Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bhután Drukgyel Dzong

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Drukgyel Dzong


Otázka: Čo je Bhután Drukgyel Dzong?
Odpoveď: Bhután Drukgyel Dzong je historická pevnosť v Bhutáne, ktorá sa nachádza v oblasti Paro.

Otázka: Aké je významné miesto Bhutánu Drukgyel Dzong?
Odpoveď: Drukgyel Dzong je významnou historickou pevnosťou v Bhutáne, ktorá sa stala súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Má významnú kultúrnu, historickú a náboženskú hodnotu pre Bhután.

Otázka: Kedy bol Bhután Drukgyel Dzong postavený?
Odpoveď: Bhután Drukgyel Dzong bol postavený v roku 1649 ako ochrana pred tibetskými nájezdníkmi.

Otázka: Prečo bola Bhután Drukgyel Dzong zničená?
Odpoveď: Bhután Drukgyel Dzong bola poškodená počas požiaru v roku 1951 a nakoniec bola v rokoch 2017 a 2019 zničená požiarmi.

Otázka: Bol Bhután Drukgyel Dzong obnovený?
Odpoveď: Bhután Drukgyel Dzong bol obnovený v roku 2020 po zostavení plánu obnovy od vlády Bhutánu.

Otázka: Je Bhután Drukgyel Dzong prístupný pre turistov?
Odpoveď: Bhután Drukgyel Dzong je prístupný pre turistov ako súčasť celodenných výletov v oblasti Paro v Bhutáne.


Ubytovanie Bhután Drukgyel Dzong


Bhután sa nachádza v južnej Ázii a je známy svojou unikátnou kultúrou, krásnou prírodou a malebnými horskými dedinkami. Ak hľadáte ubytovanie v Bhutáne, skúste sa pozrieť na Drukgyel Dzong.

Drukgyel Dzong je starobylá pevnosť nachádzajúca sa v oblasti Paro v Bhutáne. Táto pevnosť bola postavená v roku 1649 a bola kedysi dôležitým miestom pre ochranu kráľovstva Bhután pred nepriateľskými silami. Dnes je to nádherná pamiatka a turistická atrakcia.

Všetky izby v Drukgyel Dzong sú elegantne zariadené a majú výhľad na krásne okolité hory. Ubytovanie je k dispozícii po celý rok a hostia sa môžu tešiť na pohodlné a nadštandardné zariadenia.

Hostia môžu tiež využiť širokú škálu služieb a zariadení, vrátane reštaurácie, spoločenskej miestnosti s krbom a kaviarne. Všetky tieto zariadenia a služby sú starostlivo navrhnuté tak, aby zabezpečili maximálnu pohodlnej pre hostí.

Okolie Drukgyel Dzong je plné turistických atrakcií a aktivít, vrátane túr po miestnych dedinách, prechádzok po prírodnom parku, plávania v jazerách a rieke, a mnohé ďalšie.

Ak hľadáte útulné a nádherné ubytovanie v Bhutáne, Drukgyel Dzong je pre vás tou správnou voľbou. S výbornými zariadeniami a úžasným okolím vás sem určite privábia krásy Bhutánu a nezabudnuteľné zážitky, ktoré tu na vás čakajú.


Počasie Bhután Drukgyel Dzong


Bhután, oficiálnym názvom Kralovstvo Bhután, sa nachádza v južnej Ázii na východnom úpätí Himalájí. Bhután je známy ako krajina Dukhyel Dzong, ktorý je historickej pevnosti, nachádzajúcej sa východne od dnešného hlavného mesta, Thimphu.

Počasie v Bhutáne sa môže líšiť v závislosti od nadmorskej výšky a obdobia roka. Boli by sme radi, ak by sa k nám pridal niekto zo skutočnosti, ktorý už niekedy v Bhutáne bol a vie o tom viac.

Bhután má monzónne podnebie, s dažďami približne od júna do septembra. Toto obdobie je charakteristické ťažkými dažďami, ktoré môžu spôsobiť záplavy a zosuvy pôdy. Teploty sa v tomto období pohybujú od 15 do 25 stupňov Celzia.

V období jesene (október a november) môžu návštevníci očakávať suchšie počasie a vyššie teploty, ktoré sa pohybujú od 10 do 20 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež obdobím osláv a festivalov v Bhutáne, vrátane Festivalu tigra v Paro.

Zima (december až február) je chladná a suchá. Teploty sa môžu pohybovať od -5 do 15 stupňov Celzia, najmä v horských oblastiach. V niektorých oblastiach sa môžete stretnúť s mrazom a snežením.

Jar (marec až máj) naznačuje návrat mokrého počasia v Bhutáne. Teploty sa v tomto období pohybujú od 10 do 25 stupňov Celzia. Toto obdobie je tiež charakteristické kvitnúcimi kvetmi a zeleňou.

Celkovo možno povedať, že Bhután má celoročne príjemné počasie na cestovanie, s výnimkou obdobia dažďov. Pre návštevníkov, ktorí sa chcú zúčastniť festivalov a pozrieť si krásne scenérie, sa odporúča navštíviť Bhután v období jesene a jari. Ak hľadáte zimné športy, môžete si vybrať zimné obdobie.

V Bhutáne nájdete aj mnoho iných miest a aktivít, ako je horolezectvo, turistika a stretnutia s miestnymi obyvateľmi. Nech už sa rozhodnete navštíviť Bhután v akomkoľvek období, užite si jedinečnú kultúru a scenérie, ktoré krajina ponúka.


Letenka Bhután Drukgyel Dzong


Letenka do Bhutánu je vynikajúcou príležitosťou na to, aby ste si užili a objavili túto krásnu krajinu, ktorá je ukrytá medzi Himalájami. Pravým skvostom Bhutánu je hrad Drukgyel Dzong, ktorý sa nachádza v údolí Paro, asi 13 kilometrov severo-západne od letiska Paro.

Drukgyel Dzong bol postavený na ochranu Paro proti inváziám z Tibeťanov v 17. storočí a je dnes jedným z najdôležitejších historických pamiatok Bhutánu. Názov Drukgyel Dzong znamená "hrad víťazstva nad drakom" a pamiatku skutočne náležite charakterizujú jej patričné monumentálne rozmery.

Hrad bol vybudovaný na skalnatej vyvýšenine, umiestnenej nad údolím, ktoré je obklopené riečkou Paro Chu. Jeho veľkolepé múry a veže sú obklopené rozlehlým nádvorím, kde návštevníci môžu bezpečne prechádzať okolo hradu a užívať si jeho architektúru a pôsobivé panoramatické výhľady na okolie.

Dnes sa v budove hradu nachádza iba značka histórie, pretože poškodenie pri zemetraseniach vo 20. storočí si vyžiadalo kompletnú obnovu. Napriek tomu však hrad Drukgyel Dzong zostáva jedným z najikonickejších a najfotogenickejších miest v Bhutáne.

Ak chcete navštíviť tento úžasný kúsok historickej architektúry, prvým krokom je získať letenku do Bhutánu. Pred príchodom si už však musíte získať povolenie na pobyt v krajine. To zabezpečí vstupenka permit, ktorú musíte získať skôr, než sa vôbec dostanete na palubu lietadla.

Ak máte letenku a vstupenku permit, benátaji len zistiť, ako sa dostať do údolia Paro, kde sa nachádza hrad Drukgyel Dzong. Môžete sa rozhodnúť pre prechádzky v ružovom údolí, máte na výber cyklistické túry alebo sa môžete rozhodnúť pre horské treky. Všetky tieto možnosti vám umožnia spoznať krásu Bhutánu a objaviť jeho bohatú históriu a kultúru.

V každom prípade, nechápte si možnosť návštevy hradu Drukgyel Dzong v Bhutáne ujsť. Budete môcť zažiť skutočne úžasný zážitok a vidieť vlastnými očami, ako dokázali starí Bhutančania postaviť naozaj majestátny kúsok architektúry. Samozrejme, nie je potrebné zabudnúť, že v súčasnosti ide o chránenú pamiatku, preto je potrebné s ňou zaobchádzať s potrebnou opatrnosťou.


Dovolenka Bhután Drukgyel Dzong


Bhután je malá, ale fascinujúca krajina, ktorá sa nachádza v Himalájach a je známa pre svoje nádherné scenérie, spirituality a jedinečnú kultúru. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku na úplne inom mieste, Drukgyel Dzong v Bhutáne by mohol byť práve to, čo hľadáte.

Drukgyel Dzong je povesťou malebné mestečko v Bhutáne, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Thimphu. Má dokonale zachovalý stan Himalájí v pozadí, kľudné kláštory a nádherné okolité scenérie. Drukgyel Dzong je ideálny pre turistov, ktorí hľadajú pokojné a relaxačné miesto na dovolenku. Ako jedno z najmalebnejších miest v krajine, ponúka turistom jedinečný zážitok s miestnou kultúrou a prírodou.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Drukgyel Dzong, sú kláštory. Bhután je plný nádherných kláštorov a Drukgyel Dzong nie je výnimkou. Medzi najznámejšie kláštory v meste patria významný Taktsang Lhakhang, ktorý je známy aj ako Tiger's Nest a Tashichho Dzong, ktorý je oficiálnou rezidenciou kráľovského dvoru.

Okrem kláštorov môžu turisti v Drukgyel Dzong vidieť aj nádherné scenérie, ktoré opúšťajú z dychu. Z jednej strany je mestečko obklopené nádhernými pohoriami, zatiaľ čo z druhej strany sa nachádza údolie s nádhernými ekosystémami a tými najväčšími riekami v Bhutáne. Toto miesto je pre turistov ideálne na prechádzky a turistiku. Okolo je mnoho turistických chodníkov, ktoré prechádzajú mestom, cez kopce a údolia.

Jedným zľahčujúcich momentov Drukgyel Dzong je, že mesto sa nachádza v tichom a klidnom prostredí a má okolo celoročne príjemné podnebie. To znamená, že turisti môžu navštíviť tento región kedykoľvek v roku a mať príjemné zážitky, bez ohľadu na ročné obdobie.

Záverom možno povedať, že navštíviť Drukgyel Dzong v Bhutáne by malo byť na vašom zozname, ak chcete objaviť jedinečný svet Bhutánu. S svojimi kláštorami, scenériami a kultúrou je to fantastické miesto na relaxácii, obdivovanie prírody a turistiku. Do mesta môžete prísť po ceste z hlavného mesta Thimphu, alebo sa môžete dostať tam lodou z pobrežia. V každom prípade sa určite nebudete nudiť a určite odovzdáte nepoznané zážitky.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky