Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Bahamy Mayaguana

Letenka Bahamy Mayaguana


Bahamy sú jednou z najkrajších krajín na svete a určite patria na zoznam miest, ktoré musíte navštíviť. Táto krajina sa skladá z množstva ostrovov, ktoré sú rozptýlené po celej krajine. Jeden z týchto ostrovov je Mayaguana, ktorý je vzdialený od hlavného mesta Nassauintu 680 km.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento ostrov, budete potrebovať vstupenku s letiskom. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré zabezpečujú prepravu na Bahamy, no najväčšia z nich je letecká spoločnosť Bahamasair. Táto spoločnosť ponúka priame lety na ostrov a ceny sa začínajú od 150 dolárov za jednu cestu.

Mayaguana je jedným z najkrajších ostrovov v Bahamách a je plný krásnych pláží, miest na potápanie a mnohých ďalších turistických atrakcií. Ak sa chystáte navštíviť tento ostrov, určite navštívte pláže, ako sú Betsy Bay Beach, Pirate's Well Beach a North Beach, kde sa môžete osviežiť v tých najjasnejších vodách a počkať na západ slnka.

Okrem toho by ste mali určite navštíviť osadu Abraham's Bay, ktorá je najväčšou osadou na ostrove a nachádza sa tam mnoho miestnych tradičných reštaurácií a obchodov.

Na Bahamách sú tiež mnohé rybiačky a ak sa chcete zapojiť do národných športových činností, môžete sa zúčastniť niektorých z nich užívajte si rybolov s miestne sledovanými kapitánmi.

V súhrne, Mayaguana je jedným z miest, ktoré si vyznačujú neporušiteľnú krásu a bude to skvelé miesto pre dovolenkára či cestovateľa, ktorý hľadá únik z uspávajúceho každodenného ťažkého rozvrhu svojej plnej pracovnej rutiny. Získať letenky je jednoduché, a to tak na Bahamasair. Choďte a zažite si fantáziu svojho snu na Bahamy Mayaguana.


Dovolenka Bahamy Mayaguana


Bahamy sú vynikajúcim miestom na dovolenku, kde môžete skúsiť množstvo aktivít a vychutnať si prírodné krásy a kultúru. Medzi obľúbené miesta na Bahamách patrí aj ostrov Mayaguana, ktorý je jednou z troch najzápadnejších obývaných ostrovov v Bahamskej republike, nachádza sa v Atlantickom oceáne a leží južne od Kuby a východne od Spojených štátov.

Mayaguana je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokojné prostredie zďaleka od turistického ruchu. Tento malý ostrov má množstvo nádherných pláží, ktoré ponúkajú možnosti k vodným aktivitám, ako je potápanie a šnorchlovanie. Medzi najpopulárnejšie pláže patrí Betsy Bay, ktorá je ideálnym miestom pre relaxáciu a hľadanie pokojného prostredia.

Mayaguana ponúka aj možnosti sledovať miestnu kultúru a históriu. Návštevníci môžu navštíviť miestnu rybársku dedinu, ktorá je známa pre svoje tradičné metódy rybolovu a priemysel. Ostrov tiež ponúka príležitosti na pozorovanie vtákov a iných vzácnych zvierat, ktoré sú zvyčajne nemocné, ako sú korytnačky a delfíny.

Ďalšou atrakciou Mayaguany je jeho prírodná krása. Ostrov má množstvo rezervácií, ktoré sa musia navštíviť. Medzi obľúbené miesta patrí inostrové jazero, ktoré je domovom pre množstvo rôznych druhov vtákov, vrátane pelikánov, a ktoré je obklopené krásnou zeleňou.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde sa budete cítiť ako v raji, Mayaguana je tou správnou voľbou. Malý ostrov ponúka pokojné prostredie, krásne pláže a množstvo prírodných krás. Nemusíte sa obávať pretlaku turistov a ruchu, ktorý nájdete v iných turistických destináciách, pretože Mayaguana je ako malý kúsok raja na zemi.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Mayaguana


Otázky o Bahamách Mayaguana:

1. Kde sa nachádza Mayaguana?
- Mayaguana sa nachádza na juhovýchodnom okraji Baham.

2. Aký je hlavný mesto Mayaguany?
- Hlavným mestom Mayaguany je Abraham's Bay.

3. Čo sú najpopulárnejšie aktivity na Mayaguane?
- Najpopulárnejšie aktivity na Mayaguane zahŕňajú návštevu pláží, rybolov, potápanie, surfovanie a turistiku.

4. Aké sú najlepšie pláže na Mayaguane?
- Najlepšie pláže na Mayaguane sú North Beach, Booby Cay Beach a Betsy Bay Beach.

5. Existujú nejaké turistické atrakcie na Mayaguane?
- Na Mayaguane nájdete nádherné prírodné krásy ako sú jaskyne a miestne rezervácie ako je Betsy Bay a Nunnery Bay, ktoré si môžete navštíviť.

6. Aké je počasie v Mayaguane?
- Počasie na Mayaguane je teplé celoročne s priemernou teplotou okolo 27 stupňov Celzia. Obdobie hurikánov trvá od júna do novembra, tak v tomto období môže byť nebezpečné cestovať do destinácie.

