bhután je krajina, ktorá láka svojou kultúrou a jedinečnou krajinou. Medzi týmito krásami sa nachádza aj veľmi dôležitý kultúrny podujatia – Taktsang Festival.

Tento festival sa koná každý rok v období augusta alebo septembra a trvá 5 dní. Hlavnou atrakciou tohto festivalu je obdivuhodný krajinný útvar zvaný Tiger's Nest Monastery, ktorý sa nachádza nad údolím Paro.

Ubytovanie

Keďže festival znamená najvyšší okamih turistickej sezóny, je potrebné si rezervovať ubytovanie vopred. Existuje veľa hotelov, ktoré sú ideálne pre hostí. Sú to Hotely Kichu Resort, Hotel Olathang, Zhiwa Ling Heritage a ďalšie. Pre tých, ktorí si radi užívajú prírodu, môžete si vybrať aj ubytovanie vo veľmi skromných chatách.

Aktivity

Počas festivalu sa môžete zúčastniť rôznych aktivít. Tie sa zväčša týkajú tradičných tancov, hudby a umenia, ktoré sú na festivale v popredí. Okrem toho organizátori zabezpečia aj sledovanie filmov, ochutnávky jedál a rozprávanie rozprávok.

Záver

Bhután Paro Taktsang Festival je jedinečnou udalosťou, ktorú by ste si nemali nechať ujsť. Navyše, krajina Bhután je prírodnou oázou, kde sa môžete stretnúť s blízkym kontaktom s prírodou. Môžete tam nájsť nádherné krajiny plné hôr, údolí a riek, ktoré sú všetky jedinečné. Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok, Bhután Paro Taktsang Festival je tou správnou voľbou pre vás.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky