Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bhután Jakar

Počasie Bhután Jakar


Bhután Jakar, známy aj ako Bumthang, je jedno z vyššie položených miest v Bhutáne a patrí medzi najchladnejšie oblasti krajiny, kde panujú mierny subarktické podnebie. Bhután Jakar je najväčším mestom v strednom Bhutáne, nachádza sa v nadmorskej výške 2 800 metrov a je veľmi populárnou turistickou destináciou.

Počasie v Bhután Jakar je veľmi zaujímavé a charakterizuje ho vysoká nadmorská výška, ktorá ovplyvňuje teploty a zrážky. V lete sa teploty pohybujú od 10°C do 25°C, zatiaľ čo v zime teploty klesajú na -5°C až 15°C. V januári a februári možno vidieť mierne sneženie. Bhután Jakar je tiež známy svojimi silnými vetrami, ktoré často fúkajú počas obdobia monzúnov.

Mnoho turistov navštívi Bhután Jakar v júni až septembri v období monzúnov, keď sa v krajine nachádzajú nádherné zelené polia s kvitnúcimi kvetmi. V tomto období sa však môžu vyskytnúť silné zrážky a záplavy, ktoré môžu spôsobiť problémy cestovateľom.

V zime, predovšetkým v januári a februári, je Bhután Jakar obľúbenou destináciou pre zimné športy, ako sú bežky a lyžovanie.

Celoročne je Bhután Jakar krásnym miestom na návštevu, ale ak hľadáte najlepšie počasie, najlepšie obdobie na cestovanie do tohto miesta je od septembra do decembra, keď sú teploty mierny a zrážky nie sú také časté.

V Bhutáne je najdôležitejším kultúrnym podujatím festival Tsechu a v Bhután Jakar sa koná najväčší festival Tsechu v krajine každoročne vo februári a marci. Tento festival ponúka fantastickú príležitosť vidieť tradičné tance, hudbu a umenie, ktoré sú súčasťou bohatej kultúry Bhutánu.

Bhután Jakar je nádherné miesto s úchvatnou, malebnou krajinou a počasie, ktoré je jedinečné a zaujímavé. Pre turistov sú k dispozícii mnohé aktivity, ktoré možno robiť počas celého roka, ako sú navštevovanie chrámov, muzeí a prírodnej krásy tohto miesta. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Bhután Jakar, určite nebudete sklamaní jeho nádhernou krajinou a bohatou kultúrou.


Ubytovanie Bhután Jakar


Bhután je krajina, ktorá sa nachádza v južnej Ázii a je známa svojou jedinečnou kultúrou, prírodou a tradíciami. Mesto Jakar je jedno z jej najnavštevovanejších miest a je považované za kultúrne a historické centrum tejto krajiny. Ak hľadáte ubytovanie v Jakare, máte na výber z niekoľkých možností, ktoré sú zároveň cenovo dostupné a plné pohodlia.

Jeden z najlepších spôsobov, ako si vychutnať krásy Bhutánu a zároveň ubytovať sa, je zvoliť si homestay alebo ubytovanie u miestnych rodín. Táto možnosť umožňuje hostom spoznať kultúru Bhutánu z prvej ruky a zistiť viac o živote v miestnej komunite. Homestays sú prevažne jednoduché, no pohodlné a čisté izby s vlastnou kúpeľňou a WC. Mnohé z nich ponúkajú domáce jedlá a hostia sa tak môžu stravovať ako miestni obyvatelia.

Ak hľadáte niečo komfortnejšie, môžete si zvoliť hotel alebo resort. V Jakare sa nachádza niekoľko luxusných rezortov, ktoré ponúkajú moderné zariadenia a kvalitnú stravu. Pokiaľ si želáte byť blízko miestnych pamiatok a turistických atrakcií, odporúčame hoteli Druk Zhongar, ktorý sa nachádza v centre Jakaru.

Pre ľudí, ktorí majú radi prírodu a kemping, existujú aj kempingové miesta. Sú to skvelé možnosti pre tých, ktorí chcú byť čo najbližšie k prírode a vychutnať si nočné nebo s pozorovaním hviezd. V Jakare sa nachádza niekoľko kempingových miest, ktoré ponúkajú základné zariadenia a toalety.

Napokon, na výber sú aj penzióny a hostely, ktoré sú pomerne cenovo dostupné a poskytujú základné zariadenia pre pohodlný pobyt. Hostely sú skvelou možnosťou pre cestovateľov, ktorí sa radi stretávajú s inými cestovateľmi zo všetkých kútov sveta a majú radi zdieľanie skúseností.

Nakoniec, nezáleží na tom, kde sa rozhodnete ubytovať, Bhután a Jakar sú krásne miesta, ktoré určite stoja za to navštíviť. Ubytovanie v Jakare je pomerne lacné a pohodlné a môžete si vybrať z niekoľkých možností. Pre tých, ktorí hľadajú niečo unikátne, vrelo odporúčam homestays, kde si môžete vychutnať krásy Bhutánu v pravej miestnej atmosfére.


Letenka Bhután Jakar


Letenka Bhután Jakar: objavte krásy tejto tajomnej krajiny

Bhután, v uhlových súradniciach medzi Indiou a Tibetom, je jednou z najmenej známych a najtajomnejších krajín na svete. Svojim unikátnym kultúrnym a prírodným dedičstvom, pokojnou atmosférou a exotickým jazykom je Bhután ozajstnou perličkou, ktorá stojí za to objaviť. Ako sa dostať do tohto tajomného kráľovstva? Tu je cesta: letenka Bhután Jakar.