7. Aké sú najlepšie reštaurácie na Mayaguane?
- Na Mayaguane nájdete reštaurácie, ktoré ponúkajú tradičné bahamské jedlo s čerstvými morskými plodmi a rôznymi karibskými pokrmami. Medzi najlepšie reštaurácie na Mayaguane patrí Pirate's Well Restaurant and Bar a Carolyn's Sunset Restaurant.

8. Ako sa dostať na Mayaguana?
- Na Mayaguanu je možné dostať sa lietadlom z medzinárodného letiska v Nassau alebo Miami. Existuje tiež pravidelný prepravca, ktorý prevádzkuje miestnu letovú linku do niektorých ostrovných miest v rámci Baham.

9. Existuje niečo, čo by som si mal vedieť o kultúre a zvykoch na Mayaguane?
- Mayaguana má bohatú kultúru a históriu, ktorá sa odráža v miestnej hudbe, tancoch a špeciálnych festivaloch a udalostiach, vrátane Junkanoo Festival. Taktiež platí, že na Mayaguane je miesto, kde sa často stretávajú tradičné bahamské náboženstvá.

10. Ako si dokážem zabezpečiť ubytovanie na Mayaguane?
- Na Mayaguane nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov a AirBnb ponuky. Odporúča sa pred príchodom zavolať na ubytovací zariadenie a uistiť sa, či majú dostupné miesta.


Ubytovanie Bahamy Mayaguana


Bahamy sú tropickým rajom, zastrešujúcim niekoľko ostrovných skupín v Atlantickom oceáne. Jednou z najmenších a najizolovanejších oblastí Bahám je Mayaguana. Aj keď ostrov má dvoch starostov, celkovo tu žije len okolo 300 obyvateľov. To však neznamená, že tu nie je čo robiť, naopak – Mayaguana je perfektným miestom pre dovolenku v úplnom odlúčení od „civilizácie“.

Keďže turistické atrakcie na tomto ostrove sú obmedzené, pre väčšinu návštevníkov začína úspešná dovolenka s výberom vhodného ubytovania. V Mayaguane môžete nájsť niekoľko hotelov a ubytovaní, z ktorých vám môžem odporučiť niektoré z najlepších.

Prvým hotelom, ktorý by som spomenul, je hotel Pirate's Well Resort. Nachádza sa na západnej strane ostrova a ponúka vám všetko, čo potrebujete na dovolenku v prírode. So svojimi príjemnými a starostlivými personálom, modernými zariadeniami a plážovým prístupom, budete mať garantovaný pokoj a relaxáciu, aké si zaslúžite.

Ďalší hotel, ktorý si zaslúži pozornosť, je Guanahani Beach Club. Tento klub ponúka návštevníkom súkromné bungalovy, ktoré sú obklopené čistou, krásnou plážou. Okrem toho tu môžete nájsť aj restaurácie, bar, bazén a mnoho iných možností na relaxáciu. Pre tých, ktorí si chcú užiť trochu aktivity, hotel ponúka aj rôzne vodné športy, jazdu na koňoch a iné zážitky.

Na záver je tu ešte ubytovanie na ostrove za výhodnú cenu – Staniel Cay Yacht Club. Nachádza sa na južnej strane ostrova a ponúka jednoduché, priamočiare zariadenia pre oddych a relaxáciu. Okrem toho tu nájdete aj reštaurácie a bar na chvíle oddychu alebo zábavy.

V závislosti od vašich preferencií vyberte si miesto na dovolenku, ktorého sa nebudete môcť dočkať, pretože Mayaguana skutočne ponúka niečo pre každého. Odkiaľkoľvek sa zdecidujete pobývať, buďte si istí, že základ v podobe ubytovania máte kvalitný a príjemný.


Počasie Bahamy Mayaguana


Bahamy sú ostrovným rájem v Karibiku, ktorého jedným z najvzdialenejších ostrovov je Mayaguana. Ostrov sa nachádza na juhovýchodnej strane reťazca Bahamských ostrovov a má mnoho atrakcií, ktoré lákajú turistov z celého sveta.

Mayaguana má subtropické a vlhké podnebie s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou po celý rok. Teploty sa pohybujú od 21°C do 30°C v priebehu roka a najteplejšie mesiace sú od júna do septembra, kedy teploty môžu prekročiť 32°C.

Mayaguana má tiež mnoho slnečných dní a málo zrážok. Priemerný počet hodín slnečného svitu je 8-9 hodín denne, čo z neho robí ideálne miesto na plávanie, potápanie a ďalšie vodné aktivity.

Hurikány sú na Bahamách veľmi časté a Mayaguana nie je výnimkou. Hurikánová sezóna trvá od júna do novembra a najväčšie ohrozenie nastáva v auguste a septembri. Preto je dôležité sledovať predpovede počasia a plánovať svoju cestu v súlade s hrozbou hurikánu.

Vzhľadom na príjemné počasie a množstvo aktivít, ktoré Mayaguana ponúka, je to skvelé miesto na dovolenku milovníkov vody, ktorí chcú uniknúť ruchu bežného života. Mayaguana je ostrov, ktorý stojí za návštevu, aby sa užili tenký piesok, jasne modré vody a tropickú atmosféru.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky