Nájdite najlacnejšie letecké lístky

Angola Kalandula Waterfalls

Ubytovanie Angola Kalandula Waterfalls


Angola, krajina bohatá na exotickú faunu a flóru a krásne prírodné pamiatky, poskytuje jedinečné príležitosti pre turistický ruch. Jednou z najvýznamnejších prírodných krás, ktoré Angola ponúka, sú Kalandula Waterfalls. Tento nádherný vodopád, nachádzajúci sa na rieke Lucala, je jedným z najväčších a najkrajších vodopádov Afriky. Aby ste mohli bezstarostne a pohodlne vychutnať úžasne krásy tohto miesta, je potrebné sa oboznámiť s možnosťami ubytovania v okolí.

Ako sa dostať na Kalandula Waterfalls

Kalandula Waterfalls sa nachádza v provincii Malanje, na severovýchode Angoly. Najjednoduchšie a najpohodlnejšie cestou na vodopády je leteckou dopravou z hlavného mesta Luandy do Malanje, odkiaľ sa dostanete na miesto autobusom alebo autom. Cesta autobusom trvá niekoľko hodín, preto ak sa rozhodnete pre túto možnosť, je vhodné, aby ste mali s sebou dostatok potravy a vody, pretože počas cesty nie sú žiadne zastávky.

Ubytovanie v okolí Kalandula Waterfalls

Vzhľadom na to, že Kalandula Waterfalls nie sú príliš ďaleko od hlavného mesta Malanje, nájdete tu množstvo možností ubytovania, ktoré splnia vaše očakávania.

Hoci všetky hotely v Malanje sú vzdialené od vodopádov, existuje niekoľko možností, ako sa tam dostať priamo z hotela. Najlepšie možnosti sú hotely, ktoré ponúkajú výlety na vodopády ako súčasť balíka. Ceny sú pomerne rozumné a ponúkajú zákazníkom vynikajúce služby.

Ak radi cestujete po vlastnej osi, môžete sa zamerať na hotely nachádzajúce sa v blízkosti vodopádov. V niektorých hotely ponúkajú aj rôzne druhy rekreačných aktivít, vrátane turistiky alebo rybolovu v okolí rieky Lucala. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od kvality a umiestnenia hotela. Najlepšie je si pred ubytovaním zistiť informácie, či sú hotely vybavené dobrou kvalitou služieb a či zodpovedajú vašim finančným možnostiam.

Bez ohľadu na ubytovanie, ktoré si vyberiete, budete mať možnosť vychutnať si nezabudnuteľný zážitok z návštevy Kalandula Waterfalls - fascinujúceho miesta na zemi, kde sa môžete ponoriť do krásnych vodopádov a užiť si nezabudnuteľné hory plné čarovných vôní a zvukov.


Počasie Angola Kalandula Waterfalls


Angola Kalandula Waterfalls sa nachádzajú na rieke Lucala v provincii Malanje, v Angole. Tieto úchvatné vodopády sú najväčšie vo východnej Afrike a jednou z najkrajších prírodných atrakcií na kontinente.

Počasie v tomto regióne je subtropické a vlhké, s dažďami počas celého roka. Najteplejšie mesiace sú od decembra do marca, s maximálnymi teplotami dosahujúcimi až do 30 stupňov Celzia. Najchladnejšie mesiace sú od júna do augusta, s minimálnymi teplotami klesajúcimi na približne 15 stupňov Celzia.

Aj keď sa môže zdať, že najlepším obdobím na návštevu vodopádov je počas obdobia dažďov, treba byť opatrný, pretože môžu byť nebezpečné a ťažko dostupné, keďže prístupové cesty sú zväčša hlinené. Bezpečnejším obdobím je obdobie jari a jesene, kedy nie je príliš veľa dažďov a cesty sú lepšie sjazdné.

Kalandula Waterfalls sú omamné krásou a návšteva tohto miesta je zážitkom, ktorý si turisti budú pamätať na celý život. Dnes sú vodopády považované za jednu z najdôležitejších atrakcií v provincii Malanje a priťahujú tisíce turistov každý rok.

Okrem vodopádov existuje aj množstvo ďalších turistických atrakcií v blízkosti, ako napríklad národné parky, ktoré sú plné divokej prírody a zvierat. Väčšina turistov prichádza do tohto regiónu za účelom turistických aktivít, vrátane prechádzok, potápania a návštevy historických pamätihodností.

Angola Kalandula Waterfalls sú však osobitne vzrušujúce pre tých, ktorí milujú prírodu a jej krásu a prichádzajú sem s úmyslom vidieť jednu z najkrajších prírodných atrakcií v Afrike. Vodopády sú skutočne nádherné a sú jedným z najcennejších pokladov Angoly.


Najčastejšie otázky a odpovede Angola Kalandula Waterfalls


1. Aké sú vstupné poplatky na Kalandula Waterfalls?
- Vstupné poplatky sa neplatia.

2. Ako sa dostať na Kalandula Waterfalls?
- Kalandula Waterfalls sa nachádza asi 350 km severovýchodne od hlavného mesta Angoly, Luandy. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je autom alebo taxíkom.

3. Aké sú otváracie hodiny Kalandula Waterfalls?
- Kalandula Waterfalls sú prístupné 24 hodín denne.

4. Dá sa v Kalandula Waterfalls kúpať?
- Áno, je možné sa v Kalandula Waterfalls kúpať.

5. Môžu turisti v Kalandula Waterfalls kempovať?
- Áno, turisti môžu v Kalandula Waterfalls kempovať.

6. Ako dlho trvá cesta z Luandy na Kalandula Waterfalls?
- Trvanie cesty z Luandy na Kalandula Waterfalls závisí od spôsobu dopravy a miesta odchodu. Bežne by to malo trvať zhruba 6 až 7 hodín.

7. Sú v okolí Kalandula Waterfalls reštaurácie a obchody?
- V okolí Kalandula Waterfalls nie sú žiadne reštaurácie ani obchody. Odporúča sa si priniesť dostatok jedla a vody.

8. Aké aktivity sú v okolí Kalandula Waterfalls?
- V okolí Kalandula Waterfalls si môžete užiť prechádzky po prírode, fotenie scén, kúpanie sa v rieke a pozorovanie miestnych kmeňov a ich kultúry.

9. Je potrebné si priniesť nejaké zvláštne oblečenie na návštevu Kalandula Waterfalls?
- Odporúča sa si obliecť pohodlné, vzdušné a krycie oblečenie, obuv na prechádzky a kúpacie plátky.

10. Aké je počasie v okolí Kalandula Waterfalls?
- Kalandula Waterfalls majú tropické počasie vďaka svojej polohe v západnej Afrike. Teploty sa pohybujú od 20 stupňov Celzia v noci až po 30 stupňov Celzia vo dne. Môže tu byť vlhko a daždivo, preto si nezabudnite zobrať ochranné oblečenie proti dažďu.


Dovolenka Angola Kalandula Waterfalls


Angola je krajina svežej kávy, rýb a skvostných prírodných krás. Prírodné scenérie a vodopády sú neodmysliteľnou súčasťou tejto krajiny, medzi ktorými je jedným z najkrajších vodopádov Kalandula Waterfalls.

Kalandula Waterfalls sa nachádzajú na rieke Lucala v provincii Malanje na severe Angoly. Ide o jednu z najväčších atrakcií v krajine a jedinečné miesto pre turistov na prechádzku v prírode. Tento vodopád je najväčší v Afrike a tretí najväčší v svete.

Kalandula Waterfalls sú obklopené krásnym hrebeňom a údolím, ktoré poskytuje návštevníkom úžasný pohľad na nádherné scenérie a panorámy. Je to skutočne úchvatné miesto, kde sa môžete dostať k vodopádu a prechádzať sa okolo neho. Obzvlášť fascinujúci sú vodopády počas kameňov, keď kvapky vody bijú o obrovské kamenné skaly a tlmia sa zvukom.

Kalandula Waterfalls sú doslova rajom pre turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo. Miesta, ako sú jaskyne, pralesy, rieky a dravce, sú nevyhnutne súčasťou akéhokoľvek dobrodružného výletu. Návštevníci sa nemôžu dočkať, kedy budú môcť so svojimi kamarátmi a rodinou objavovať nekonečné možnosti, ktoré toto miesto ponúka.

Pri návšteve Kalandula Waterfalls nie musíte vrátiť sa do svojho hotela navyše, pretože sú k dispozícii miesta na kempovanie. Dokonca aj turisti, ktorí sa plánujú zadržať len na deň, môžu stráviť celý deň plavbou po rieke a pozorovať miestnych obyvateľov, ako rybárčia.

Napriek tomu, že Angola je pomerne neznámou destináciou, Kalandula Waterfalls sú určite jedným z najkrajších miest na svete. Preto, ak máte záujem o dobrodružstvo v jedinečnom prostredí, navštívte Kalandula Waterfalls a prežite nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Angola Kalandula Waterfalls


Letenka do Angoly a návšteva Kalandula vodopádov je určite jednou z najzaujímavejších ciest, ktoré môžete podniknúť. Toto miesto je jedinečné vďaka svojej nádhere a nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vám poskytne.

Kalandula vodopády sa nachádzajú v provincii Malanje v severovýchodnej Angole. Vodopády sú považované za najväčšie na africkom kontinente (a šieste najväčšie na svete) a nachádzajú sa na rieke Lucala, kde spadajú z výšky 105 metrov. Ich nádherné kaskádové usporiadanie poskytuje návštevníkom ohromujúci pohľad na množstvo vodných prúdov a veľkolepých scén, ktoré sa za nimi skrývajú.

Cestovná kancelária SkyTeam vám ponúka rôzne možnosti, ako sa dostať do Angoly, od leteniek do Luandy (hlavného mesta) a Malanje (miesta najbližšieho k vodopádom).

Po príchode do Malanje sa môžete rozhodnúť medzi rôznymi spôsobmi, ako navštíviť vodopády. Tá najlepšia možnosť je nájom auta alebo motocykla, ktoré vám umožnia ísť podľa vášho vlastného tempa a zastaviť sa kdekoľvek chcete. Existuje tiež možnosť nájsť si miestneho sprievodcu, ktorý vám ukáže najlepšie miesta na pozorovanie.

Návšteva Kalandula vodopádov je skutočne unikátnym zážitkom. Ak sa rozhodnete pre túto cestu, nezabudnite si zobrať dostatok vody a ochranu pred slnkom, aby ste si mohli plne užiť nádherné scenérie a krásy Angoly.

Pamätajte si, že Angolu, ako aj mnohé iné krajiny, zatiaľ nezasiahol masový cestovný priemysel. Preto ak sa rozhodnete ísť do Angoly, uistite sa, že máte dostatok informácií a plánujte svoju cestu vopred, aby ste si mohli užiť svoj pobyt v tejto krásnej krajine.


Desaťtisíce spokojných zákazníkov

Zabezpečenie najnižšej ceny

Najväčší online sortiment leteniek

Výhodné ceny leteniek

Lacné letenky do celého sveta na jednom mieste.

Zistiť letenky