Jakar, známy tiež ako Bumthang, je mesto na strednom severe Bhutánu a považuje sa za srdce kultúrnej a náboženskej tradície krajiny. Je to miesto, kde môžete vidieť významné buddhistické chrámy a dómy, ako aj tradičné hotely a obchody s rukodielami. To všetko robí Jakar ideálnym východiskovým bodom pre objavovanie kultúrnych scenérií Bhutánu.

Letenky do Bhutánu nie sú nijako lacné, keďže sa krajina snaží obmedziť návštevníkov a chrániť svoju kultúru a prírodu. To znamená, že pre turistov platí prísny systém povolení a musia si vybrať z niekoľkých typov ciest. Aj keď to znie zložito, bestspravodaj k dispozícii sú odborníci, ktorí vám pomôžu s procesom a zabezpečia pre vás letenku z vášho domovského letiska do hlavného mesta Thimphu, a neskôr letenku z Thimphu do Jakaru.

Letenka Bhután Jakar zvyčajne trvá približne hodinu a pol a ceny sa pohybujú medzi 200 a 300 USD. Pretože letecké spojenie je obmedzené a lieta len niekoľko spoločností, je dôležité mať všetko dobre naplánované, najmä keď prichádzate z iného kontinentu.

Ak hľadáte miesto, kde sa budete môcť ponoriť do bohatej kultúry a nádherných scenérií, Bhután a Jakar sú skvelou voľbou. Aj keď je cesta tam trochu zložitejšia, cesty do srdca kultúry sú zriedka jednoduché. Vyberte si svoju letenku Bhután Jakar ešte dnes a podajte sa na nezabudnuteľný zážitok.


Dovolenka Bhután Jakar


Bhután je malebná krajina, ktorá sa nachádza v srdci Himalájí. Je to malá krajina, ktorá je známa svojou unikátnou kultúrou, nádhernými horami a úžasnou prírodou. Ak hľadáte iný druh dovolenky, návšteva Bhutánu môže byť práve to, čo potrebujete.

Jedným z najnavštevovanejších miest v Bhutáne je mesto Jakar. Nachádza sa v údolí Bumthang a je známe ako "kolíska bhutánskeho buddhizmu". To je preto, že Jakar je domovom množstva chrámov, kláštorov a iných svätých miest.

Návšteva Jakaru sa môže zadať na rôzne spôsoby. Môžete sa tam dostať autom, no najlepšie cestovanie býva na bicykli. Pre tých, ktorí sa s bicyklami necítia pohodlne, sa môže využiť aj doprava prichádzajúca z iných miest s tým, že je možné lodnou dopravou po rieke Chamkar. Táto rieka prúdi veľmi kľukatou cestou a je považovaná za kľúčovú pre dopravné sprístupnenie Jakaru.

Ak sa rozhodnete zotrvať v Jakaru po niekoľko dní, môže vás veľmi zaujať miestne chrámové svätyne. Najznámejšou z nich je chrámový komplex Tamshing Lhakhang, ktorý je známy svojimi starobylými nástennými maľbami. Tento kláštor bol postavený v roku 1501 a obsahuje unikátne nástenné maľby, rovnako ako aj vzácne manuskripty a texty.

Ďalším nádherným miestom v Jakare a jeho okolí je kláštor Kurjey Lhakhang. Najstaršia časť tohto kláštora bola postavená v roku 1652 a dodnes je veľmi dôležitým pútnickým miestom. Tu môžete vidieť stopy po stopách, ktoré zanechal slávny mních Guru Rinpochhe.

Kláštor Jambey Lhakhang je tiež veľmi populárnym pútnickým miestom. Tento kláštor bol postavený v roku 659 a je jedným z najstarších v Bhutáne. Miestni veria, že kláštor bol postavený na mieste, kde sa uskutočnila dôležitá udalosť s Guru Rinpoche.

Jakar a jeho okolie ponúkajú aj množstvo možností na turistické výlety. Môžete sa vydať na prechádzky okolo údolia Bumthang, kde nájdete nádherné vodopády a horúce pramene. Pre tých, ktorí sa venujú turistike, je tu tiež možnosť výstupu na niektoré z okolitých vrchov, ako je napríklad vrchol Juikharpo.

Bhután a Jakar, je miesto, kde sa môže nájsť niečo pre každého. Či už ste pútnik, turista alebo milovník turistiky, sem môžete prísť na dovolenku a zažiť niečo nové. Ak sa chcete vzdialiť od tempa každodenného života, zanechať stres za sebou a stráviť čas v súlade s prírodou, Jakar v Bhutáne je pre vás tou správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Jakar


1. Akú menovku používajú v Bhutáne?
- Používajú menovku Ngultrum (BTN).

2. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Bhutánu?
- Najlepšie mesiace na návštevu sú marec až máj a september až november.

3. Je potrebné mať víza na návštevu Bhutánu?
- Áno, je potrebné mať víza, ktoré sa dajú získať prostredníctvom turistických agentúr.

4. Koľko stojí vízum do Bhutánu?
- Víza do Bhutánu stojia zhruba 40 USD.

5. Ako sa dostanem do Bhutánu?
- Dá sa dostať letecky alebo autobusom zo susedných krajín.

6. Kde sa nachádza hlavné mesto Bhutánu?
- Hlavné mesto Bhutánu sa volá Thimphu.

7. Aký je hlavný jazyk Bhutánu?
- Hlavným jazykom Bhutánu je dzongkha.

8. Aké sú symbolické zvieratá Bhutánu?
- Symbolickými zvieratami Bhutánu sú drak a pluh.

9. Je v Bhutáne bezpečne cestovať?
- Áno, Bhután je bezpečná krajina.

10. Aké sú najzaujímavejšie turistické atrakcie v Bhutáne?
- Medzi najzaujímavejšie turistické atrakcie v Bhutáne patria kláštory, chrámy a národné parky.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky